PDA

View Full Version : مبتدی: نمایش دفعات مراجعه

hadi vafaii
پنج شنبه 16 مهر 1394, 22:05 عصر
سلام عرض می کنم خدمت اساتید و دوستان گرامی
دوستان من رو یه برنامه ثبت کار میکنم که یک سری مراجعات رو ثبت میکنه
خب من میخوام فردی که مراجعه میکنه دفعاتش و تاریخ ها شو نمایش بدم چیکار کنم هر فردی یک شماره پرونده میگیره که غیر قابل تکراره و این فرد مثلا تو تا ریخ دیروز مراجعه کرده و مثلا یه فرش سفارش داده و امروزم مراجعه کرده مثلا یه کیف سفرش داده حالا اگه بخوام تو همون پرونده ثبت شه که تو اون روزها فرد مذکور فلان چیزارو سفارش داده چیکار باید

hadi vafaii
جمعه 17 مهر 1394, 00:12 صبح
از دوستان کسی نبود کمک کنه

aminmousavi
جمعه 17 مهر 1394, 00:33 صبح
سلام دوست عزیز . بنده متوجه نشدم مشکل شما در نحوه کدنویسی هست یا میخواید بدونید چگونه جدول هایی در دیتابیس تون بسازید که بتونید اینکارو انجام بدید ؟

hadi vafaii
جمعه 17 مهر 1394, 00:37 صبح
مشکل من اینه که یک نفر با یک کد خاصی که بهش تعلق می گیره چندین بار مراجعه میکنه و سفارشات متعدد میده حالا این سفارشات رو چجوری ثبت کنم که طرف در تاریخ 94/1/1 مثلا بخاطر فلان چیز مراجعه کرده و در تاریخ 2/1/94 برای این مراجعه کرده که بعدا خواستم به سوابقش مراجعه کنم بدونم چی و چه زمانی سفارش داده

aminmousavi
جمعه 17 مهر 1394, 00:49 صبح
نگفتید باز جدول های مورد نیازتون رو دارید یا نه . برای نگه داشتن سابقه شما نیاز به یک جدول دیگر دارید .
فرض میکنم یک جدول دارید به اسم Customer که فیلد های اون :
- id
- Name
- Family
- ShomareParvande
- Mobile
و ...

و حالا نیاز دارید تا خرید هارو در جایی نگه دارید برای اینکار یک جدول دیگر بسازید مثلا به اسم Buy که فیلدهاش :
-id
-idCustomer (این فیلد کلیدخارجی میباشد و با جدول Customer رابطه دارد)
- idProduct (فرض گرفتم یک جدول دیگر هم دارید به اسم محصولات که در اون محصولات خودتون رو ذحیره کردید ، و این فیلد هم کلید خارجی میباشد)
- DateCreated (تاریخ سفارش)
- TimeCreated (ساعت سفارش)

برای تک تک سفارشات کاربران نرم افزار باید یک رکورد در جدول Buy ذخیره کنید تا بعدا بتونید گذارش بگیرید.

hadi vafaii
جمعه 17 مهر 1394, 00:52 صبح
ممنون بابت کمکتون من جدول مشخصات رو دارم و جدول سفارشات رو هم میسازم اما حالا چجوری بینشون ارتباط برقرار کنم دیتابیس من اکسس هستش

aminmousavi
جمعه 17 مهر 1394, 00:57 صبح
در همون اکسس در محیط Design View که جدول رو باز کنید بالای صفحه نوشته RelationShip با اون ارتباط کلید خارجی و اصلی (در اصل رابطه) رو مشخص میکنید . که البته اینکار تاثیری بر روی کد نویسیتون نیمذاره ، فقط جامعیت دیتابیس رو حفظ میکنه ، مثلا وقتی شما بخواید مشتری به اسم امین موسوی که 5 تا سفارش داره رو پاک کنید این اجازه رو به شما نمیده ، میگه از امین موسوی در 5 رکورد به عنوان کلید خارجی استفاده شده . اول باید اون 5 تا رو پاک کنید و بعدش رکورد مشتری رو ( در این زمینه و اطلاعات بیشتر میتونین به تالار Accsess مراجعه کنید)