PDA

View Full Version : علت خطای A network-related or instance-specific error occurred

mohande3kh
سه شنبه 14 مهر 1394, 16:13 عصر
سلام بچه ها
من از وقتی ویندوزم رو عوض کردم هرچی میخوام به دیتابیسم وصل بشم یه خطا میده (SQLEXPRESS)

قبل از عوض کردن ویندوز همه چیز درست بود و حالا خراب شده ، فقط این یکی هم اینجوری نیست و تمام پروژه های دیتابیسیم خطا میده .
خطاشم اینه :

Additional information: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL

کسی میدونه این چیه ، خواهش میکنم راهنماییم کنید . ممنون میشم عجله دارم

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 14 مهر 1394, 17:30 عصر
سلام بچه ها
من از وقتی ویندوزم رو عوض کردم هرچی میخوام به دیتابیسم وصل بشم یه خطا میده (SQLEXPRESS)

قبل از عوض کردن ویندوز همه چیز درست بود و حالا خراب شده ، فقط این یکی هم اینجوری نیست و تمام پروژه های دیتابیسیم خطا میده .
خطاشم اینه :

Additional information: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL

کسی میدونه این چیه ، خواهش میکنم راهنماییم کنید . ممنون میشم عجله دارم

بچه ها کمک ، خواهش میکنم

خطا به معنی عدم دسترسی به سرور SQL هستش.
اگر SQL Server نصب هست اطلاعات کانکشنتون رو با سرور SQL که روی سیستم هست بررسی و مقایسه کنید.
اگر SQL Server روی سیستم نصب نیست نصبش کنید و دوباره عمل اتصال رو انجام بدین ، معمولا این خطا زمانی رخ میده که SQL Server روی سیستم یا نصب نیست و یا درست تنظیم و استارت نشده.

mohande3kh
دوشنبه 04 آبان 1394, 00:15 صبح
سلام ممنون
ولی اینکارهای که گفتید رو نمیدونم باید چجوری انجام بدم
یعنی اینکه چجوری چک کنم که نصب است یا نه اینکه اگه نیست چجوری نصبش کنم
میشه برام عکس بگیرید بفرستید ممنون میشم
خواهش میکنم کمک م کنید