PDA

View Full Version : بهترین زبان برنامه نویسی

memo96
شنبه 04 مهر 1394, 16:21 عصر
سلام دوستان.خسته نباشید
من دانشجوی ترم 1 مهندسی برق هستم و هدفم اینه که واسه کارشناسی ارشد اپلای کنم برم آلمان یا کانادا.
میخوام شروع به یادگیری بک زبان برنامه نویسی کنم که اونجا بتونم در کنار درس کار مناسبی تو این زمینه داشته باشم.
چند تا سرچ انجام دادم.

لیست پردرآمدترین زبان‌های برنامه‌نویسی جهان برای مهندسان نرم‌افزار و افراد فعال در این حوزه به قرار زیر اعلام شده است:

۱- زبان ++C با میانگین درآمد سالانه ۱۱۰ هزار دلار
۲- زبان Python با میانگین درآمد سالانه ۱۰۲ هزار دلار
۳- زبان C با میانگین درآمد سالانه ۱۰۰ هزار دلار
۴- زبان AWS آمازون با میانگین درآمد سالانه ۹۵ هزار دلار
۵- زبان #C با میانگین درآمد سالانه ۹۲ هزار دلار
۶- زبان Ruby با میانگین درآمد سالانه ۹۰ هزار دلار
۷- زبان Java با میانگین درآمد سالانه ۹۰ هزار دلار
۸- زبان SQL با میانگین درآمد سالانه ۸۰ هزار دلار
۹- زبان JavaScript با میانگین درآمد سالانه ۷۸ هزار دلار
۱۰- زبان Objective C با میانگین درآمد سالانه ۷۶ هزار دلار
۱۱- زبان PHP با میانگین درآمد سالانه ۷۶ هزار دلار
۱۲- زبان CSS با میانگین درآمد سالانه ۶۴ هزار دلار
۱۳- زبان JavaScript - Design با میانگین درآمد سالانه ۶۰ هزار دلار
۱۴- زبان CSS - Design با میانگین درآمد سالانه ۶۰ هزار دلار

یک جا هم بهترین زبان رو جاوا و JavaScript نوشته بود.

من خودم فکر کردم که C# و C++ بهترین زبان ها باشند.اگه همینطوره از بین این دو کدوم بهتره؟

هیچ زمینه ای هم ندارم تو برنامه نویسی.فقط آموزش برنامه نویسی اندروید تحت جاوا رو خریدم که میخوام کم کم شروع کنم ببینمش.

ehsan_faal
شنبه 04 مهر 1394, 17:23 عصر
سلام.
این درآمدهایی که اینحا لیست کردی برای برنامه نویس هاست،نه این که فقط به برنامه نویسی علاقه داشته باشی و بتونی اینجوری پول در بیاری.
همونطور که بارها مدیر محترم همین تالار آقای اسد زاده هم گفتن برنامه نویسی صرفا یاد گرفتن سینتکس یه زبان و نوشتن چندتا برنامه کوچولو نیست.
به عنوان یه برقی بهت توصیه میکنم دنبال درآمد آنچنانی از این راه نباشی چون افراد متخصص توی این زمینه کم نیستن و اینکه نوبت به یه نفر با تحصیلات غیر مرتبط با برنامه نویسی برسه به نظرم محاله.
ولی جدای از اینکه این سوال جنجال برانگیزه و شاید هم قفلش کنن نظر شخصیه بنده کار با همشونه(البته به غیر از #C) چون هر جا یه چیزی نیازت میشه و کلا همشون باحالن،یعنی من که خودم نمیتونم خودمو به یادگیریه یه زبان قانع کنم.هر کدومشون یه سری ویژگیه جالب دارن که حتی واسه من که کارم هم برنامه نویسی نیست بسیار جذابه.
توی برق هم تهش شما میخوای با AVR و ARM کار کنی که همون خانواده C برای این کار مناسبه.

در کل توصیه من اینه که به دردسرش نمی ارزه،چون اگه آگهی های استخدامی رو برای یه برنامه نویس در نظر بگیری میبینی که 1000 جور توانایی از طرف انتظار دارن در قبال یه حقوق نا چیز .

Nader G
شنبه 04 مهر 1394, 17:31 عصر
خیلی فرقی نمی کنه. فعلا یکی رو انتخاب کن و یاد بگیر. اگه بخوای برنامه نویسی رو جدی ادامه بدی باید حداقل 3-4 تا زبان بلد باشی.
با توجه به اینکه رشته تون برقه فکر می کنم زبان هایی مثل Python, C و MATLAB مناسب باشن.