PDA

View Full Version : برنامه من | استان سرا (همراه با سورس)

مهدی کفشگر
پنج شنبه 09 مهر 1394, 07:04 صبح
http://8pic.ir/images/9enb7o8irtf7vk4s9muv.png
سلام دوستان گرامی....خسته نباشید....
نرم افزاری ساختم در جهت اینکه، شما بیای نام یک استان از کشور عزیزمون رو به برنامه بدید، و برنامه یک توضیح کلی رو درباره اون استان به شما ارائه بده.تمام استان ها(31 استان) در دیتابیس ذخیر شدن و با با وارد کردن نام اون استان، اطلاعاتی مانند مساحت و .. رو به شما تحویل میده.
سورس برنامه رو هم اگه کسی خواست به من پیام خصوصی بده. بسیار ممنون میشم برنامه رو دانلود کنید و یه نظر کوچیک هم بزارید...

دانلود برنامه(3 مگابایت) (http://s3.picofile.com/file/8214932218/Ostan_Sara.exe.html)
دانلود سورس برنامه (http://s6.picofile.com/file/8214933200/ostan_sara_source.rar.html)

**برای استفاده از این برنامه، حتما باید Office بر روی سیستم شما نصب باشد.اگر نصب نیست، این افزونه را دانلود (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=39358) کنید.
**دربرنامه از Try و Catch استفاده نشده پس سعی کنید نام استان ها را اشتباه وارد نکنید تا اروری نداشته باشید.

abdullah20
پنج شنبه 09 مهر 1394, 08:42 صبح
افرین دوست عزیز
راه برنامه نویس شدن را خوب یاد گرفتی
1- فعالیت در تالارها
2- نوشتن برنامه های متنوع
3- . . .
یه نکته ای هم که است باور کنید ظاهر برنامه تون عالیه یعنی کنترل های استفاده شده و مکانشون و موارد دیگه عالی هستن

مهدی کفشگر
پنج شنبه 09 مهر 1394, 08:54 صبح
افرین دوست عزیز
راه برنامه نویس شدن را خوب یاد گرفتی
1- فعالیت در تالارها
2- نوشتن برنامه های متنوع
3- . . .
یه نکته ای هم که است باور کنید ظاهر برنامه تون عالیه یعنی کنترل های استفاده شده و مکانشون و موارد دیگه عالی هستن
ممنون داداشی.خیلی آقایی...

systam
پنج شنبه 09 مهر 1394, 08:55 صبح
سلام
دورود بر شما
یک پیشنهاد برای برنامه تون بگم اگه جای استان ها رو که میخوای وارد کنی بجاش از یک لیست باکس و یا کمبوباکس میزاشتی بهتر بود

موفق باشی

یا علی

abdullah20
پنج شنبه 09 مهر 1394, 09:19 صبح
استفاده از کمبوباکس ظاهر برنامه را یکم ناجور میکنه چون لیست بلندی میشه (البته در بعضی از برنامه ها لازمه)
در این برنامه( البته میشه برنامه را کامل تر کرد و کل شهرهای ایران را هم بهش اضافه کرد) باید از autocomplete استفاده بشه

pbm_soy
پنج شنبه 09 مهر 1394, 12:12 عصر
لازمه برنامه لیست است حالا با کمبوبامس ویا لیست باکس و یا تکست باکسی که auto compelete باشه
ظاهرش زیباست حالا این دوستمون با گذاشتن لیست هم سعی میکنند زیبا کار را تمام کنند
ادامه بدید موفق میشوید

مهدی کفشگر
پنج شنبه 09 مهر 1394, 13:55 عصر
فوق العاده از شما دوستان گرامی ممنونم....
بله درست میگید خوب میشد از گزینه هایی که گفتید مثل کامبوباکس استفاده میکردم.ولی هنوز زیاد بهشون مسلط نیستم.انشاالله در آینده...

shadi khanum
شنبه 11 مهر 1394, 07:46 صبح
خسته نباشی، برنامه خوبیه منتها میتونی تکمیل ترش کنی، مثلا وقتی نصب شد روی دسکتاپ شورتکات بسازی واسش.
وقتی برنامه میاد بالا فوکوس هیچ جای خاصی نیست و کاربر نمیتونه با کیبورد با برنامه کار کنه و بهتره که فوکوس روی نام استان باشه
بهتره لیست استانها رو توی کمبویی چیزی نشون بدی که کاربر لازم نباشه اسم رو تایپ کنه
موقع خروج اگر کاربر به جای تایید پیغام ، پیام باز شده رو ببنده باز هم برنامه بسته میشه که نباید بسته شه.
موفق باشی

مهدی کفشگر
شنبه 11 مهر 1394, 17:03 عصر
خسته نباشی، برنامه خوبیه منتها میتونی تکمیل ترش کنی، مثلا وقتی نصب شد روی دسکتاپ شورتکات بسازی واسش.
وقتی برنامه میاد بالا فوکوس هیچ جای خاصی نیست و کاربر نمیتونه با کیبورد با برنامه کار کنه و بهتره که فوکوس روی نام استان باشه
بهتره لیست استانها رو توی کمبویی چیزی نشون بدی که کاربر لازم نباشه اسم رو تایپ کنه
موقع خروج اگر کاربر به جای تایید پیغام ، پیام باز شده رو ببنده باز هم برنامه بسته میشه که نباید بسته شه.
موفق باشی
بله کاملا درست میگید.
حتما رفعش میکنم.

samiasoft
شنبه 11 مهر 1394, 21:06 عصر
متاسفانه من هرکاری کردم نتونستم اجراش کنم با ارور زیر برخورد میکنم :

http://s3.picofile.com/file/8215392668/2015_10_03_215334.jpg

مهدی کفشگر
یک شنبه 12 مهر 1394, 05:46 صبح
متاسفانه من هرکاری کردم نتونستم اجراش کنم با ارور زیر برخورد میکنم :

http://s3.picofile.com/file/8215392668/2015_10_03_215334.jpg
برای دوستان دیگه که ظاهرا کار کرده!
شما آفیسس و برنامه اکسس روی ویندوزتون نصب هست؟

shahab.es
یک شنبه 12 مهر 1394, 15:14 عصر
خیلی خیلی هم خوب اقا مهدی کفشگر
موفق باشی برادر
این اروری هم که الان دوستمون دارن، تو متنش نوشته که دیتابیس بازه، باید ببندنش و دوباره امتحان کنن
موفق باشید

مهدی کفشگر
دوشنبه 13 مهر 1394, 16:09 عصر
خیلی خیلی هم خوب اقا مهدی کفشگر
موفق باشی برادر
این اروری هم که الان دوستمون دارن، تو متنش نوشته که دیتابیس بازه، باید ببندنش و دوباره امتحان کنن
موفق باشید
به به به آقا شهاب عزیز!
لطف داری داداش....

aminmousavi
جمعه 17 مهر 1394, 17:20 عصر
سلام دوست عزیز . در developer بودن نرم افزار های ویندوز خیلی باید به نحوه اجرا حساس باشید که بر روی بیشتر سیستم ها با کمترین مشخصات برنامه باز بشه .
مثلا میتونید از نسخه های پایین تر پایگاه داده اکسس و نسخه پایین تر .net استفاده کنید ، چون نسخه های پایین تر هم جوابگوی نیاز شما هستند . (یا حتی میتونستید برای این برنامه از دیتابیس استفاده نکنید و مثلا از xml استفاده میکردید)
و نکته دوم : همین که داری قدرت فنی و برنامه نویست رو زیاد میکنه خوبه ، اما یکچیزی همیشه بخطار داشته باش که هدف برنامه نویس حرفه ای فقط دریافت خروجی مناسب نباید باشه !
باید نحوه پیاده سازی رو مدنظر قرار بده ، در برنامه شما که معماری خاصی رو نیاز نداره ، برای بهتر نوشتنش میتونستی کدهاتو همه رو درون یک form ننویسی یا name های کنترل ایت نام های پیش فرض نباشه ، مثلا میتونستید یک کلاس بسازید که کل عملیات ارتباط با دیتابیس رو انجام بده و ...
اگر سعی کنی در کیفیت کد نوشتنت هم پیشرفت کنی در پروژه هایی که برای خودت تعریف میکنی ، بعدا خیلی اینجور چیزها بهت کمک میکنه که موفق تر باشی .

در آخر هم راهی که داری میری آخرش موفقیته ، آفرین

مهدی کفشگر
سه شنبه 21 مهر 1394, 05:47 صبح
سلام دوست عزیز . در developer بودن نرم افزار های ویندوز خیلی باید به نحوه اجرا حساس باشید که بر روی بیشتر سیستم ها با کمترین مشخصات برنامه باز بشه .
مثلا میتونید از نسخه های پایین تر پایگاه داده اکسس و نسخه پایین تر .net استفاده کنید ، چون نسخه های پایین تر هم جوابگوی نیاز شما هستند . (یا حتی میتونستید برای این برنامه از دیتابیس استفاده نکنید و مثلا از xml استفاده میکردید)
و نکته دوم : همین که داری قدرت فنی و برنامه نویست رو زیاد میکنه خوبه ، اما یکچیزی همیشه بخطار داشته باش که هدف برنامه نویس حرفه ای فقط دریافت خروجی مناسب نباید باشه !
باید نحوه پیاده سازی رو مدنظر قرار بده ، در برنامه شما که معماری خاصی رو نیاز نداره ، برای بهتر نوشتنش میتونستی کدهاتو همه رو درون یک form ننویسی یا name های کنترل ایت نام های پیش فرض نباشه ، مثلا میتونستید یک کلاس بسازید که کل عملیات ارتباط با دیتابیس رو انجام بده و ...
اگر سعی کنی در کیفیت کد نوشتنت هم پیشرفت کنی در پروژه هایی که برای خودت تعریف میکنی ، بعدا خیلی اینجور چیزها بهت کمک میکنه که موفق تر باشی .

در آخر هم راهی که داری میری آخرش موفقیته ، آفرین
ازتون واقعا ممنونم داداش.
لطف داری:خجالت: