PDA

View Full Version : مقایسه Resharper با CodeRush

welcome
شنبه 28 شهریور 1394, 15:39 عصر
سلام،
مقایسه Resharper با CodeRush ، کدامیک بهتر است ؟کارایی کدامیک بیشتر است؟

SabaSabouhi
شنبه 28 شهریور 1394, 15:53 عصر
سلام،
مقایسه Resharper با CodeRush ، کدامیک بهتر است ؟کارایی کدامیک بیشتر است؟

سلام
من با CodeRush کار نکردم، اما از کسانی که کار کردن شنیدم که به خوبی Resharper نیست.
اما Resharper رو مدت زیادی هست که استفاده می‌کنم و «عالیه». فقط به شرطی که درست تنظیم کنی و تمام پیش‌نهادها و اخطارهاش رو جدی بگیری.
چیزهایی که رو نمی‌خوای انجام بدی رو تنظیم کنی که یا صرف نظر کنه یا به صورت Hint اعلام کنه. ستونی که سمت راست ویرایشگر اضافه می‌کنه رو
کنترل کن که همیشه علامت سبز بالاش باشه.

صبا صبوحی

welcome
شنبه 28 شهریور 1394, 16:15 عصر
یعنی چه تنظیماتی باید بشه،آیا آموزشی برای این هست یا خیر؟

welcome
شنبه 28 شهریور 1394, 16:55 عصر
بسته ی جامع آموزش Resharperتوی یه سایت فارسی این آموزش رو به مبلغ 45.000 تومان گذاشته،بنظرتون خوب هست؟

سیدسبحان
شنبه 28 شهریور 1394, 17:04 عصر
بسته ی جامع آموزش Resharper

توی یه سایت فارسی این آموزش رو به مبلغ 45.000 تومان گذاشته،بنظرتون خوب هست؟

اره خیلی بدرد میخوره .
من خریدم و خیلی هم راضی هستم
البته اگه provid.ir منظورت هست.

SabaSabouhi
شنبه 28 شهریور 1394, 17:09 عصر
بسته ی جامع آموزش Resharper

توی یه سایت فارسی این آموزش رو به مبلغ 45.000 تومان گذاشته،بنظرتون خوب هست؟

سلام
اگه شما برنامه نویس هستی، نه نیازی به خرید هیچ بسته‌ی آموزشی نیست. یه کم کار کنی قشنگ یاد می‌گیری.
وقتی Resharper رو نصب می‌کنی، یک نوار در سمت راست هر پنجره‌ی ویرایش‌گر اضافه می‌کنه که پر از خط‌های قرمز، زرد، سبز و آبی هست.
معادل هر خط رنگی توی اون نوار، زیر کد شما یک خط به همون رنگ می‌کشه و مشکل رو مشخص می‌کنه.
قرمزها خطا هستن که باید رفع کنی، زردها هم اخطار هستن که باید رفعشون کنی، مگر این که نخوای رفعش کنی که دو حالت داره، یا تو تنظیمات
کلاً به Resharper می‌گی که این رو اخطار نده ( روی خطا کلید راست رو می‌زنی، گزینه‌ی inspection رو انتخاب کن و بعد گزینه‌ی configure رو انتخاب کن. تو فرمی که باز می‌شه
اعلام کن که این نوع اخطار دیگه داده نشه و بجاش مثلاً Hint بده )
سبزها Hint هستن که توصیه می‌کنه یه کاری رو یه جور دیگه انجام بدی. بعضی‌های مناسبه که انجام بشه، اما مهم نیست.
آبی‌ها هم ToDoهایی هست که تو کدش گذاشتی.

به همین راحتی،
در ضمن خودش به کدت شکل می‌ده ( البته خود VS هم این کار رو می‌کنه ) که می‌تونی توش تنظیمات انجام بدی، مثلاً من دوست ندارم که
«} » در خط زیر متدها یا شرط‌ها نوشته بشه و ترجیح می‌دم که در پایان خط باشه ( متد Kernigan & Richie ) که این تنظیم رو توی Optionهای
Resharper باید انجام بدم.
کلاً ابزار دوست داشتنی‌ای هست و همه جور می‌تونی تنظیمش کنی.

صبا صبوحی

سیدسبحان
یک شنبه 29 شهریور 1394, 04:53 صبح
سلام
اگه شما برنامه نویس هستی، نه نیازی به خرید هیچ بسته‌ی آموزشی نیست. یه کم کار کنی قشنگ یاد می‌گیری.
وقتی Resharper رو نصب می‌کنی، یک نوار در سمت راست هر پنجره‌ی ویرایش‌گر اضافه می‌کنه که پر از خط‌های قرمز، زرد، سبز و آبی هست.
معادل هر خط رنگی توی اون نوار، زیر کد شما یک خط به همون رنگ می‌کشه و مشکل رو مشخص می‌کنه.
قرمزها خطا هستن که باید رفع کنی، زردها هم اخطار هستن که باید رفعشون کنی، مگر این که نخوای رفعش کنی که دو حالت داره، یا تو تنظیمات
کلاً به Resharper می‌گی که این رو اخطار نده ( روی خطا کلید راست رو می‌زنی، گزینه‌ی inspection رو انتخاب کن و بعد گزینه‌ی configure رو انتخاب کن. تو فرمی که باز می‌شه
اعلام کن که این نوع اخطار دیگه داده نشه و بجاش مثلاً Hint بده )
سبزها Hint هستن که توصیه می‌کنه یه کاری رو یه جور دیگه انجام بدی. بعضی‌های مناسبه که انجام بشه، اما مهم نیست.
آبی‌ها هم ToDoهایی هست که تو کدش گذاشتی.

به همین راحتی،
در ضمن خودش به کدت شکل می‌ده ( البته خود VS هم این کار رو می‌کنه ) که می‌تونی توش تنظیمات انجام بدی، مثلاً من دوست ندارم که
«} » در خط زیر متدها یا شرط‌ها نوشته بشه و ترجیح می‌دم که در پایان خط باشه ( متد Kernigan & Richie ) که این تنظیم رو توی Optionهای
Resharper باید انجام بدم.
کلاً ابزار دوست داشتنی‌ای هست و همه جور می‌تونی تنظیمش کنی.

صبا صبوحی

ReSharper به این چیزا محدود نمیشه.
چیزی رو که کسی با کلی زحمت و تجربه اومده توی دو سه ساعت آموزش داده، خیلی بهترو بصرفه تر هست که بری یادش بگیری تا اینکه خودت بعد از 6 ماه یا چند سال بخای یاد بگیری.

قسمت خیلی مهم ریشارپر همین شورت کات هاش هستن که باید یکی بهت بگه برای چه کاری، چه شورت کاتی نیاز هست. نمیشه که شانسی بزنی و یاد بگیری که!!
پس استاد توی رسیدن به مقصد به چه درد میخوره؟!

SabaSabouhi
یک شنبه 29 شهریور 1394, 09:45 صبح
ReSharper به این چیزا محدود نمیشه.
چیزی رو که کسی با کلی زحمت و تجربه اومده توی دو سه ساعت آموزش داده، خیلی بهترو بصرفه تر هست که بری یادش بگیری تا اینکه خودت بعد از 6 ماه یا چند سال بخای یاد بگیری.

قسمت خیلی مهم ریشارپر همین شورت کات هاش هستن که باید یکی بهت بگه برای چه کاری، چه شورت کاتی نیاز هست. نمیشه که شانسی بزنی و یاد بگیری که!!
پس استاد توی رسیدن به مقصد به چه درد میخوره؟!

سلام
دوست عزیز، از جهاتی حق با شما هست، اما تو این زمینه با هم اختلاف نظر کوچکی داریم.
به نظر من Resharper یک ابزار هست که با همین آگاهی کمی که من بهش دارم،
کار زیادی برای من انجام می‌ده ( جلوگیری از خطاهای سهوی و نظم‌دهی ظاهری و باطنی به کد )
من نیازی نمی‌بینم که این ابزار رو به صورت 100% بشناسم. چون بدون هزینه ( پولی و زمانی ) از
امکانات زیادی دارم استفاده می‌کنم. حالا بابت مطالبی که باقی مونده که معلوم نیست چه مقدارش
واقعاً به درد من بخوره، ترجیح می‌دم که وقت نگذارم.
به‌ویژه این که این ابزار بسیار خوش دست و «راحت تنظیم بشو» هست ( کاش یه واژه مناسب برای این داشتیم )
اما باز حرف شما رو رد نمی‌کنم، اگه وقت کافی داشته باشی، خوب به‌تره که کامل یاد بگیری.
البته به شرط این که مطالب مفیدتری در صف یادگیری و تجربه نداشته باشی.

موفق باشی
صبا صبوحی