PDA

View Full Version : سوال: چند سوال درباره برنامه نویسی با پورت سریال

mehroomahh
شنبه 04 مهر 1394, 23:05 عصر
سلام به همه.
امیدوارم قلبتون پر از شادی باشه.
چند تا سوال داشتم که دو روزه دارم تو انجمن میگردم و نتوستم جوابی براش پیدا کنم .
من دارم روی ی پروژه کار میکنم که به صورت زیر سناریوش تعریف میشه :
دقیقا شبیه ATM بانک ها ، میخوام یه نرم افزار رو با کلید های سخت افزاری که به میکرو متصل هستن و برنامه ریزی شدن که با فشردن هر کلید ، یه کارکتر به پورت سریال ارسال کنن به طور کامل کنترل کنم .
نرم افزار 11 صفحه داره که تو اولین قدم باید بشه با بشه با این کارکتر هایی که از پورت سریال دریافت میشه به هر صفحه پیمایش کرد .
کارکتر های ارسالی دقیقا مشخص هستن و هر صفحه وظیفه خودشون رو دارن و گزینه روبروی خودشون (شبیه ATM که کلید داره انتخاب میکنیم و عملیات رو برامون میاره ) رو انتخاب میکنن و نرم افزار با توجه به گزینه هاش ، و دریافت از پورت سریال ، وظیفشو انجام میده .

فرق این کار با بقیه پروژه ها اینه که پایه و اساسش با سریاله وفقط ی ارسال و دریافت مختصر از پورت سریال نداره .

تو طراحی اولین صفحش به چند تا مشکل بر خوردم:

1. چطور میشه پورت سریال رو توی تمام نرم افزار باز کرد و این نباشه که بخوایم تو هر فرم اونو هی باز کنیم و ببندیم .

2. با چه دستوری میشه صفحه قبلی رو بعد از رفتن به بعدی ازش خارج شد (با این دستور نتونستم و بعد از زدن کلید و دریافت اطلاعات هنگ میکنه ) ؟

3. چطور میشه با کارکتر دریافتی از پورت سریال ، یک یا چند تا برنامه event رو داخل نرم افزار اجرا کرد (با چه دستوری این برام خیلی مهمه که بشه با کارکتر دریافتی بشه عملیات انجام داد و در حقیقت کارکتر باشه کنترل کننده نرم افزار )

از اهالی فن خواهش میکنم تاپیک رو مسدود نکنن تا بشه ازش ی نتیجه خوب گرفت .

ممنونم.

راستی تمام فعالیتام رو هم داخل پیوست گذاشتم دوستان دربارش نظر بدن .