PDA

View Full Version : انتخاب خود کار مابقی اطلاعات مربوط به فیلد انتخابی از یک کمبو

fatimah
شنبه 28 مرداد 1385, 20:32 عصر
سلام دوستان
چه طوری میشه مثلا توی یه فرم مثل فرمی که پیوست کردم ، فهموند که که اگه مثلا نام کتاب از لیست کمبو انتخاب شد ، مابقی اطلاعات مربوط به اون کتاب رو توی کمبو ها قرار بده ؟
البته عکس این امر برای بقیه ی فیلدها هم صادق باشه .
ممنو میشم اگه جواب بدین ..........

انگوران
یک شنبه 29 مرداد 1385, 08:17 صبح
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم و هدف شما فقط مشاهده اطلاعات باشه می تونید کمبوها رو از نوع find انتخاب کنید که من برای نمونه کمبوی مربوط به شماره کتاب رو براتون انجام داده و پیوست کردم .

karmand
دوشنبه 30 مرداد 1385, 06:06 صبح
Public Sub sub_kind()
Dim db As Database
Set db = CurrentDb
Dim rst As Recordset
Dim strSQL As String
strSQL = "SELECT * FROM tab_kind WHERE (((tab_kind.code_kind_khadmat)=" & Forms!f318!txtcode_kind_khedmat & "))"
Set rst = db.OpenRecordset(strSQL, dbOpenDynaset)
If rst.RecordCount = 0 Then
MsgBox ("این کد وجود ندارد")
mytype = "وجود ندارد"
Me.txtcode_kind_khedmat = 0
Me.Combo0.SetFocus
Exit Sub
Else
mytype = rst!ftype
mydarsad = rst!darsad
mykind_sahm = rst!code_kind_sahm
mysabetpost = rst!sabetpost
mysabetdaftar = rst!sabetdaftar
End If
End Sub
یک زیر برنامه است که در exit یا lost focus یک text یا کمبو می گزاریم و با انتخاب از کمبو بقیه اطلاعات در متغیر ها یی ذخیره میشود برنامهای بالا فرم باید به بانک مورد استفاده وصل باشد اما این زیر برنامه هر بانک جدای از فرم را صدا کن و اطلاعات را بردار

fatimah
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 12:23 عصر
سلام دوستان
کدی که دوستمون karmand قرار داده رو گذاشتم ولی به جوابم نرسیدم .
لطفا توضیح بدین که توی برنامه ی بالا که دوستمون انگوران لطف کدن و گذاشتن چه عملی انجام شده که با انتخاب شماره کتاب نام کتاب هم خودکار وارد میشه . اگه فقط مختص نوشتن دستوراتی هست که دوستمون نوشته چرا برنامه ی من برای نام کتاب این عمل رو انجام نمی ده . من می خوام برعکس عمل بشه .
اگه نام کتاب رو زد کد کتاب هم خود کار وارد بشه .
لطفا یکی از دوستان لطف کنه توضیح بده تا من متوجه بشم
ممنون

fatimah
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 12:24 عصر
توی این فرم می خوام این اتفاق بیافته
یادم رفت برنامه رو تو پست قبلی ضمیمه کنم