PDA

View Full Version : سوال: ذخیره هم زمان فرم و زیر فرم(فرم فرعی)

مشتاق یادگیری
سه شنبه 07 مهر 1394, 16:28 عصر
سلام
یک فرم اصلی دارم که دارای فرم فرعی می باشد هنگام ذخیره اطلاعات فرم فرعی و اصلی به طور جداگانه سوال می کنند آیا امکان ذخیره 2 فرم با یک فرمان و جود دارد. فایل نمونه هم ضمیمه شد
با تشکر

مشتاق یادگیری
سه شنبه 07 مهر 1394, 16:47 عصر
فایل مجدد ضمیمه شد

مشتاق یادگیری
سه شنبه 21 مهر 1394, 16:05 عصر
سلام مجدد
احتمالا سوال واضح نیست . جوابی دریافت نکرده ام در صورت نیاز بفرمایید توضیح بیشتری بدهم - می خواهم نحوه دسترسی به ذخیره ساب فرم در فرم اصلی را بدانم
متشکرم

saeed1234n
سه شنبه 21 مهر 1394, 16:08 عصر
سلام
اگر سابفرم بصورت باند شده باشد پس از ثبت اطلاعات هر فيلد در جدول ذخيره مي شود .

مشتاق یادگیری
چهارشنبه 22 مهر 1394, 00:33 صبح
سلام با تشکر از توجهتان
درست است دوست عزیز. پیش فرض اکسس در صورت انتقال به رکورد بعدی ذخیره رکورد است. اما همانطور که در فرم نمونه قابل مشاهده است در صورت تایید کاربر اطلاعات ذخیره می شود و این شرط برای فرم فرعی هم برقرار است . بطور مثال اگر کاربر روی اطلاعات قبلی سهوا تغییری بدهد در هنگام ترک یا انتقال به رکورد بعدی سوال می شود اطلاعات ذخیره شود یا خیر و در صورت انتخاب خیر اطلاعات ذخیره نمی شود ولی اگر شرط نگذارید ذخیره بدون اطلاع کاربر صورت می پذیرد. اما مشکل : من با یک فرم اصلی مشکل ندارم (همچنین با فرم فرعی به صورت جداگانه) اما دنبال راه حلی هستم : در صورتی که در فرم فرعی تغییری ایجاد شد و در فرم اصلی به رکورد بعدی رفتم ذخیره یا عدم ذخیره از فرم اصلی کنترل شود یا دکمه ذخیره را اگر فشردم هم زمان فرم فرعی و اصلی اطلاعات را ذخیره کند

Rasool-GH
چهارشنبه 22 مهر 1394, 09:23 صبح
سلام اساسا به نظر میرسه به دلیل اینکه در روال اپدیت کد رو قرار دادین راهی وجود نداره . به نظر من باید کلیدهای حرکت بین رکوردها رو خودتون بسازید و کدهای کنترل رو داخل اونها بنویسید و فرم رو هم باید از حالت باند خارج کنید .

البته کار دیگه ای هم میتونید بکنید و اون اینه که یک متغیر تعریف کنید که به اون مقدار 1 بدین برای ذخیره و مقدار 0 بدید برای سوال کردن و یک تابع برای کنترل ذخیره اطلاعات بر این اساس بنویسید و در هر یک از روالها به اون تابع مراجعه کنید . مقدار متغیر رو بعد از عبور از یک رکورد اصلی صفر کنید که مجددا سوال کنه