PDA

View Full Version : سوال در مورد نرم افزار دسکتاپ تحت شبکه

ahmad_hamdi
سه شنبه 07 مهر 1394, 15:06 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یه برنامه ای نوشتم با سی شارپ که این نرم افزار قراره روی چند سیستم مختلف شهرداری نصب بشه و دیتابیسش که SQL2008 R2 هستش به همه این نسخه ها وصل بشه , حالا باید این دیتابیس روی سرور حتما قرار بگیره یا میشه اونو توی یه پوشه اشتراک شده قرارش داد و کانکشن استرینگ به اون مسیر داد اگه قراره رو سرور قرار بگیره چطوری باید تنظیمات دیتابیس و عوض کنم ؟ روی دو تا کامپیوتر که با هم شبکه شون کرده بودم انجام دادم ولی کار نکرد , ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنین
با تشکر

mrali.jalali
سه شنبه 07 مهر 1394, 15:52 عصر
اگر سیستم ها در یک ساختمان نیستن باید برای یکی از سرور آی پی ولید بگیرید و فایل های برنامه رو بر روی بقیه سیستم ها قرار میدی . برا تنظیم دیتابیس هم میتونی فایل کانفیگ رو عوض کنی یا ی فرم برای تنظیمات بسازی و تنظیمات اونجا وارد بشه و داخل کانفیگ ذخیره بشه. در کانفیگ باید آدرس سرور (آی پی ولید ) رو بدی

pbm_soy
سه شنبه 07 مهر 1394, 22:20 عصر
اول از همه نمیتوانید از دیتابیس sql server بصورت فولدر به اشتراک گذاشته شده استفاده کنید!
باید بروی یک کامپیوتر که به عنوان سرور شما خواهد بود نرم افزار sql server را نصب کنید و دیتابیس را در آن اتچ کنید و باید از طریق برنامه های دیگر به آن نرم افزار sql server متصل میشوید
در ضمن میتوانید کامپیوترها را بصورت یک شبکه lan ایجاد کنید و برنامه را بروی کامپیوترهای دیگر نصب کنید
فقط اگر قرار باشد از طریق اینترنت به سرور دیتابیس دسترسی داشته باشید باید به آن آی پی ولید بدید یا همان public ip است و کانکشن استرینگ را براساس public ip ایجاد کنید