PDA

View Full Version : آیا سیستم عامل لینوکس مناسب برنامه نویسی موبایل هست ؟

khoramshahr
شنبه 11 مهر 1394, 01:47 صبح
سلام به اساتید ، دوستان عزیز
عیدتان مبارک

چند مدتی هست که دائم توی محیط ویندوز هنگام برنامه نویسی به مشکل و خطاهای بسیار بر میخورم
البته از قلم نیفته که من توی محیط آندروید استدیو کار میکنم و همه میدونید بسیار پردازش بالایی لازم داره و همیشه موقع تست برنامه کل سیستم از کار میفته و مجبور به ریست کردن اون میشم بارها ویندوز 64 و 32 نصب کردم همان اش و همان کاسه ...
و تصمیم گرفتم به لینوکس مهاجرت کنم

خواهش و سوال من از شما این است که :

آیا لینوکس تو این زمینه قدرتمندتر و کارایی بهتری داره ؟
و دیگه مشکلات سیستم عامل ویندوز و هنگ کردن رو نخواهم داشت ؟
کدام ورژن لینوکس مناسب برنامه نویسی موبایل هست ( آندروید استدیو ) ؟

توضیحات بیشتر شما باعث کاهش اشتباهاتم خواهد شد
یاعلی

skkhossein
شنبه 11 مهر 1394, 03:11 صبح
با تشکر از همشهری خوبم دقیقا منم همین تاپیک رو میخواستم بزنم اما هی دست و اون دست میکردم یا حوصله نمیکردم واسه تاپیک زدن
خوشحال میشم جواب اساتید بزرگوار رو بدونم

Nevercom
شنبه 11 مهر 1394, 06:45 صبح
من تقریباً ۳ سال هست که تنها از اوبونتو استفاده می کنم.
شاید به مدت یکسال قبل از اینکه فقط از سیستم عامل اوبونتو استفاده کنم، ویندوز و اوبونتو رو کنار هم نصب داشتم، اما دلیلی که باعث شد تبدیل بشه به سیستم عامل اصلیم مرتبط با دغدغه ی شما بود، روی اوبونتو اکلیپس نرم تر کار می کرد و البته لپ تاپ من هم چندان قوی نبود (i3 و رم 3).

من بهتون پیشنهاد می کنم که حداقل یک توزیع از لینوکس رو نصب کنید و تستش کنید، دنیای مفیدی هست بخصوص برای یک برنامه نویس

بر اساس تجربه ی من، لینوکس در مدیریت منابع بهتر از ویندوز عمل می کنه، اما معجزه نمیکنه. تفاوت اونقدر نخواهد بود که انگار روح تازه ای به کامپیوترتون دمیده شده، برای توسعه ی اندروید رم مورد نیازتون ۶ هست، کمتر از اون اذیت میشید، حالا رو هر سیستم عاملی که باشید. اما باید خودتون تست کنید که رو سخت افزار شما نتیجه چقدر متفاوت خواهد بود.

اگه تست کردید و دیدید که لینوکس کارایی بهتری نشون داد، این ها رو در نظر داشته باشید:

دارید وارد یک محیط دیگه میشید که مفاهیم خودش رو داره، باید صبور باشید و مشتاق. توقع نداشته باشید همه چی مثل ویندوز باشه، درکش کنید تا بتونید ازش لذت ببرید.
اگر از من بپرسید لینوکس بهتر از ویندوز هست، پاسخ من بله هست، براش هم دلیل دارم، اما معنیش این نیست که هیچ باگی نداره، معنیش این نیست که هنگ نمیکنه. این هم یک نرم افزار هست که ممکنه باگ داشته باشه. حتی ممکنه بعضی جاها ویندوز بهتر عمل کنه. بازم تاکید می کنم، خو گرفتن با یک دنیای جدید صبر و حوصله میخواد.

تفاوت زیادی نداره که کدوم توزیع رو انتخاب کنید، پیشنهاد من اوبونتو هست. اگر هم به هر دلیلی خواستید از دسکتاپ سبک تری استفاده کنید، LXDE و XFCE دسکتاپ های سبک تری هستن (به ترتیب نسخه های Lubuntu و Xubuntu بصورت پیشفرض از این محیط های گرافیکی استفاده می کنن).

توی وبلاگم بعضی چیزهایی که ممکنه برای برنامه نویسی اندروید در اوبونتو بهش نیاز پیدا کنید رو نوشتم، شاید کمکی بکنه: nevercom.blog.ir

hsgpro
شنبه 11 مهر 1394, 10:23 صبح
سلام
من تا حالا دو بار نسخه های مختلف اوبونتو رو نصب کردم متاسفانه نمی دونم چرا فقط برای منه یا برای همه در اوبونتو سیستم من هر چند دقیقه یه بار هنگ میکرد.یعنی نه نشانگر موس تکون می خورد و نه کلید های کیبورد کار میکرد.اوبونتو اصلی با همون رابط Unity هم نصب کرده بودم.گذشت تا اینکه اعصابم خورد شد و اوبونتو رو حذف کردم.
بعدش اما چون همچنان به لینوکس علاقه داشتم پس از کلی تحقیق رسیدم به توزیع Linux Mint که میگفتن ساده تر از اوبونتو است و حتی خودش بر پایه اوبونتو ساخته شده.لینوکس مینت رو با رابط KDE نصب کردم واقعاً عالی بود دیگه اصلاً هنگ نمیکرد.تازه رابط KDE برای کسی که از ویندوز به لینوکس مهاجرت کرده خیلی خیلی بهتر از رابط Unity پیش فرض اوبونتو است.
البته بعد از لینوکس مینت هم همینطوری بدون هیچ دلیلی به توزیع های دیگه مثل OpenSuse هم مهاجرت کردم اما به نظرم از همه شون بهتر همین Linux Mint خصوصاً با رابط KDE است و بس.
من به شما پیشنهاد میکنم برای شروع از Linux Mint استفاده کنید خیلی کار باهاش ساده است.اینم آدرس دانلود از سایت اصلیش http://www.linuxmint.com/download.php پیشنهاد میکنم رابط KDE رو دانلود کنید.بعدش باید روی DVD رایت کنید و تو Boot نصبش کنید.

skkhossein
یک شنبه 12 مهر 1394, 02:22 صبح
با تشکر از دوستان به یه مطلبی برخوردم حیفم اومد اینجا نزارم چون در ادامه حرف های دوستان بود
و آن هم اینکه انتخاب بین این دو توزیع لینوکس رو راحت تر میکنه

ابونتو یا مینت: کدام را انتخاب می کنید؟
اگر از مایکروسافت خسته شده اید و می خواهید که به یک سیستم عامل متفاوت مهاجرت کنید، نصب لینوکس می تواند، راه حل خوبی برای شما باشد. اخیرا در خبرها آمده است که ویندوز 10، حریم خصوصی افراد را حفظ نمی کند. در این مورد، لینوکس می تواند همیشه همراه کسانی باشد که می خواهند اطلاعات محرمانه خود را حفظ کنند.
ممکن است تصمیم به تغییر سیستم عامل خود به لینوکس گرفته باشید ولی در مورد انتخاب توزیع تردید دارید. در اینجا مقایسه ای بین دو توزیع محبوب لینوکس یعنی مینت و ابونتو صورت گرفته است که می تواند به شما در انتخاب گزینه مناسب کمک کند.
واسط میزکار
ابونتو، توزیعی مبتنی بر دبیان است در حالیکه مینت از کوبونتو، KDE محبوب ابونتو به دست آمده است. ابونتو، توزیع استاندارد است ولی لینوکس مینت، توزیع توسعه یافته کاربران مختلف و شرکت ها برای فعالیت هایشان است. در هر صورت، مینت بر پایه ابونتو است و این دو بر روی میزکارهای مختلف کار می کنند که کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. ابونتو از واسط کاربری یونیتی استفاده می کند ولی مینت یک واسط متفاوت به نام سینامون دارد.
سرعت
مینت بر روی سخت افزارهای قدیمی سریعتر کار می کند. در حالیکه ابونتو سرعت کندتری دارد. ولی هر دوی این توزیع ها بر روی محیط رومیزی Mate سریع عمل می کنند.
قیمت
ابونتو توسط یک شرکت تجاری مدیریت می شود در حالیکه مینتیک پروژه گروهی است که عمدتا وابسته به کمک های دیگران است. هر دوی این توزیع ها را می توان به صورت رایگان دانلود کرد.

قابلیت به روز رسانی
لینوکس مینت مانند ابونتو به روزرسان های راحتی برای استفاده کاربران دارد. کاربران ابونتو آیکون Dash در dock را انتخاب کرده و نرم افزارهای به روز شده را جستجو می کنند. کاربران مینت باید از برنامه Update Manager به منظور به روزرسانی سیستم عامل مانند برنامه ها استفاده کنند.
تولید نرم افزار
هر دو توزیع لینوکس مینت و ابونتو از بسته لیبر آفیس و مرورگر فایرفاکس استفاده می کنند.
برنامه های سازگار
هر دو توزیع برنامه های از پیش نصب شده بسیاری مانند مرورگرهای وب، پخش کننده های موزیک، پیام رسان های فوری، ویرایشگرهای عکس و پخش کننده های ویدئو را دارند.
انتخاب از بین این دو سخت است. هر کدام از این دو توزیع در جای خود و بسته به استفاده کاربر، دارای نقاط مثبت و منفی هستند.

برگرفته شده از آقای hadiyadollahi (http://barnamenevis.org/member.php?277952-hadiyadollahi) از بخش مقالات از سایت کنونی

slr560
یک شنبه 12 مهر 1394, 08:38 صبح
من چون از visual studio و SQL Server استفاده میکردم نتونستم برم سمت گنولینوکس

khoramshahr
جمعه 17 مهر 1394, 01:52 صبح
من چون از visual studio و SQL Server استفاده میکردم نتونستم برم سمت گنولینوکس
به نظرم امکانش هست از اونا توی لینوکس استفاده بکنی چون من بعضی از نرم افزارهای ویندوز توی لینوکس اجرا کردم