PDA

View Full Version : لزوم استفاده از view State

mokamel
یک شنبه 29 شهریور 1394, 18:27 عصر
سلام
دوستان میدونم که view state جهت حفظ اطلاعات در هنگام postback هستش اما یه سوال واسم پیش اومده ؟

من فکر می کنم که وقتی روی یک باتوم سرویس دهنده کلیک می کنم اطلاعات کنترلر ها همانند محتوای یک تکس باکس داخل url به سمت سرور ارسال میشه . حالا اگر این حرف من درست باشه . سوال اینجا پیش میاد که محتوای این اطلاعات بصورت کوری استرینگ به سمت سرور رفت و خوب قاعدتا سرور هم پس از پردازش این مقادیر رو مجدد داخل فیلد value هر تگ میزاره و به سمت کلاینت میفرسته . بنابراین وقتی کلاینت اونا رو گرفت چون توی فیلد مختوای هر تگ نشته به درستی نمایش می ده . نه ؟

دیگه چه لزومی به View state هست ؟ چون من وضعیت view state رو وقتی برای کل صفحه false کردم تمامی اطلاعات داخل تکس باکس هام سرچاش بود بعد از postback

بخاطر همین نفهمیدم که به چه دردی میخوره ؟
چون وقتی من رو باتوم تو برزوم کلیک میکنم محتوای این فیلد های مخفی که به سمت سرور میره اصلا عوض نمیشه اما وقتی از سرور بر میگرده چرا . خوب وقتی همه اطلاعات میشه تو url فرستاد و عملا هم داره برزور اینکار رو میکنه و سرور هم تو فیلد های html میزاره و پاسخ میده دیگه به چه دردی می خوره ؟

shahab_ksh
یک شنبه 29 شهریور 1394, 22:44 عصر
اگر ViewState فعال نباشه مقادیر صفحه نمیتنن حالت خودشون رو خفظ کنن

در Asp Classic شما مجبور بودید وقتی صفحه رو به سرور پوست میکنید دوباره باید مقادیر پست شده رو بازم به کنترل ها بدید که کلی کار کلافه کننده ای بود مسله فقط Textbox نیست

با ظهور asp.net و مفهوم ViewState این کار رو خود asp.net به عهده گرفت

البته این مفهوم توی Asp.net Web-form کار میکنه