PDA

View Full Version : جلوگیری از رخداد mouseLeave در زمانی که mouse در یک panel وارد یک object عضو آن می شود

m.h.movahedi
یک شنبه 05 مهر 1394, 16:27 عصر
سلام
من یک panel دارم که شامل تعدادی object میشه. زمانی که در پنل mouse وارد یک object میشه رخداد mouseLeave رخ می دهد. چطور از این کار جلوگیری کنم؟

shadi khanum
دوشنبه 06 مهر 1394, 08:51 صبح
میخای کلا اون متد raise نشه یا اینکه کد هایی که واسه mouseleave نوشتن اجرا نشه؟

m.h.movahedi
دوشنبه 06 مهر 1394, 23:22 عصر
سلام
می خوام رخداد mouseleave تنها زمانی raise بشه که mouse از محیط panel خارج شده باشه. نه زمانی که وارد یکی از object های panel میشه.
یک روش هایی بر مبنای مشخص کردن مختصات panel در صفحه نمایش و مقایسه اون با مختصات mouse دیدم ولی به نظرم باید روش بهتری هم باشه و بشه با جلوگیری از raise کردن مسئله رو حل کرد.
pbm_soy
سه شنبه 07 مهر 1394, 00:31 صبح
کار را چرا سخت میکنید؟!
وقتی موس از پنل خارج میشود وارد فرم میشود پس کد مورد نظرتان را در رخداد mouse Enter مربوط به فرم بنویسید!

البته اگر میخواهید کار را کمی دقیقتر کنید میتوانید از یک متغییر سراسری استفاده کنید و در هر لحظه مقداری را در این متغییر ذخیره کنید مثلا در اول کار مقدار صفر داشته باشد وقتی وارد پنل میشود مقدار یک وقتی وارد یکی objectهای داخل پنل شود مقدار 2 و ......
و با بررسی کردن مقدار این متغییر در این رخدادها و مقداردهی آن در این رخدادها کار را انجام دهید