PDA

View Full Version : سوآل : استفاده از فریم ورک کد ایگنایتر کنار لاراول

perkas
یک شنبه 29 شهریور 1394, 10:19 صبح
سلام

من یه سیستم دارم که با کدایگنایتر طراحی شده

حالا میخوام با لاراول بازنویسیش کنم

یه مشکل دارم : بخش ثبت نام و لاگین از آنجایی که کاربر ثبت نام کرده دارم اگه با لاراول بنویسمش چون الگوریتم تغییر میکنه ( نوع هش کردن پسورد ) مشکلاتی بوجود میاره

آیا امکانش هست فقط بخش ثبت نام رو از کد ایگنایتر استفاده کنم بقیش رو با لاراول کار کنم

اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

hamedarian2009
سه شنبه 31 شهریور 1394, 21:46 عصر
سلام. خب چرا اینهمه کارتون رو سخت می کنید یک کلاس Hash برای خودتان بنویسید که مطابق الگوریتمی که در کدایگنایتر بود باشد و به جای استفاده از کلاس Hash لاراول از آن استفاده کنید

perkas
سه شنبه 31 شهریور 1394, 22:30 عصر
مشکل اینه که به کد ایگنایتر آشنایی ندارم و نمیدونم به چه صورت هش میکنه

perkas
سه شنبه 31 شهریور 1394, 23:00 عصر
خوب تو پروژه ای که من دارم از md5 استفاده شده

آیا تو لاراول هم امکانش هست از این کلاس استفاده کنم یا علاوه بر هش سالت هم میکنه لاراول ؟؟؟

hamedarian2009
چهارشنبه 01 مهر 1394, 15:43 عصر
من کدایگنایتر کار نکردم اما فکرمیکنم برای هش کلاس خاصی نداره و همون توابع PHP رو استفاده کرده

اما در لاراول می تونید یک کلاس هش مطابق الگوریتم مورد نظرتون بنویسید که نحوه ایجاد کلاس های custom تو آموزش هام هست و هم میتونید کلاس BcryptHasher رو ویرایش کنید و متد make و check رو طبق نیازتون تغییر بدید. خود لاراول از تابع password_hash() و الگوریتم CRYPT_BLOWFISH استفاده می کند و از salt هم استفاده نمیکند
کلاس BcryptHasher تو مسیر Illuminate/Hashing قرار داره

nassaji20
یک شنبه 08 آذر 1394, 19:25 عصر
مشکلی نیست شما توی لاراول هم میتونید از md5 استفاده کنید و hash کردن پسورد ها رو به md5 تبدیل کنید.