PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از ابزارهای DevExpress

پیام حیاتی
چهارشنبه 01 مهر 1394, 11:09 صبح
سلام
من این کامپوننت را دانلود و نصب کردم از ابزار GridView ، DevExpress استفاده کردم ، زمان ویرایش یا حذف با پیغام خطای تصویر مواجه میشم :

135444

به صورت ویزارد بانک را متصل کردم.

سوال دیگه ای که دارم این هست که آیا استفاده از این کامپوننت ها را پیشنهاد می کنید یا خیر؟زمان بارگذاری در هاست با توجه به کرک بودن مشکلی ندارند؟
پیام حیاتی
پنج شنبه 02 مهر 1394, 11:35 صبح
بروزرسانی.......

parsaei
جمعه 03 مهر 1394, 15:29 عصر
دلیل خطا را نمی دونم
تا اونجا که ممکنه استفاده از ابزارهای پیشفرض asp.net پیشنهاد میشه
اما براساس بررسی و تجربه، این ابزارها روی کاهش سرعت تاثیر بدی ندارن. dev از ابزارهای معروفی هست که توی پروژه های بزرگی استفاده شده. توی کشور خودمون هم من چندین پروژه بزرگ را دیدم که از dev توی اونها استفاده شده است. خودمم استفاده می کنم.
اگر افت سرعتی ایجاد کنه معمولا توی پروژه های فوق بزرگ خودشو نشون میده و برای پروژه های کوچک تا بزرگ چیزی حس نخواهد شد.

mazoolagh
دوشنبه 13 مهر 1394, 12:54 عصر
اگر گریدویو دواکس که استفاده میکنین فقط برای نمایش دیتا هست که دستور select برای دیتاسورس کفایت میکنه.
ولی اگر حذف و ویرایش و رکورد جدید هم نیاز هست، باید دستورات متناظر برای دیتاسورس تعریف بشه.

کافی هست موقع ساختن دیتاسورس توسط ویزارد ، دکمه advanced رو موقع انتخاب جدول بزنین و گزینه generat insert, update ... رو انتخاب کنین.
اگر هم دیتاسورس از قبل ساخته شده راست کلیک و configure datasource و ادامه ماجرا

در محیط طراحی هم میشه کوئری‌های مورد بحث رو دستی نوشت

neda555
شنبه 18 مهر 1394, 22:04 عصر
سلام من ازش استفاده کردم ولی کد نوشتم خودم
شما از سایت خودش ببینید باید باشه
https://demos.devexpress.com/ASPxGridViewDemos/Default.aspx

sara_traveler
دوشنبه 20 مهر 1394, 14:12 عصر
سلام
در جدولتون حتما باید کلید اصلی داشته باشید و و دستور update با توجه به این کلید بنویسید
اینطوری حتما مشکلتون حل میشه
من خودم اینطوری نوشتم new update delete همه جواب داده

MohammadFoad
دوشنبه 20 مهر 1394, 16:04 عصر
اگر گریدویو دواکس که استفاده میکنین فقط برای نمایش دیتا هست که دستور select برای دیتاسورس کفایت میکنه.
ولی اگر حذف و ویرایش و رکورد جدید هم نیاز هست، باید دستورات متناظر برای دیتاسورس تعریف بشه.

کافی هست موقع ساختن دیتاسورس توسط ویزارد ، دکمه advanced رو موقع انتخاب جدول بزنین و گزینه generat insert, update ... رو انتخاب کنین.
اگر هم دیتاسورس از قبل ساخته شده راست کلیک و configure datasource و ادامه ماجرا

در محیط طراحی هم میشه کوئری‌های مورد بحث رو دستی نوشت
آیا استفاده از ویزارد برای ساخت دیتاسورس مشکلی پیش می آره؟امنیت رو پایین نمی آره؟
یا اینکه بهتره دستی کد بنویسیم؟
ممنون می شم رهنمایی کنید.

sara_traveler
سه شنبه 21 مهر 1394, 09:25 صبح
نه با ویزارد هم برید هیچ مشکلی پیش نمیاد
اما اگر در حالت ویزارد به پروسیجر متصلش کنید بهتره چون اونوقت هر دستوری بخواید میتونید بنویسید
در حالت عادی به همون جدول وصل کنید