PDA

View Full Version : مبتدی: شرط مطلق در کووری

mahmooddavoodi
سه شنبه 14 مهر 1394, 10:37 صبح
سلام
یه کووری دارم که فیلدهاش همیشه ثابت نیست و ممکنه هر بار بعنوان مثال فیلد اولش متناظر فیلد دوم جدول باشه و یکبار متناظر با فیلد دهم جدول باشه.. حالا سئوال من اینه که می تونم برای فیلد کووری این شرط رو بزارم که مقدارش شبیه(like) اون فیلدی باشه که متناظرش قرار می گیره..البته اون جدول مرتبط با یک فرم هست .یه چیزی شبیه like*[Forms]![FirstForm]!.........
متشکرم

mahmooddavoodi
شنبه 18 مهر 1394, 11:06 صبح
135898
این نمونه رو از همین تالار گرفتم البته با کمی تغییر..قبلا هم شبیه این مبحث تبادل نظر شده و لی نیمه کاره رها شده.
میخوام این کار انجام بشه که هم امکان انتخاب فیلد باشه و هم بر روی اون فیلدها بشه فیلتر اعمال کرد..در واقع یک کووری داریم که فیلدهای انتخابی کاربر رو بر می گردونه تا اینجاش مشکلی نیست..مساله اینجاست که میخوایم به برنامه بگیم که هر فیلدی از لیست باکس که توسط کاربر انتخاب شد چنانچه در فیلترینگ هم فیلتری روش اعمال شده فیلتر رو هم اعمال کن..
متشکرم
یا علی

mahmooddavoodi
یک شنبه 19 مهر 1394, 08:21 صبح
لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمک کنه

Rasool-GH
یک شنبه 19 مهر 1394, 09:44 صبح
یه مطلبی بود به نام گزارش گیری دینامیک . نمونه جالبی توش بود . جستجو کنید شاید به دردتون بخوره

mahmooddavoodi
یک شنبه 19 مهر 1394, 10:38 صبح
یه مطلبی بود به نام گزارش گیری دینامیک . نمونه جالبی توش بود . جستجو کنید شاید به دردتون بخوره
اونو دیدم..متاسفانه به کار من نمیاد اون چیزی که من میخوام اینه که در قسمت criteria کووری شرطی بنویسیم با این مضمون که هر متنی که هست بر اساس اون فیلتر بشه

Rasool-GH
یک شنبه 19 مهر 1394, 11:46 صبح
یه نمونه بزاری بهتره

mahmooddavoodi
یک شنبه 19 مهر 1394, 12:33 عصر
یه نمونه بزاری بهتره
توی پست 2 نمونه گذاشتم..لطف کنید ملاحظه کنید

Rasool-GH
یک شنبه 19 مهر 1394, 18:39 عصر
سلام .
متوجه نمونه نشده بودم . این دقیقا مشابه همون نمونه دینامیک هست که کلا با کد نویسی انجام شده و کوئری هم هر سری مطابق با انتخابها ساخته میشه . واضحه که باید شرطها هم در همون کدهای VBA لحاظ بشه . متاسفانه در کد نویسی چندان مهارتی ندارم .
دست دوستانی همچون جناب امیری و سایرین رو میبوسه . در صورتی که فرصت داشته داشته باشند.

نمونه جالبی هست و در صورت تکمیل نمونه خوبی میشه . من خودم هم چند وقت دنبال چیز مشابهی بودم

mahmooddavoodi
دوشنبه 20 مهر 1394, 14:11 عصر
اساتید محترم لطفا کمک کنید..متشکرم