PDA

View Full Version : جلوگیری از ورود کاربر به پوشه های بالاتر از سطح خودش

omid_student
پنج شنبه 16 مهر 1394, 14:10 عصر
سلام دوستان
من برنامه ای دارم که برای مرورگر فایل ها هستش
برای هر کاربر یه پوشه درست میشه توی پوشه اصلی users
مثلا برای من یه پوشه omid و برای شما یه پوشه user ساخته میشه که هر کاربر داده هاش داخل اون میره
بعد براش یه مرورگر ساختم مثل پیکوفایل که کاربر وارد پوشه هاش میشه
حالا یه سوال هست
اگه کسی بخواد نفوذ کنه به سایت میتونه با یه سری کارها برگردونه به پوشه بالاتر و بره پوشه های کاربران دیگه
چطور میتونم جلوی چنین کارها رو بگیرم؟

us1234
پنج شنبه 16 مهر 1394, 17:04 عصر
فایل ها نباید به صورت ساده روی هاست ذخیره شود حتی اگر مثلا فایلهای تصویر یا فیلم یا فایل زیپ باشند .
تمام فایلها باید تغییر پسوند داده شود و موقع دانلود دوباره به پسوند اصلی باز گرداننده شوند ...

در ضمن چرا هر کس یک فولدر دارد ؟ خوب همه فایلها را یکجا ذخیره کن و در دیتابیس مشخص کن که هر فایل مربوط به کیست ...

omid_student
پنج شنبه 16 مهر 1394, 23:54 عصر
فایل ها نباید به صورت ساده روی هاست ذخیره شود حتی اگر مثلا فایلهای تصویر یا فیلم یا فایل زیپ باشند .
تمام فایلها باید تغییر پسوند داده شود و موقع دانلود دوباره به پسوند اصلی باز گرداننده شوند ...

در ضمن چرا هر کس یک فولدر دارد ؟ خوب همه فایلها را یکجا ذخیره کن و در دیتابیس مشخص کن که هر فایل مربوط به کیست ...
از اون بابت حل شده پرمیشن اجرا رو فقط به خود سرور ینی سایتم دادم که مستقیم نتونه اجرا کنه ینی من باید با file_get_content بخونم تا بشه دانلود کرد
الان توی بانک مسیر هر فایل با پوشه رو ذخیره میکنم و برای هر کاربر برای مدیریت راحتر ساختم
ممنون از پاسختون