PDA

View Full Version : UX در سی شارپ و نحوه کارش و میخوام یاد بگیرم!

Vidico
دوشنبه 13 مهر 1394, 09:34 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
ux چیه؟ رابط کاربری طراحی می کنه؟

چطوری ازش استفاده کنیم؟؟؟ :افسرده:

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 13 مهر 1394, 09:46 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
ux چیه؟ رابط کاربری طراحی می کنه؟

چطوری ازش استفاده کنیم؟؟؟ :افسرده:

سلام

دوست عزیز UX همان تجربه کاربری (User Experience) هستش که جمله دقیقش User Experience Design یا همان UED یا UXD هم نام داره.
هدف این هستش که محصولی رو طراحی کنید که در کنار پیچیدگی و امکاناتش استفاده از اون راحت و در عین حال لذت بخش باشه.

در C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎ یا دیگر زبان ها روش یا ابزار خاصی برای این کار موجود نیست ، در اصل این نحوه خلاقیت و قدرت طراحی برنامه نویس هست که در کنار برنامه نویسی باید توانایی خلق طرح های موثر رو داشته باشه.
حال شاید این سوال باشه که آقا من فقط بلدم کد نویسی کنم از طراحی هیچ اطلاعی ندارم ! خب در این صورت هم بهتره این کار رو بسپارید به یک طراح که براتون انجامش بده ولی در نهایت برمیگرده به برنامه نویس که باید اون طرح رو تحت زبان با فناوری های خاص خودش پیاده سازی کنه.

در C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎ به WinForm اصلا فکر نکنید برید سراغ WPF و Modern UI حد اقل میتونه در زمینه UX نیاز شمارو بر آورده کنه.

Vidico
دوشنبه 13 مهر 1394, 09:52 صبح
سلام

دوست عزیز UX همان تجربه کاربری (User Experience) هستش که جمله دقیقش User Experience Design یا همان UED یا UXD هم نام داره.
هدف این هستش که محصولی رو طراحی کنید که در کنار پیچیدگی و امکاناتش استفاده از اون راحت و در عین حال لذت بخش باشه.

در C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ یا دیگر زبان ها روش یا ابزار خاصی برای این کار موجود نیست ، در اصل این نحوه خلاقیت و قدرت طراحی برنامه نویس هست که در کنار برنامه نویسی باید توانایی خلق طرح های موثر رو داشته باشه.
حال شاید این سوال باشه که آقا من فقط بلدم کد نویسی کنم از طراحی هیچ اطلاعی ندارم ! خب در این صورت هم بهتره این کار رو بسپارید به یک طراح که براتون انجامش بده ولی در نهایت برمیگرده به برنامه نویس که باید اون طرح رو تحت زبان با فناوری های خاص خودش پیاده سازی کنه.

در C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ به WinForm اصلا فکر نکنید برید سراغ WPF و Modern UI حد اقل میتونه در زمینه UX نیاز شمارو بر آورده کنه.

با سپاس فراوان از دوست عزیز و گرامی
این فایل ضمیمه مربوط به یکی از پست های شماست تو انجمن
واقعا عالی بووددددد
خدائی حرف نداشت
اگه بتونم با سی شارپ همچین چیزی رو در بیارم... عالی میشه

تو سی شارپ یکسری کامپوننت واسه زیبا سازی فرم هست با درد نمی خورن زیاد...

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 13 مهر 1394, 10:09 صبح
با سپاس فراوان از دوست عزیز و گرامی
این فایل ضمیمه مربوط به یکی از پست های شماست تو انجمن
واقعا عالی بووددددد
خدائی حرف نداشت
اگه بتونم با سی شارپ همچین چیزی رو در بیارم... عالی میشه

تو سی شارپ یکسری کامپوننت واسه زیبا سازی فرم هست با درد نمی خورن زیاد...

خواهش میکنم

در C#‎‎‎‎‎‎ توسط WPF یک سری طرح های قابل قبولی رو میشه پیاده سازی کرد توسط یک سری کامپوننت ها : https://visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/7a4362a7-fe5d-4f9d-bc7b-0c0dc272fe31 مثل این من کار کردم که فرم رو شکیلتر مثل ظاهر آفیس 2013 میکنه و یک سری قابلیت های دیگه اما نباید انتظار همچین طرح های بسیار خلاقانه رو ازشون داشته باشیم چرا که طراحی ظاهر با CSS, JS زمین تا آسمون با XAML فرق میکنه.