PDA

View Full Version : خطا هنگام صدا زدن متد initialComponent

meysam_212
جمعه 10 مهر 1394, 09:54 صبح
من چندتا فرم دارم که از دیتاگرید و تکست باکس خودم روی اون استفاده کردم، با دات نت ۴ هم هست. برنامه تو سیستم خودم مشکلی نداره ولی روی سیستم های دیگه در لحظه وزود به متد اینیشیال کامپوننت هنگ میکنه و کلوز پراگرام میده
با گذاشتن مسیج باکس متوجه شدم که به محض صدا زدن این متد برنامه هنگ میکنه و این متد اصلا فراخوانی نمیشه. فرم خام رو امتحان کردم و مشکلی ندلشت.
باید سورس رو تغییر بدم یا اینکه تنظیماتخاصی میخواد؟
روی سیستم خودم مشکلی نداره
خیلی ممنون

meysam_212
شنبه 11 مهر 1394, 15:37 عصر
کسی نمی دونه چکار باید بکنم؟

محمد رضا فاتحی
شنبه 11 مهر 1394, 15:40 عصر
احتمالا از یه کامپوننتی استفاده شده توی فرمتون که توی سیستم مقصد وجود نداره و یا از اکتیوکسی استفاده شده که بایستی ریجستر می شده ولی نشده!!

meysam_212
شنبه 11 مهر 1394, 23:43 عصر
از کامپوننت تلریک استفاده کردم فقط و کامپوننتای خود ویژوال ایوستادیو. از اکتیویکس استفاده نکردم. چطور بدونم کامپوننت وجود داره یا نه تو سیستم مقصد؟ برای تلریک باید کار خاصی کرد؟ ویژوال ایتادیو ۲۰۱۵ استفاده می کنمخیلی ممنون

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 12 مهر 1394, 07:18 صبح
ستاپ میسازید یاکپی می کنید تو سیستم مقصد؟

meysam_212
دوشنبه 13 مهر 1394, 07:32 صبح
کپی می کنم

SabaSabouhi
دوشنبه 13 مهر 1394, 08:11 صبح
از کامپوننت تلریک استفاده کردم فقط و کامپوننتای خود ویژوال ایوستادیو. از اکتیویکس استفاده نکردم. چطور بدونم کامپوننت وجود داره یا نه تو سیستم مقصد؟ برای تلریک باید کار خاصی کرد؟ ویژوال ایتادیو ۲۰۱۵ استفاده می کنمخیلی ممنون

سلام
میثم‌جان، شما باید در کامپیوتر مقصد هم تلریک رو داشته باشی، برای این کار باید پیدا کنی کدوم Dll ها مورد استفاده قرار می‌گیرن و اون‌ها رو به همراه
برنامه‌ی اجرایی تو کامپیوتر مقصد کپی کنی ( در کنار فایل exe )

صبا صبوحی

meysam_212
سه شنبه 14 مهر 1394, 09:15 صبح
این کارو کرده بودم ولی بازم هنگ می کرد، DLL هایی که استفاده شده باشه زمان کامپایل برنامه مگه خود ویژوال استادیو کنار فایل exe (فولدر debog) کپی نمی کنه؟

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 14 مهر 1394, 09:35 صبح
اگه خاصیت CopyLocal برابر True باشه کپی می کنه در غیز اینصورت کپی نمیشه

meysam_212
چهارشنبه 15 مهر 1394, 09:53 صبح
با کپی کردن dll کنار exe مشکل حل شد