PDA

View Full Version : سوال: سیستم تحریم گوگل

sbfars
پنج شنبه 09 مهر 1394, 20:28 عصر
راستش نمیدونم این مطلب رو در چه بخشی بیان کنم بهمین دلیل اینجا گذاشتم مدیران به بخش درستش منتقلش کنند

و اما سوال من :

در سایت گوگل آدرس هایی که ایران رو فیلتر کرده مثل developers.google.com به هر چیزی وارد بشید ( منظورم ف.ی.ل.ت.ر ش.ک.ن ـــــــــه ) کوکی پاک کنی و ... باز هم تشخیص میده که از ایران هستی و اجازه باز شدن رو نمیده حال سوالم اینه که از چه روشی این تشخیص رو انجام میده ؟
یعنی سیستم تشخیصش چطوره ؟

pbm_soy
پنج شنبه 09 مهر 1394, 20:46 عصر
ـدرس IP کلاینت را چک میکند و جزو دامنه آدرسهای ایران باشد فیلتر میکند!

دامنه IP های ایران هم که مشخص است

sbfars
جمعه 10 مهر 1394, 04:45 صبح
ـدرس IP کلاینت را چک میکند و جزو دامنه آدرسهای ایران باشد فیلتر میکند!

دامنه IP های ایران هم که مشخص است

نه دوست عزیز شما با ف.ل.ی.ت.رش.ک.ن هم برید باز هم نمیتونید آدرس های تحریم شده رو باز کنید و با خطای 403 و اعلام اینکه به کشورمون سرویس نمیده و دسترسی گرفته شده رو نمایش میده
یعنی با تغییر آی پی هم باز متوجه میشه که از ایرانی

SCoder
جمعه 10 مهر 1394, 14:23 عصر
من با psiphone رفتم باز میکند همانطور که
pbm_soy (http://barnamenevis.org/member.php?20034-pbm_soy) گفتند با توجه به IP ایران دسترسی را قطع میکند برای این کار از psiphone و یا tor استفاده کنید ...

sbfars
جمعه 10 مهر 1394, 19:55 عصر
بحث مکانیزمه استفاده از اینه نه اینکه با چه چیزهایی دورش میزنیم وگرنه با ریموت شدن به سروری خارج از ایران هم میشه باز کرد اصل مکانیزمه که میخوام این مکانیزمی که استفاده میکنه رو بدونم

pbm_soy
جمعه 10 مهر 1394, 23:41 عصر
دوست عزیز مکانیز همین است که عرض کرده بودم!
معمولا بیشتر فندق شکنها بخشهای تحریم شده ایران را باز میکنند حداقل این ۴،۵ تا را خودم تست کردم و تقریبا هر روز استفاده میکنم وخیلی از دوستان دیگر در این سایت به همین ترتیب کار میکنند مخصوصا بچه های بخش آندروید نیاز مبرم به این بخشهای گوگل دارندو یا حتی برای آپدیت sdk آندروید هم بهمین ترتیب است!

در مورد مکانیزمی که فرمودید یک توضیح کوتاه دیگه هم بگم
شما با بررسی روش دور زدن میتوانید پی به مکانیزم عملکرد تحریم ببرید!
اگر دقت کنید تمام فندق شکنها و یا همان روشی که گفتید استفاده از سرور خارجی که حالا فرقی ندارد به چه نحوی از آن استفاده میکنید همگی میان به عنوان یک کلاینت خارجی به گوگل وصل میشوند یعنی با ip خارجی درخواست به گوگل میفرستند و جواب میگیرند و بعدش هم به ما میدهند!

sbfars
شنبه 11 مهر 1394, 00:56 صبح
دوست عزیز مکانیز همین است که عرض کرده بودم!
معمولا بیشتر فندق شکنها بخشهای تحریم شده ایران را باز میکنند حداقل این ۴،۵ تا را خودم تست کردم و تقریبا هر روز استفاده میکنم وخیلی از دوستان دیگر در این سایت به همین ترتیب کار میکنند مخصوصا بچه های بخش آندروید نیاز مبرم به این بخشهای گوگل دارندو یا حتی برای آپدیت sdk آندروید هم بهمین ترتیب است!

در مورد مکانیزمی که فرمودید یک توضیح کوتاه دیگه هم بگم
شما با بررسی روش دور زدن میتوانید پی به مکانیزم عملکرد تحریم ببرید!
اگر دقت کنید تمام فندق شکنها و یا همان روشی که گفتید استفاده از سرور خارجی که حالا فرقی ندارد به چه نحوی از آن استفاده میکنید همگی میان به عنوان یک کلاینت خارجی به گوگل وصل میشوند یعنی با ip خارجی درخواست به گوگل میفرستند و جواب میگیرند و بعدش هم به ما میدهند!

اتفاقا همین رو دقیقا تشخیص میده
الان من با فندق شکن رفتم آی پی این بود 95.211.199.72 که این آی پی برای کشور هلنده ولی باز هم همین اتفاق میافته و با خطا

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 95.211.199.72)
We're sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know.
مواجهه میشیم نه تنها این آی پی بلده آی پی های دیگه یعنی کشور های امریکا ، کانادا .... همه هم همینطورن
برای اطمینان از عوض شدن هم آی پی خودم رو در خود گوگل تست گرفتم حتی موقع نمایش خطا همین آی پی دفندق شکن رو نشون میده ولی باز پیغام بالا رو روی صفحه میاره به این دلیل میگم مکانیزش بر اساس ای پی نیست

pbm_soy
یک شنبه 12 مهر 1394, 00:53 صبح
فندق شکنهای رایگان و عمومی معمولا از سرورهای آزاد و رایگان استفادهدمیکنند و همینطور از فندق شکنها خیلی از افراد برای کارشکنی استفاده میکنند
این ip که شما گذاشتید درسته برای هلند است ولی جزو آدرسهای لیست سیاه میباشد و مسلما جزو تحریمها قرار میگیرد

http://www.ip-finder.me/95.211.199.72

در ضمن مکانیزم برخی از فندق شکنها در سمت سرور قابل کشف است یعنی وب سایت میتواند بفهمد که کاربر با آدرس واقعی به سایت سر نزده است
هرچقدر از فندق شکن معتبرتر استفاده کنید نتیجه بهتر خواهید گرفت

hsgpro
یک شنبه 12 مهر 1394, 10:39 صبح
سلام
مکانیزمش همون آیپی است اما اینکه چرا برای شما با آیپی خارج از کشور هم خطای 403 میده به خاطر اینه که تو مرورگرت اولین زبان ارسالی به هر سایت فارسی است.
اگه با IE میری که کلاً IE طبق زبان ویندوز زبانی که به هر سایتی معرفی میکنه فارسی هست به همین دلیل همیشه گوگل در IE فارسی میاد.
اما اگه با یه مرورگر دیگه میری می تونی تو تنظیماتش عوض کنی مثلاً در فایرفاکس باید بری به آدرس Tools => Options و سپس Content و Languages و کلیک روی دکمه Choose بعد یه پنجره جدید باز میشه اون جا باید بالاترین زبان انگلیسی باشه نه فارسی اگه فارسی باشه سایت ها می تونن ایرانی بودن شما رو تشخیص بدن.