PDA

View Full Version : مشکل با پارس پوش نوتیکیفشن اندروید

o0o0okay
پنج شنبه 09 مهر 1394, 12:28 عصر
سلام وقت بخیر

من از پوش نوتیکیفشن parse.com (https://parse.com/) استفاده کردم، برای این کار هم از سمپل های وبلاگ nevercom.blog.ir (http://nevercom.blog.ir/post/integrating-push-notification-in-your-android-app-using-parse-sdk) دوست عزیزمون nevercom استفاده کردم.
تست پوش هم با موفقیت توی شبیه ساز جواب میداد، ولی توی گوشی واقعی اصلا هیچ گونه پوشی نمی امد. توی چندتا گوشی دیگه هم امتحان کردم، پوش شبیه ساز میومد ولی پوش دستگاه واقعی خیر.
کتابخونه جدیدش هم جایگزین کردم. (دیگه کلا اصلا پوش داخل شبیه ساز هم دریافت نمیشد!!!) نه شبیه ساز_ نه گوشی.

دوستان میگن شاید بدلیل برنامه ها و سرویس هایی هست که توی گوشی نصب و روی دریافت پوش پارس تاثیر میذارن. درحالی که برنامه خاصی توی گوشی ها نصب نیست.
بعضی هم میگن که باید گوگل پلی بروز باشه، جمیل لاگین باشه. که اونم هم بروز، هم لاگین.

دلیل این امر چیه؟ کد من اشکال داره یا مشکل از پارس؟
جدیدا دوستان میگن که parse.com تغییراتی داده. دوستان اگه اطلاعاتی دارید، به اشتراک بگذارید.

aesshoferi
پنج شنبه 09 مهر 1394, 16:14 عصر
من قبلا به این مشکل خوردم و بعداً راحت حل شد. از روی داکیومنت خود پارسه نصب کن به‌دقت. تنها علتی که ناتیفیکیشن نمیره بیاد بخاطر اینه که یه ناهماهنگی بین کلاینت و سرور وجود داره مثلا API_KEY که دادی اشتباهه یا همچین چیزایی.

o0o0okay
پنج شنبه 09 مهر 1394, 19:53 عصر
نه، دقیقا کپی پست. جالب اینه که شبیه ساز میره، اما گوشی نمیره!

aesshoferi
جمعه 10 مهر 1394, 17:28 عصر
گوشی نمیره یه دلیل میتونه داشته باشه. تفاوت بین گوشی و امولیتور توی signed و unsigned بودنشه. شما اگر برای release مقدار minify رو true گذاشتی، احتمالا خطا میگیری و مشخص نیست طبیعتاً. بهتره اپلیکیشنت رو ساین کنی همینطوری که هست، بعد روی امولیتور ساین‌شدش رو نصب کنی ببینی پوش ناتیفیکیشن میاد یا نه. اگر نیومد دلیلش همینه که گفتم. یا minify رو false کن یا برو دستورهای لازم رو توی progaurd بنویس.

o0o0okay
شنبه 11 مهر 1394, 11:13 صبح
گوشی نمیره یه دلیل میتونه داشته باشه. تفاوت بین گوشی و امولیتور توی signed و unsigned بودنشه. شما اگر برای release مقدار minify رو true گذاشتی، احتمالا خطا میگیری و مشخص نیست طبیعتاً. بهتره اپلیکیشنت رو ساین کنی همینطوری که هست، بعد روی امولیتور ساین‌شدش رو نصب کنی ببینی پوش ناتیفیکیشن میاد یا نه. اگر نیومد دلیلش همینه که گفتم. یا minify رو false کن یا برو دستورهای لازم رو توی progaurd بنویس.

ممنون، توی شبیه ساز جواب میداد، ولی توی دیوایس واقعی نه.
کتابخونه شو بروز رسانی کردم، باز هم همین مشکل پیش رو بود. تا اینکه رفتم بیرون امدم گوشی رو روشن کردم پیغام ها امدش، ولی بیشتر از 40 دقیقه که به اینترنت وصل بودم پیغامی نیومد.
احتمالا بخاطر انبوه پیغام ها هستش که پیغام برای شبیه ساز سریع میاد، ولی برای گوشی بیشتر از 30دقیقه طول میکشه.