PDA

View Full Version : طراحی با SQL و SQL Express

mkookab
سه شنبه 31 شهریور 1394, 22:31 عصر
سلام خدمت همگی . امیدوارم خوشحال و سر زنده باشید .
من یه پروژه رو میخوام کد بزنم که پایگاه داده رو تصمیم گرفتم SQL انتخاب کنم . در حال حاضر روی سیستمی که باهاش کد میزنم یه SQL Server Management Studio دارم .
برای کد زدن هم میخوام به این ترتیب پیش برم که یه Linq to SQL به پروژه اضافه کنم و دونه دونه جداول رو بندازم توش.
حالا میخواسم بدونم من وقتی اینجوری کد بزنم و با Linq جلو برم بعدا بخوام پروژه رو جایی ببرم که فقط SQL Express رو نصب کنم این قابلیت وجود داره ؟
چون اول میخواسم با اکسس کار کنم بعد متوجه شدم که LINQ از اکسس پشتیبانی نمیکنه .
ممنون
ببخشید بابت سوال ابتدائیم.

elec60
سه شنبه 31 شهریور 1394, 23:20 عصر
سلامبجای Linq2SQL بهتره(خیلی هم بهتره) Entity Framework کار کنی که توش میتونی از Linq هم استفاده کنی.
البته تکنولوژی Linq to SQL هم خوب بود اما بنوعی redundant با Entity Framework بود و مایکروسافت تصمیم گرفت فقط Entity رو توسعه بده.

mkookab
چهارشنبه 01 مهر 1394, 08:32 صبح
سلامبجای Linq2SQL بهتره(خیلی هم بهتره) Entity Framework کار کنی که توش میتونی از Linq هم استفاده کنی.
البته تکنولوژی Linq to SQL هم خوب بود اما بنوعی redundant با Entity Framework بود و مایکروسافت تصمیم گرفت فقط Entity رو توسعه بده.

خب ببین LINQ کار کردن باهاش خیلی ساده س . دیگه این همه نباید استرینگ کوئری بنویسی ، نیازی به کانکشن استرینگ و خیلی چیزای دیگه نیس . خیلی راحت تیبلو میگیری درگ میکنی تو ویژوال استدیو و راحت .
انتیتی فریم ورک هم این سادگی ها رو داره ؟
و کلا یه سوال پایگاه داده ی سبکی که به راحت بشه باهاش ارتباط برقرار کرد واسه یه پروژه ی ساده چیه بنظرت ؟
ممنون که راهنمایی کردی دوست عزیز