PDA

View Full Version : مبتدی: اغاز به کار با Asp.net

mmd.13
جمعه 03 مهر 1394, 15:42 عصر
سلام دوستان
من یه چند وقته دارم تلاش میکنم asp.net یاد بگیرم اما به نتیجه ای نرسیدم
چند تا فیلم اموزشی و کتاب دانلود کردم اما فایده ای نداشت چون چیزی متوجه نمیشدم. یعنی هیچ کدوم اصطلاحات رو توضیح نمیدادن و یا به صورت کاربردی اموزش نمیدادن
دوستان اگه ممنکه راهنمایی کنین

من برنامه نویسی وب تا حالا انجام ندادم ولی با c++ , vb مقداری کار کاردم و باهاشون اشنایی دارم

arash21hhhh
شنبه 04 مهر 1394, 08:53 صبح
سلام . شما اگه به دات نت تسلط داری نوشتن برنامه تحت وب زیاد کار سختی نیست . فقط مشکلی که ممکنه در ابتدا داشته باشید ظاهر دهی به فرم ها باشه وگر نه مشکل دیگه ای نخواهید داشت .
در ضمن تا زمانی که شما احساس نیاز به اموزش یک موضوع خاص نکنید مغذتون زیاد همکاری نمی کنه ولی اگه استارت کارو بزنید و با مشکل مواجه بشید و بعد دنبال راه حل بگردید بهتر به نتیجه می رسید.

mmd.13
شنبه 04 مهر 1394, 12:53 عصر
من به دات نت تسلط ندارم و تاحالا برنامه نوسی وب انجام ندادم.
من اول رفتم سراغ asp.net ولی چیز زیادی دست گیرم نشد. بیشتر فکر میکنم که دارم از جای اشتباهی شروع میکنم و باید از جای دیگه واسه برنامه نویسی وب شروع کنم
ممنون میشم اگه یه روند یاد گیری بهم پیشنهاد بدید

aminmousavi
شنبه 04 مهر 1394, 13:02 عصر
سلام دوست عزیز .
برخلاف برنامه نویسی تحت ویندوز و موبایل ، در تحت وب مقداری مفاهیم بیشتر هست مخصوصا در asp.net ، و هم مباحث زیادی رو باید بلد باشید تا خروجی مناسبی از کار بگیرید ، همانطو که احتمالا بدونید برای پیاده سازی وب سایت دو قسمت وجود داره (اگر سایت استاتیک نباشه) ClientSide و ServerSide ، و معمولا هرکس توی یک قسمت از این دو حرفه ای هست برای همین برای خروجی گرفتن مناسب بهتره با کس دیگری همکاری کنید یا مبحث clientside هم تا حدودی بلد باشید (حداقل برای شروع) .
اما پیشنهاد میکنم اگر فقط تجربه C++ و VB6 رو دارید ،اول از winform شروع به یادگیری کنید . چون در کل web-form با win-form تفاوت زیادی باهم ندارند و فقط یکسری مفهوم اضافه شدن . اگر خود C# رو یاد بگیرید راحت تر میتونید روی ASP.NET کار کنید .

پ.ن : اگر دوست دارید فقط از ASP.net شروع کنید ، فیلم های مهندس کیانیان رو دانلود کنید که یک بصورت کاربری آموزش میدن (یک چیزی شبیه به یاهو 360 قدیم رو پیاده سازی میکنن)

mokamel
شنبه 04 مهر 1394, 19:01 عصر
دوست عزیز یکم پول خزج کن ( در حد 40 هزار تومن ) و کتاب اموزش aps.net اقای کرامتی رو از انتشارات پندار پارس بخر ( ارسال به شهرستان هم داره ) . با این کتاب به هیچ کلاس و رفرنس دیگه ای نیاز نداری .

mbasirati
شنبه 04 مهر 1394, 21:47 عصر
سلام
یه نکته هم من بگم و اونم اینه که خیلی وسواس نداشته باش که همه چیزو به صورت کامل ابتدای کار یاد بگیری. هرچی رو متوجه نشدی ازش رد شو و برو جلو. وقتی رفتی جلو کم کم برات قابل فهم میشه مباحث قبلی. من خودم برای شروع ام وی سی همین رویه رو پیش گرفتم و جواب داد.

mmd.13
یک شنبه 05 مهر 1394, 05:33 صبح
سلام دوست عزیز .
برخلاف برنامه نویسی تحت ویندوز و موبایل ، در تحت وب مقداری مفاهیم بیشتر هست مخصوصا در asp.net ، و هم مباحث زیادی رو باید بلد باشید تا خروجی مناسبی از کار بگیرید ، همانطو که احتمالا بدونید برای پیاده سازی وب سایت دو قسمت وجود داره (اگر سایت استاتیک نباشه) ClientSide و ServerSide ، و معمولا هرکس توی یک قسمت از این دو حرفه ای هست برای همین برای خروجی گرفتن مناسب بهتره با کس دیگری همکاری کنید یا مبحث clientside هم تا حدودی بلد باشید (حداقل برای شروع) .
اما پیشنهاد میکنم اگر فقط تجربه C++‎‎ و VB6 رو دارید ،اول از winform شروع به یادگیری کنید . چون در کل web-form با win-form تفاوت زیادی باهم ندارند و فقط یکسری مفهوم اضافه شدن . اگر خود C#‎‎ رو یاد بگیرید راحت تر میتونید روی ASP.NET کار کنید .

پ.ن : اگر دوست دارید فقط از ASP.net شروع کنید ، فیلم های مهندس کیانیان رو دانلود کنید که یک بصورت کاربری آموزش میدن (یک چیزی شبیه به یاهو 360 قدیم رو پیاده سازی میکنن)

دوست عزیز ممنون که راهنمایی کردید
من فیلم های مهندس کیانیان رو دانلود کردم ولی بیشتر مثال بود تا آموزش. یعنی احساس میکنم باید یه چیزایی رو بلد باشی بعد بری سراغ اون

keiv@n
یک شنبه 05 مهر 1394, 07:36 صبح
اول وین فرم شروع کن ، بنظر من یه وین فرم کار می تونه یه Asp کار خوب بشه ولی برعکسش صادق نیس .
اصن به نظر من asp یه فریم ورک چرت و پرتیه ، اچ تی ام ال ایجکس کار کن سمت سرورم سی شارپ بزن .