PDA

View Full Version : سوال: یک راهنمایی شخصی از بزرگان و اساتید

haamidd
چهارشنبه 01 مهر 1394, 10:25 صبح
با عرض سلام و ادب و احترام.
قبل از هر چیز عذر خواهی کنم اگر این مطلب رو در جای اشتباهی منتشر کردم.
خب من چند سالی هست که بصورت شخصی برنامه نویسی میکنم و برای چند نفر تا حالا چند تا نرم افزار تحت وب با asp.net و c# ایجاد کردم و اما در هیچ شرکت و یا یک گروه قوی ایی نبودم و تمام مراحل ایجاد نرم افزار رو بصورت تجربه ایی و خیلی ساده شروع و تموم کردم.
و مثلا زمانی که برای استخدام و یا موارد دیگه با افرادی که خیلی حرفه ایی کار میکنند صحبت میکنم اونها میگن که تو خیلی ساده برنامه نویسی میکنی و باید سطح خودتو ارتقاع بدی.
مشکل من اینجاست که نمیدونم چطوری سطح خودمو ارتقاع بدم، مثلا من شی گرایی رو یک دوره آموزشی رفتم و حدودا یاد گرفتم ولی در زمان استفاده نمیدونم اصلا چرا و چطوری باید استفاده کنم. و یا اینکه چطوری کد هامو بنویستم بهتره و چطوری میتونم اون هارو دارای قابلیت استفاده مجدد کنم و یا چطوری با اصول کد بزنم.

لطفا شما بنده رو کمی راهنمایی کنید که من الان به دنبال چی باشم؟ و چجوری دنبال کنم مطالب رو. و من چجوری حرکت کنم

مرسی

keiv@n
چهارشنبه 01 مهر 1394, 13:16 عصر
شما از همین امروز دنبال کار بیرون باش ... و به کارفرما هم راستشو بگو که هیچ پروژه تیمی و شرکتی رو نداشتی ، همیشه رزومه ات را دسته پایین بگو تا انتظار بیجا پیدا نکنند... (اخراجت نکنند)
اگر یک شرکت خوب پیدا کردی ، مهمترین نکته دوام آوردنه (ماه های اول شکنجه میشی همه بهت تیکه میندازن و کلی خجالت میکشی)
برنامه نویس شدن تو کشور ما یک نکته کلیدی داره ، اونم سابقه و ملکه ذهن شدن کد هاست ... اگر حداقل 2 سال یه جا مشغول باشی و استعداد در حد ضعیف هم داشته باشی به راحتی میتونی کد بزنی و اصلا کار فکری نیست (اصلااااااا) بازم تکرار می کنم برنامه نویسی تجربه است

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 01 مهر 1394, 20:08 عصر
سلام
الان چند تا مساله مشخص نیست اولاً شما در چه سنی هستید منظورم اینه که فرصت مطالعه جدی و کار زیاد با درآمد کم رو دارید یا نه؟ دوم اینکه تصمیمتون برای آینده چیه آیا میخواید برای خودتون کار کنید یا در جایی استخدام بشید؟
اگه فرصت مطالعه و کار کم درآمد رو دارید به نظر من شروع کنید یک پروژه بزرگ یا نسبتاً بزرگ مثل یک سیستم حرفه ای دانشگاهی (مثلاً دانشگاه خودتون) یا مثل همین سایت برنامه نویس رو شبیه سازی کنید. به خودتون سختی بدید و حداکثر امکانات رو توش تعبیه کنید. هیچ جای کار، از کار فرار نکنید اینکه "بعداً تکمیلش می کنم" یا "فعلاً در همین حد باشه کافیه" یا "همین هم از سرشون زیادیه"، دقیقاً سم هستند. یک آدم حرفه ای کارها رو کامل، دقیق و حرفه ای انجام میده. البته اولویت بندی هم نباید فراموش بشه. بعد از شروع، هر جا که نیاز شد کدهای خودتون رو همینجا آپلود کنید و در مورد درستی یا نادرستی و بهینه بودنشون سوال کنید.
اگر هم میخواید استخدام بشید که حرفهای دوستمون صحیح هست البته اگر طراحی نرم افزار مد نظر نباشه و صرفاً کدنویسی مد نظر باشه.

fakhravari
پنج شنبه 02 مهر 1394, 00:57 صبح
هر کس بتونه به درجه برسه که چنتا پروژه دانشجویی پایانی برداره تازه میتونه اعتماد به نفس پیدا کنه.

تازه میتونه خودش آماده کنه که با روند کد نویسی بهتر اشنا بشه.

با بهتر کردن خودش تو زمینه های report - sql - entity - jquery وارد بازار کار بشه.

در مورد بازار کار و تیمی بودن هم همیشه باید رابطه جوری باشه که یه شناختی از قبل باشه وگر نه باید در سطح خوبی باشد که حرف زیادی برای گفتن نداشته باشن.