PDA

View Full Version : همگام کردن صدا و متن

nsn_61
شنبه 28 مرداد 1385, 10:16 صبح
سلام

می خواهم وقتی یک فایل صوتی در حال اجرا است همزمان با آن جمله به جمله متن آن را نمایش بدهم .

فایل صوتی و متن آن را دارم .چطوری می توانم اینکار را انجام دهم؟

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 30 مرداد 1385, 14:15 عصر
مشکل شما میکس کردن و پخش همزمان فایل صوتی و فایل تصویری هست؟
متن رو می خواید به چه صورت نمایش بدید؟
یه پیشنهاد اولیه اینه که صدا رو توی یه Thread پخش شه و توی یه Thread دیگه یه سری متن رو با یه فاصله زمانی که Timer اون رو مشخص می کنه متنها رو نمایش بدید.

nsn_61
دوشنبه 30 مرداد 1385, 16:06 عصر
یک داستان انگلیسی را در نظر بگیرین . من هم متن آن را دارم و هم صدای یک نفر را که از روش خوانده .
برای کسی که listening ضعیفی داره لازم دارم که همزمان همان جمله ای که داره شنیده می شه متن اش را هم ببینه!!!
راه حل timer اولین راه حلی که به نظر خودم هم رسید ولی چون تعداد متنها و صدا ها زیاده شاید وقت خیلی زیادی بگیره که تک تک صداها بررسی بشه و timing بشه !!!!

یک راه دیگه؟!!!

dot_net_lover2
سه شنبه 31 مرداد 1385, 20:37 عصر
شما باید ساختاری شبیه Screen Shot مربوط به Media Player که اینجا گذاشتم استفاده کنید.
حالا اگر حجم مطالب بالا است و قصد داری عملیات Sync کردن Auto صورت بگیرد به نظر من میتونی یک سری کاراکترهای خاص در متن جا بدی و بعد با استفاده از اونا Sync را انجام بدی که خوده اینم خیلی کار داره.

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 11:53 صبح
اگر صرفا قصدتون تولید یک ویدئو با زیر نویس هست ،چرا از نرم افزار های آماده موجود استفاده نمی کنید؟
به عنوان یک پیشنهد شاید بهتر باشه یه ویدئو از متنهای پشت سر هم تهیه کنید و با فایل صوتی خودتون میکس کنید.
ولی به هر حال همه راه حل های توسعه نرم افزاری برای مشکل شما وقت گیر هستند.

hamid_isf_1360
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 11:01 صبح
سلام دوست عزیز
می تونی از سیستم بانک اطلاعاتی استفاده کنی
به دو روش:
روش اول که یکم حوصله بره اینه که متن را جدا داخل یه سلول ذخیره کنی و آدرس فایل صوتی مربوط به اون را هم داخل یه سلول دیگه. بعد از این کار راحت می تونی اونا را باهم همزمان کنی بنابرین می بینی که در این روش باید صدای اصلی را به تعداد جملات کات کنی بصورت
صداهای مجزا از هم و اینه که از تو یکم زکان می بره ولی جونتو راحت می کنه و هیچ باگی نداره.

روش دوم اینکه هرمتن در یه سلول ذخیره بشه و ثانیه ای که صدا در این متن شروع می شه و به پایان می رسه را نیز در سلولهای دیگه ای ذخیره کنی بعد
و با متن ها کار کنی و آدرس ثانیه های اونا در فایل اصلی صدا

موفق باشی