PDA

View Full Version : ایجاد یک پروژه آزمایشی (بین دو سیستم در شبکه)

ehsan-68
جمعه 03 مهر 1394, 17:55 عصر
با سلام خدمت تمامی اساتید ...

یه پروژه آزمایشی میخوام انجام بدم برایه بحث ارتباطات ...

میخوام یه نرم افزار ایجاد بکنم تا در بستر شبکه (اینترنت نه) بین چندین سیستم در شبکه ارتباط نوشتاری و ارسال فایل ایجاد بکنم

در این پروژه نیازی به پروتکل های ftp و tcp و ... که مربوط به اینترنت و شبکه باشه ندارم ...

فقط میخوام آی پی سیستم یا سیستم های مقصد رو در مبدأ بدم و یک پورت (در نرم افزار) خودم ایجاد بکنم و با استفاده از اون متن یا فایل ارسال کنم ...

مثل نرم افزار چت ...

پورت هرچی بود موردی نداره فقط میخوام با دادن پورت در نرم افزارها یعنی معرفی اون بین این نرم افزار که در تمامی سیستم ها نصب میشه ارتباط برقرا بکنم و آی پی هم برای ارسال متن تا نرم افزار مسیرو پیدا بکنه

در ضمن نیازی به سرور نیست هر سیستم میتونه هم کلاینت باشه یا سرور

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید یا کد سورس نزدیک به این پروژه رو برام قرار بدین ... ...

ehsan-68
یک شنبه 05 مهر 1394, 11:22 صبح
...

کسی نمیتونه راهنمایی بکنه یا راهی پیشنهاد بده ؟؟؟

pbm_soy
یک شنبه 05 مهر 1394, 14:04 عصر
بهتر بود بجای این همه آب وتاب دادن سوال و تاپیک میگفتید یک چت تحت lan میخوام با قبلیتهای .....!
در این زمینه درتالارهای مختلف زیاد بحث شده است حتی در سی شارپ هم فکر میکنم زیاد بحث شده ودنمونه سورس هم زیاد است!

منظورتون از خط چهارم چیست؟! گفتید نیازی به پروتکلهای ftp , tcp ندارید! حالا ftp را کاری ندارم ولی در شبکه حالا میخواد اینترنت باشد یا نباشد تمام ارتباطات یا برپایه tcp هستند یا udp!
در ضمن دقت کنید اینترنت هم شبکه است !
شما کتابهای پایه سی شارپ را هم مطالعه کرده باشید میبینید که در بخشهای انتهایی آنها یک بحث socket programming وجود دارد و معمولا بیشترشون هم همون مثال چت را عنوان کرده اند مانند کتابهای سی شارپ جعفرنژاد قمی و یا کتاب جامعتر وبهتر برادران دیتل
ویا کتاب اختصاصی تر میتوانید کتاب برنامه نویسی شبکه سوکت پروگرامینگدبا سی شارپ
کتاب هم نیاز ندارید یک سرچ ساده تو همین سایت میزدید و یا تودگوگل میزدید مطلب و سورس آماده اجرا خیلی زیاد پیدا میکردید!