PDA

View Full Version : mvc یا Entity Framework

javadkey
جمعه 10 مهر 1394, 23:48 عصر
با سلام.
یکی از اساتید ما در دانشگاه برای ما Entity framework رو تدریس کرد اما شنیدم که mvc بهتر است . از استاد سوال کرذم گفت mvc برنامه نویسی 3 لایه نیست . نمیدونم آیا واقعا اینطوریه یا نه ؟
حالا سوالم از دوستان اینه که من خودم mvc رو انتخاب کنم یا Entity Framework را ؟ کدام بهتر است ؟ مزایا ؟
با تشکر

parvizwpf
شنبه 11 مهر 1394, 08:09 صبح
mvc پترنی برای ساخت وب اپلیکیشن ، EF ابزاری هست برای برقراری ارتباط و تعامل داده با بانک اطلاعاتی . دو مفهوم کاملا متمایز هستند سوال شما در واقع سوال صحیحی نیست. البته عذر میخوام اینجوری میگم .

javadkey
شنبه 11 مهر 1394, 08:53 صبح
mvc پترنی برای ساخت وب اپلیکیشن ، EF ابزاری هست برای برقراری ارتباط و تعامل داده با بانک اطلاعاتی . دو مفهوم کاملا متمایز هستند سوال شما در واقع سوال صحیحی نیست. البته عذر میخوام اینجوری میگم .
دوست عزیز عذرخواهی برا چی؟ شما اطلاعات در اختیار من گذاشتید و من از شما ممنونم.
ما در دانشگاه در برنامه 3 project ایجاد میکردیم : 1- لایه طراحی 2- لایه مدل 3- لایه کد بود که استاد میگفت سه لایه رفرنس هر کدام در در دیگری تعریف میکردیم و از mvc استفاده نمیکردیم و ققط entity framework بود. اما من که در اینترنت search کردم به این سبک که ما برنامه نویسی میکردیم خیلی کم بود و ولی مطالبmvc زیاده. به نظرتون کدام سبک را برای کار انتخاب کنم؟ مزایا هر کدام چیست ؟

jaykob
شنبه 11 مهر 1394, 11:06 صبح
با سلام.
یکی از اساتید ما در دانشگاه برای ما Entity framework رو تدریس کرد اما شنیدم که mvc بهتر است . از استاد سوال کرذم گفت mvc برنامه نویسی 3 لایه نیست . نمیدونم آیا واقعا اینطوریه یا نه ؟
حالا سوالم از دوستان اینه که من خودم mvc رو انتخاب کنم یا Entity Framework را ؟ کدام بهتر است ؟ مزایا ؟
با تشکر

سلام

فکر می کنم دیگه سر این کلاس با این استاد نرید خیلی بهتره بلکه ثواب هم داره !