PDA

View Full Version : حرفه ای: 21 سوال امنیت در Asp

MohammadNg
سه شنبه 07 مهر 1394, 11:30 صبح
سلام و درود خدمت اساتید
من دارم یه سایت و شروع میکنم به کد نویسی که فوق امنیتیه ، یعنی باید امنیتش جوری بالا باشه که به هیچ وجه هک نشه
و سایتش هم فوق العلاده سنگینه
من asp کارم ولی تا الان امنیت زیاد برام مهم نبوده (Asp 2013 web form)
الان میخام تو این سایت امنیت و ببرم بالا
حالا چندتا سوال از اساتید دارم :
1-الگوریتم هش امنیتش چقدر بالاس و کجاها کاربرد (الگوریتم MD5 از همیش قویتره؟) داره و ایا الگوریتم دیگه ای هم هست که قویتر باشه یا خیر؟
2-من کلاس که مینویسم و تو صفحه صدا میزنم رو چجوری اطلاعات ارسال به کلاس و دریافت از کلاس رو کد کنم و ایا نیازی هست
3-شنیدم میگن قسمت ادمین رو توی پوشه App-Data بنویس ، این کار لازمه ؟ و ایا امنیتی توش هست
4-ایا session ها امنیت داره یا نه و اگه نداره به جای session چی استفاده کنم؟ و ایا اگه Session رو تو صفحات انتقال ندم و توی بانک ذخیره کنم هربار و بعدم تو صفحه ای که نیاز دارم از بانک بخونم امنیتش بهتر نیست و سرعت سایت رو پایین نمیاره
5-ایا Cookie و ViewState امنیت داره یا نه و چجوری غیر فعال کنم
6-توی select و insert و... چجوری امنیت و برقرار کنم ! و توی کار با بانک چجوری امنیت رو برقرار کنم
7-ایا نیازی به کد کردن connectionString هست یا خیر و اگه نیازی نیست اگه من کد کنم امنیت و بالاتر میبره یا خیر و چجوری این کار رو انجام بدم
8-چجوری خطاها رو مدیریت کنم
9-میخام یه قسمت بزارم که زمانی که یک خطا رخ میده توی بانک ذخیره بشه که بعدا ببینم و بفهمم چرا خطا رخ داده چجوری این کار رو انجام بدم
10-اگه پسوند صفحات و بردارم ایا امنیت سایت بهتر نمیشه
11-اگه از روش jason استفاده کنم امنیت داره (دیگه توی صفحه کد نویسی نکنم اطلاعات مورد نیازم رو از java و jason بگیرم و ببرم توی handler و اونجا عملیات رو انجام و بدم و جواب مورد نیاز رو برگردونم)
12-الگوریتم های رمز نگاری خود asp چی هست و چجوری و کجاها استفاده کنم
13-الگوریتم های کد کردن 64 یا 128 بیتی و یا از الگوریتم های متقارن همانند DES و الگوریتم Code برای رمزنگاری چی هستن و چجوری و کجاها استفاد میشه
14-محافظت از برنامه در برابر SQL Injection چیه و برای امنیت دیتابیس چه باید بکنیم
15-برخی خطاها ارتباطی با کدهای برنامه ندارند و یک عامل خارجی باعث رخ دادن اونها میشه ، این خطاها رو باید چجوری کنترل کنم
16-حملات XSS چی هستن و چجوری جلوی این حملات رو بگیریم
17-چجوری توی استفاده از کنترل های asp مثل textbox و... امنیت رو برقرار کنیم و ایا بهتر نیست از همون کنترل های html تا حد ممکن استفاده کنیم
18-استفاده از سیستم تشخیص هویت دات نت (Dotnet FormsAuthentication) به چه صورتی هست و اصلا جیه
19-اگر سرور اختصاصی دارید حتما برای کاربر SA یک پسورد مناسب قرار دهید ، همچنین Event Log مربوط به SQL را مطالعه نمایید تا اگر مورد مشکوکی بود IP آن را Block نمایید (این یعنی چی و چجوری این کارو بکنم
20-جلوگیری از حملات تزریق دستورات اس کیو ال (SQL Injection) چجوری جلوگیری کنم؟
21-چجوری توی ساختن database و table ,... امنیت و برقرار کنم
این سایت همونطور که عرض کردم فوق العلاده سنگینه و ترافیکش خیلی میره بالا ، توی موارد بالا هر کردوم باید جوری باشه که اگه هزار نفر باهم یه عمل انجام دادن تداخلی به وجود نیاد (مثلا توی session)
میدونم سوالاتم زیاد شد و پر رویه ولی ممنون میشم یه جواب جامع و خوب بهم یدید اخه تو نت خیلی سرچ کردم در مورد موارد هرکسی یه چیزی میگه و شیوار و کامل نیست
ممنون میشم کمکم کنید
این به عنوان یه تالار امنیتی ، یه تالار کامل میشه به نظر من
تنها سایتی که قبول دارم و میدونم بهترین جوابها رو میده برنامه نویسه ، لطفا کمکم کنید
سپاسگذارم
بدرود

pbm_soy
چهارشنبه 08 مهر 1394, 19:23 عصر
سوالات شما خیلی کلی است و جواب دادنشون وقت میبرد!
بهتر است خودتون شروع کنید به مطالعه و موارد پایه و اصلی را با مطالعه یادبگیرید!
امنیت هرچقدر هم بالا باشد صددرصد نیست! بلاخره میشه نفوذ کرد من نتونم یکی دیگه پیدا میشه! دست بالای دست بسیار است!
در ضمن همیشه امنیت یکسری هزینه هایی دارد که باید اونا را هم به حساب بیارید!
در ضمن امنیت سایت به امنیت سرور و نحوه عملکرد مدیران و کاربران هم بستگی دارد!