PDA

View Full Version : دو زبانه کردن سایت

imdeveloper
جمعه 03 مهر 1394, 14:17 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
میخواستیم برای شرکتی سایت طراحی و برنامه نویسی کنیم بعد حالا سئوالی که داشتم اینه که چجوری باید سایت رو دو زبانه کرد یعنی هم فارسی و هم انگلیسی؟؟؟

tamafi6
شنبه 04 مهر 1394, 11:51 صبح
سلام دوستان
خسته نباشید
میخواستیم برای شرکتی سایت طراحی و برنامه نویسی کنیم بعد حالا سئوالی که داشتم اینه که چجوری باید سایت رو دو زبانه کرد یعنی هم فارسی و هم انگلیسی؟؟؟

سوال شمامرتبط به زبان برنامه نویسی php هست!

imdeveloper
یک شنبه 05 مهر 1394, 21:19 عصر
UP!!!!!!!:ناراحت:

opluse
یک شنبه 05 مهر 1394, 22:31 عصر
سلام دوست عزیز من برای زبان پروژه هام یک فایل lang.php در نظر میگیرم و ب صورت زیر استفاده میکنم

فایل lang.php

<?PHP

define('MainTitle','عنوان نمایشی');

?>

مثلا فایل index.php

<?PHP
require_once('lang.php');

echo MainTitle;

?>

حالا شما میتونید دوتا فایل برای زبان سایت بنویسید و یه if بزارید که اگه هر زبونی انتخاب کرد فایل مربوط ب همون زبان بیاد .

us1234
دوشنبه 06 مهر 1394, 07:53 صبح
روش opluse تایید میشود البته به جای define از آرایه استفاده کنید :

$lang['title'] = 'عنوان';

opluse
دوشنبه 06 مهر 1394, 11:27 صبح
روش opluse تایید میشود البته به جای define از آرایه استفاده کنید :

$lang['title'] = 'عنوان';

دوست عزیز اگه بیشتر در مورد دلیل اینکه به جای define از آرایه استفاده کنیم بهتره رو توضیح بدید ممنون میشم تا منم از هیمن روش استفاده کنم .

H:Shojaei
دوشنبه 06 مهر 1394, 12:16 عصر
این که define باشه یا array تفاوتی نداره مگر این که بخواید مقادیری که تعریف میکنید رو تغییر بدین حین اجرای سایت که اونجا باید array باشه چون constant ها که با define تعریف میشن قابل تغییر نیستن...
که این مورد تغییر مقادیری که از پیش تعیین شده تو کد هم معمولا کم پیش میاد ولی پیش میاد بالاخره...
باز هم صلیغه ای و بسته به نیازه...

imdeveloper
سه شنبه 07 مهر 1394, 09:08 صبح
سلام دوستان
ممنون از پاسخ هاتون
اما سایت من وردپرسی هست!!

imdeveloper
چهارشنبه 08 مهر 1394, 11:59 صبح
UP:متفکر::ناراحت::اشتباه:

H:Shojaei
چهارشنبه 08 مهر 1394, 12:46 عصر
من که کلا وورد پریس کار نکردم ولی یکی از دوستان کنارمه پرسیدم گفتن با افزونه wpml اگر درست نوشته باشمش...