PDA

View Full Version : پرینتر در php

soheyli.hadi
یک شنبه 29 شهریور 1394, 21:08 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان مشکلی برام پیش اومده و به کمکتون نیاز مندم
در php میخام پرینت بگیرم اما با ای پی قرار این کار انجام بشه یعنی چند تا پرینتر دارم و میخام که با ای پی که هرکدام میگیرن این کار رو انجام بدم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

pbm_soy
دوشنبه 30 شهریور 1394, 01:10 صبح
سوال شما مفهوم نیست!
یعنی پرینترهای شما تحت شبکه است و آی پی خودشان میگیرند؟ در هرصورت آن پرینتر در کامپیوترها حتما تعریف شده اند و آن کامپیوترها میتوانند کار پرینت را انجام دهند
مورد بعدی کار چاپ یک کار سمت کاربری است نه سمت سرور پس php زیاد کارخاصی برای چاپ کردن انجام نمیدهد ویا نمیتواند کمک آنچنانی بکند
یعنی متن را کامپیوتر کاربر باید به چاپگر بفرستد پس شما با php متن را به کاربر نشان میدهید وحالا میتوانید در آنجا با استفاده از javascript متن را پرینتر بفرستید با دستور window.print()
البته میتوانید با php متن را بفرستید و همان لحظه چاپ کردن javascript را هم بفرستید و کار را از طریق آن اتوماتیک کنید
ویا از کامپوننتها و ابزارهای دیگر استفاده کنید

ravand
دوشنبه 30 شهریور 1394, 08:53 صبح
من زیاد با node.js کار نکردم ولی اینو فهمیدم که با node.js میتونید وسیله ای رو کنترل کنید. پس حتما پرینت رو هم می تونید بکار بندازید.
این مطلب رو بخونید:
http://www.sitepoint.com/controlling-a-motorbot-using-arduino-and-node-js/

soheyli.hadi
دوشنبه 30 شهریور 1394, 14:57 عصر
سلام دوست عزیز من هم از این تابع استفاده کردم اما میخخام که همچین کدی نوشته باشم و کار کنه

(192.16.40.40) window.print
به قول معروف ارگومان بفرستیم و ارگومانش هم ای پی پرینتر مورد نظر باشه

soheyli.hadi
دوشنبه 30 شهریور 1394, 14:59 عصر
سلام دوست عزیز من هم از این تابع استفاده کردم اما میخخام که همچین کدی نوشته باشم و کار کنه

بسیار ممنون دوست عزیییزز

soheyli.hadi
دوشنبه 30 شهریور 1394, 15:00 عصر
سوال شما مفهوم نیست!
یعنی پرینترهای شما تحت شبکه است و آی پی خودشان میگیرند؟ در هرصورت آن پرینتر در کامپیوترها حتما تعریف شده اند و آن کامپیوترها میتوانند کار پرینت را انجام دهند
مورد بعدی کار چاپ یک کار سمت کاربری است نه سمت سرور پس php زیاد کارخاصی برای چاپ کردن انجام نمیدهد ویا نمیتواند کمک آنچنانی بکند
یعنی متن را کامپیوتر کاربر باید به چاپگر بفرستد پس شما با php متن را به کاربر نشان میدهید وحالا میتوانید در آنجا با استفاده از javascript متن را پرینتر بفرستید با دستور window.print()
البته میتوانید با php متن را بفرستید و همان لحظه چاپ کردن javascript را هم بفرستید و کار را از طریق آن اتوماتیک کنید
ویا از کامپوننتها و ابزارهای دیگر استفاده کنید

pbm_soy
سه شنبه 31 شهریور 1394, 01:25 صبح
من چنین کاری را انجام ندادم ولی window.print پارامتر نمیگیرد مگر اینکه خودتان برای اینکار تابعی بنویسید
برای نوشتن چنین چیزی هم بایستی نحوه کارکردن چاپگرهای شبکه را بدانید
اگر بخواهید از یک چاپگر استفاده کنید باید آنرا در ویندوز ویا هر سیستم عامل دیگر تعریف کنید حالا یک چاپگر تحت شبکه باشد یا معولی و لوکال
حالا طبق گفته شما اگر بخواهیم با آی پی چاپ کنیم پس شما چندین چاپگر شبکه تعریف شده در یک کامپیوتر دارید
دستور window.print پنجره چاپگر را نمایش میدهد یک راه ساده البته درصورتی که بشه پیاده سازی کرد اینه که اول چاپگری که نام آن و یا آی پی آن به عنوان پارامتر رسیده را چاپگر پیش فرض کنید و سپس window.print که دیالوگ ظاهر میشود و سپس کلید اینتر را به صفحه کلید بفرستید یعنی sendkeys کنید
سرچ کنید بحث silent print در فایرفاکس و کروم وجود دارد
مورد دیگر در adobe javascript امکان مشخص کردن نام چاپگر و دیگر مشخصه های چاپ برای pdf وجود دارد
البته شاید ابزارهای جدیدی مانند node.js چنین قابلیتی داشته باشد

soheyli.hadi
سه شنبه 31 شهریور 1394, 18:59 عصر
من چنین کاری را انجام ندادم ولی window.print پارامتر نمیگیرد مگر اینکه خودتان برای اینکار تابعی بنویسید
برای نوشتن چنین چیزی هم بایستی نحوه کارکردن چاپگرهای شبکه را بدانید
اگر بخواهید از یک چاپگر استفاده کنید باید آنرا در ویندوز ویا هر سیستم عامل دیگر تعریف کنید حالا یک چاپگر تحت شبکه باشد یا معولی و لوکال
حالا طبق گفته شما اگر بخواهیم با آی پی چاپ کنیم پس شما چندین چاپگر شبکه تعریف شده در یک کامپیوتر دارید
دستور window.print پنجره چاپگر را نمایش میدهد یک راه ساده البته درصورتی که بشه پیاده سازی کرد اینه که اول چاپگری که نام آن و یا آی پی آن به عنوان پارامتر رسیده را چاپگر پیش فرض کنید و سپس window.print که دیالوگ ظاهر میشود و سپس کلید اینتر را به صفحه کلید بفرستید یعنی sendkeys کنید
سرچ کنید بحث silent print در فایرفاکس و کروم وجود دارد
مورد دیگر در adobe javascript امکان مشخص کردن نام چاپگر و دیگر مشخصه های چاپ برای pdf وجود دارد
البته شاید ابزارهای جدیدی مانند node.js چنین قابلیتی داشته باشد

بسسیار بسیار ممنوونم