PDA

View Full Version : راه اندازی چندین سایت روی سرور

mokamel
چهارشنبه 08 مهر 1394, 18:56 عصر
سلام
دوستان عزیز من یه ای پی استاتیک دارم . می خوام کیس خودم رو برای کاری تبدیل به سرور سایت کنم . دوتا دامنه ir هم دارم . این کار شدنی است ؟

چطوری ؟

یعنی طرف a.ir ؤو زد سایت A و وقتی b.ir رو زد سایت b باز بشه

hsgpro
چهارشنبه 08 مهر 1394, 19:18 عصر
سلام
شدنیه اما نیازمند اینترنت خیلی پر سرعت و حجم بالایی از پهنای باند است.
بعد حتماً هم که می دونید کیس و مودم تون باید 24 ساعته روشن باشه.
برای مدیریت راحت تر بهتره یه Windows Server یا لینوکس CentOS روش نصب باشه.
بعدش باید پورت های مورد نیاز رو باز کنید و یکم فایروال رو تنظیم کنید.
آخرش هم یکی از بسته های Wamp یا Xamp رو نصب کنید.

pbm_soy
چهارشنبه 08 مهر 1394, 20:32 عصر
کارتون را مرحله به مرحله انجام بدید
اول یک لیست کامل از کارهایی که باید انجام بدید را تهیه کنید

اول این سرور را در یک شبکه lan ایجاد کنید و بعد بروید سراغ اینترنت و public کردن سرورتون
البته موارد امنیتی کار را نباید فراموش کنید! منظور از امنیت را دقت کنید چون همه فکرذمیکنند که امنیت در برابر نفوذ و هک است ولی امنیت فیزیکی سرور مانند خراب شدن و آتش گرفتن و زلزله و برق رفتگی و دزدیده شدن و غیره
برای راه اندازی سرور میتوانید و ویندوز یا لینوکس را انتخاب کنید ولی لینوکس سبکتر است و منابع سخت افزاری کمتری نیاز دارد
و سپس به یک وب سرور بروی آن نیاز دارید و dns server نیاز دارید این حداقل قضیه است البته اگه نیاز دارید برای آن دومینها سرویس ایمیل هم بدید میتوانید ایمیل سرور هم بروی آن نصب کنید
در مورد اینکه میتوانید بروی یک سرور چند وب سایت راه اندازی کنید بله میتوانید در حالت پیش فرض برای هر سایت یک آی پی ولید نیاز دارید ولی با استفاده از virtual hosting میتوانید اینکار با یک آی پی ولید انجام دهید

pbm_soy
چهارشنبه 08 مهر 1394, 20:48 عصر
البته موارد و نکات اینترنتی قضیه مانده که باید میگفتم
در بخش اینترنتی کار فقط باید ns1 و ns2 دومینها را باید ست کنید یعنی به آنها آی پی ولید سرورتون را باید بدهید برای اینکار هم به کنترل پنل دومین باید دسترسی داشته باشید!

mokamel
پنج شنبه 09 مهر 1394, 15:01 عصر
آقایون یکمی ماجرا را یچیده کردین . من می خوام دوتا سایت رو رو کیس خودم که ویندوزش هم server2008 هست . برای مدت محدودی و برای کار خاصی این کار و کنم . ای پی استاتیک هم دارم .
حالا لطفا دونه به دونه توضیح بدین چه کنم . اللخصوص که تو سایت nic.ir قسمت تنظیم dns اصلا نمی دونم چی بزنم آخه من کهdns ندارم

pbm_soy
پنج شنبه 09 مهر 1394, 21:23 عصر
دوست عزیز در پستهای بالا دقیقا هرچی نیاز داشتید نوشته بودم!

درهرصورت در nic.ir وارد بخش ویرایش کارگزار دامنه بشوید و در آنجا در بخش IP آدر IP استاتیکتون را وارد کنید و در تکستباکس جلوی آنهم بنویسید ns1.yourDomain.ir
اگر بخواهید میتوانید در سطر دوم هم همینها را بنویسید فقط ns را بصورت ns2.yourDomain.ir بنویسید

نهایتا تا 24ساعت بعد تغییرات اعمال میشوند و برای اینکه ببینید درست انجام شدند یا خیر آنرا تست کنید با دستور زیر
ping yourDomain.ir
اگر در خروجی این دستور آدرس IPی که شما در سایت nic وارد کردید را بدهد پس این بخش را درست انجام داده اید

mokamel
شنبه 11 مهر 1394, 14:36 عصر
عزیز جان اوکی گرفتم اونجا چی وارد کنم . اما ببخشید من که یه ip استاتیک دارم . چطوری به تا دومینم بدمش ؟

من رو سرور خودم با فرق پورت اونارو جدا کردم . یعنی وقتی xxx.xxx.xxx.xxx:80 رو میزنم اولین سایتم می یاد و وقتی xxx.xxx.xxx.xxx :81 رو میزنم سایت دومم بصورت لوکال بالا میاد . اما اینو تو فضای اینترنت باید جه کار کنم ؟
تو سایت nic.ir هم که خواستم ای پی رو به همراه چورت وارد کنم . اجازه نداد

barzin144
شنبه 11 مهر 1394, 20:17 عصر
خوب شما باید DNS Server راه اندازی کنید روی کامپیوترتون

pbm_soy
شنبه 11 مهر 1394, 23:43 عصر
دوست عزیز اون بالا تو پست سوم و چهارم موارد موردنیازت را گفتم!
شما بروی سرور virtual hosting را راه میاندازید حالا یا با iis و یا apache تا بتونید چندین سایت را با یک ip سرویس بدهید
البته در کنار اینها یک dns سرور داخلی بروی سرورت نیاز داری
در سایت nic.ir هم برای هر دو دومین همان آدرس ip سرورت را میدهید!

البته اگر میخواهید از دست تنظیمات دست و پا گیر لینوکس و یا ویندوز خلاص بشوید میتوانید از اسکریپتها و برنامه های آماده برای اینکار استفاده کنید چون انجام اینکارها بصورت دستی کمی سخته و یا پیچیده است! و لازمه اش بلد بودن مفاهیم شبکه و مهندسی اینترنت
برنامه هایی مانند web site panel و یا dot net panel ویا plesk و direct admin , cpanel , whm , lxadmin همگی جزو برنامه های مدیریت سرور برای هاست دادن هستند که میتوانید بروی سرور نصب کنید و از آنها برای تنظیمات و بقیه کارها استفاده کنید
به عنوان مثال خیلی راحت یک مشتری تعریف میکنید که دومین خاصی دارد و برای آن هاست هم میدهید یعنی تقریبا با تعریف یک مشتری همه موارد و تنظیمات را انجام میدهد و فقط شما کافی است ns مربوط به دومین را ip سرور گذاشته باشی!
البته برخی از برنامه های فوق تحت ویندوز و برخی لینوکسی و برخی مشترک و برخی پولی و برخی رایگان و برخی متن باز هستند و شاید برخی برای دوتا دومین هم رایگان باشند

DPSxerex
یک شنبه 12 مهر 1394, 07:50 صبح
با عرض سلام
دوست عزیز روی سرورتون اول از همه IIS رو نصب کنید
سپس DNS Server رو نصب کنید بعد از نصب DNS Server شما دو تا دی ان اس خواهی داشت
اون دوتا دی ان اس رو تو سایت nic.ir به عنوان name server هات می زنی
بعد می ری توی IIS دو تا وب سایت ایجاد می کنی و فایل هات رو روی اونا می ریزی و تمام
نیازی هم به website panel و ... نیست چون شما که نمی خوای هاستینگ راه بیاندازی