PDA

View Full Version : گفتگو: چطور پروژه طراحی سایت بگیریم؟ (همه جواب بدن)

mostafae
چهارشنبه 08 مهر 1394, 10:29 صبح
سلام دوستان. یکی از مسائل مهمی که در کسب و کار طراحی سایت مهمه گرفتن پروژه هست. دوستان لطف کنن در همین بخش عنوان کنن از چه راههایی برای گرفتن پروژه استفاده میکنن و برای گرفتن پروژه چه مسیرهایی رو رفتن که موفق شدن و یا حتی شکست خوردن؟ (لطفا همه جواب بدن؛ چه کسانی که فریلنسر هستن و چه کسانی که شرکت دارن)

H:Shojaei
چهارشنبه 08 مهر 1394, 12:53 عصر
ما اوایل که شرکت با دوستان زدیم واسه پیدا کردن پروژه تو شهر میرفتیم دم مغازه ها فروشگاه ها و هر جایی که فکرشو بکنید...
۱ هفته خودم ۴-۵ تا از خیابونهای بزرگ مشهد رو راه رفتم و همچنین دوستان دیگه ولی دریغ از یک پروژه از این روش که کلا نا امید شدیم...
تا این که یکی از اساتید یکی از دوستان کار این دوستمون رو که طراحه دیده بود و یه نفر که یه پروژه میخواست رو معرفی کرد... و اون اولین پروژه ما شد یعنی ما شاید ۱۰۰۰ تا مکان رو رفتیم ولی اینجا تا یه نفر معرفی کرد پروژه گرفتیم..
به نظر من بهترین روش معرفی کردن کار به اطرافیانه تا این که مثلا به یکی برسی به هر نحوی بهش بگی سایت نمیخوای اونم بگه نه و تموم!
اولین کار هم بیاد بعدش خودش ایشالا میاد مگر دیگه چطور باشه که مشتری با خودش مشتری نیاره...
در کل تجربه من این بود که تو شهر راه رفتن واسه گرفتن پروژه کار درستی نیست میشه انرژی همون رو جای دیگه صرف کرد...

Unique
چهارشنبه 08 مهر 1394, 16:40 عصر
دوست عزیز ، به نظر من بجای اینکه اصل درامد را بگذارین روی پروژه گرفتن بهتره برین و سایت با ایده نو بزنید. سعی کنید از طریق اجرای پروژه های نوآورانه تکنیک فنی و تجربه خودتون را به کار بگیرین.
کلا انجام پروژه های طراحی سایت با قیمت واقعی خیلی کم و نادر اتفاق میفته. شرکت هایی که این پروژه ها را میگیرین پارتی های کلفت دارن و رشوه های زیاد میدن.سایت های عادی که یکی دو میلیون هزینه بر میداره هیچوقت شما را تتمیع نمیکنه.

کار طراحی وب سایت را در کنار اجرای چند کارآفرینی تحت وب انجام بدین.

opluse
چهارشنبه 08 مهر 1394, 17:35 عصر
من با نظر Unique موافقم . چون تیم ما هم همین کار رو کرد یعنی اول نیاز شهر رو برای سایت و برنامه نویسی در آوردیم و بعد برنامه ریزی کردیم ک چجوری این نیاز ها رو میتونیم برطرف کنیم و بعد ایده طرح زدیم و رفتیم ایده هامونو ارائه کردیم و بازاریابی کردیم . باید یک چیز منحصر ب فرد داشته باشید ک کار شما رو با بقیه متمایز کنه و اعتماد رو جلب کنه .

us1234
چهارشنبه 08 مهر 1394, 19:16 عصر
نظر من هم نزدیک است با Unique ، با این تفاوت که ایده حتما نباید نو و بدیع باشه ...
( قبلا در یک انجمن کار آفرینی در این خصوص به شکل کامل توضیح دادم ، سر بسته بگم در دنیا چند میلیارد انسان هست و وقتی در نت هیچ ایده ای مشابه ایده شما تا حالا وجود نداشته یکم به قضیه مشکوک شوید که ایده ظرفیت اجرای شدن در سطح جهانی را ندارد یا اجرا شده و تعطیل شده است !)

در کل داخل نت کلی پول در حال انتقال است فقط باید یکم دقیق به قضیه نگاه کنید و جایگاه خودتان را پیدا کنید ، مثلا با یک فروشگاه ساده ولی یکم خلاقیت میشه درآمد چند برابر یک برنامه نویس کسب کرد ( بدون مشکلات ثانویه در برنامه نویسی )

پ ن : البته عشق برنامه نویسی چیز دیگه است و هیچ وقت به دید تماما مادی به برنامه نویسی نگاه نکنید .

pbm_soy
چهارشنبه 08 مهر 1394, 20:15 عصر
بجای پروژه گرفتن تولید نرم افزار است!
من نزدیک ۱۵ سال کار سفارشی انجام دادم حساب کنید شاید حدود ۱۰۰تا یا بیشتر پروژه تحت داس و ویندوز و لینوکس و وب و موبایل و غیره نوشته باشم!
ولی چه سودی برای من داشت ره درسته که پولش را گرفتم شاید پول خوبی هم گرفته باشم ولی چون کارها شفارشی بودن شاید نشه به کسان دیگه بفروشم و یا بازاریابی کنم!
درحالی که بجای این همه کار میتوانستم خیلی راحت یک یا دو تا محصول تولیددمیکردم تاحالا میفروختمشون!
مثلا یکی از همکلاسهای دوره دانشگاه همون زمان با سی یک برنامه دیتابیس برای جایی نوشت و شروع کرد به فروختن چندسال پیش به تحت ویندوز تبدیل کرد و هنوزم همون را میفروشد در کل کشور ! تعداد نسخه فروخته شده فوق العادهدزیاد است و تقریبا کل هزینه زندگی را با فروش آن برنامه درمیاورد!