PDA

View Full Version : ارتباط دلفی و sql از طریق کد نویسی

elena
جمعه 10 مهر 1394, 10:18 صبح
سلام،من برای ارتباط دلفی 7 وsql server2005 از یک دیتا ماژول استفاده می کنم و کامپوننتهای اتصال با sql رو داخلش قرار میدم ولی برای ارتباطش میخوام کد بنویسم میخواستم بدونم چطوری میتونم این کدهای اتصال رو داخل یه کلاس بنویسم،آیا این روش بهتره؟

hp1361
جمعه 10 مهر 1394, 19:33 عصر
سلام

اینکه بر روی ماژول، کامپوننت اتصال رو قرار بدید یا خودتون بصورت کدنویسی ایجادش کنید توفیری ندارند. مهم تعیین کانکشن استرینگه که خوب قاعدتا باید قابلیت تغییر بر اساس آدرس سرور رو داشته باشه و به طبع با کدنویسی میتونید این قابلیت رو پیاده سازی کنید. بقیه تنظیمات که بصورت پیش فرض و ثابت هستند رو میتونید هم روی کامپوننت در زمان طراحی ست کنید و هم میتونید در زمان اجرا از طریق کد ست کنید.
اینکه کجا انجام بدید هم میتونید در OnCreate خود دیتاماژول این کدها رو بنویسید.(البته یادتون باشه که در تنظیمات برنامه، ایجاد این ماژول(Create) قبل از بقیه ماژول ها و فرمها باشه)

- خود من برای اینکه چیزی رو جا نندازم همه تنظیمات رو با کد انجام میدم اما با استفاده از روش قرار دادن کامپوننت بر روی دیتاماژول و در متد OnCreate.

موفق باشیم

elena
جمعه 10 مهر 1394, 22:12 عصر
کانکشن که از طریق کد می نویسم خطا میده:DataModule2.ADOConnection1.ConnectionStri ng:='Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=bank;Data Source=MAHOOR-PC\AIENSQLSERVER';

hp1361
شنبه 11 مهر 1394, 14:58 عصر
کانکشن که از طریق کد می نویسم خطا میده:DataModule2.ADOConnection1.ConnectionStri ng:='Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=bank;Data Source=MAHOOR-PC\AIENSQLSERVER';

پیغام خطا؟