PDA

View Full Version : سوال: تغییر Data Type های جدول در زمان select یا در Data set

samanff2000
یک شنبه 05 مهر 1394, 14:49 عصر
با سلام
برنامه ای نوشتم که نیاز داره اطلاعت رو از یک فایل EXCEl بخونه و در SQL ذخیره کنه چون اطلاعات هر روز باید وارد بشه و هر روز نزدیک به 17000 رکورد رو باید بخونه برای همین گفتم کلا data set یا table که از خواندن Excel بدست میاد رو مستقیم update کنم تو SQL زمان اجرا به نوع داده ها ایراد میگیره حال چگونه میشه این رو تغییر داد ؟ کدی رو که خودم نوشتم در دستور select از convert استفاده کردم اما چون در access اجرا میشه از این دستور ایراد میگیره اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید که چگونه این کد رو تغییر بدم و یا اگه ممکنه مثلا خود data set رو تغییر بدم . با تشکر

OleDbCommand ObjCmd = new OleDbCommand("SELECT Convert (int,[کد سرفصل]),Convert (bigint,[مانده بدهکار قبل از دوره]),Convert (bigint,[مانده بستانکار قبل از دوره]),Convert (bigint,[گردش بدهکار طی دوره]),Convert (bigint,[گردش بستانکار طی دوره]),Convert (bigint,[مانده بدهکار پایان دوره]),Convert (bigint,[مانده بستانکار پایان دوره])FROM [page 1$]", ObjConn);

malloc
یک شنبه 05 مهر 1394, 15:30 عصر
بنظر من بهتره شما اول کل موارد موجود توی اکسل رو ببری توی یه دیتابیس یا جدول موقت که همه فیلدهاس nvarchar هست ... بعد از اون بصورت reader بخونی و بریزی توی جدول اصلی....

چون اطلاعات توی جدول اکسل یکم زیادی نا فرم در میان .....

samanff2000
یک شنبه 05 مهر 1394, 20:49 عصر
با تشکر از پاسخ شما
چون تمام اطلاعات داخل اکسل عددی هستن مشکلی با داده ها ندارم و این برنامه رو به صورت rows نوشتم و اطلاعات رو دقیق برمیگردونه اما چون میزان اطلاعات خیلی زیاده زمان بر میشه چیزی نزدیک به 10 دقیقه برای هر اکسل و برای همین موضوع هم به این رو آوردم که اطلاعات رو به این صورت بببرم توی SQL و اگه قرار باشه این اطلاعات رو یک بار ببرم تو یک جدول دیگه و دوباره اون رو بریزم تو جدول اصلی فکر میکنم زمان اجرا از حالت اول بیشتر بشه اگه نظر خاصی دارید لطفا راهنمایی بفرمایید

samanff2000
سه شنبه 07 مهر 1394, 12:10 عصر
دوستان این مشکل رو حل کردم اما زمانی که باید جدول رو update کنم نمیدونم چطوری میشه یک جدول رو به ادامه جدول قبل اضافه کنم قبلا یک Row رو add میکردم و بعد اون رو update می کردم اما الان که قراره یک جدول رو اضافه کنم نمیدونم چه کدی باید بنویسم اگه امکان داره کد update و insert رو بهم بگید.