PDA

View Full Version : سوال: بروز رسانی وب سایت

rsam1391
جمعه 17 مهر 1394, 02:46 صبح
با سلام
من وبسایتی رو با asp.net webform طراحی کردم که تعدادی مدیر داره و قراره به مدت یک سال و در فواصل مختلف مدیر های دیگه هم بهش اضافه بشه
و مشکل من
چطور میشه بعد از اینکه هربار صفحات و اطلاعات جدید رو به سایت اضافه کنم بدون اینکه کل سایت رو دوباره آپلود کنم فقط صفحات جدید به سایت اضافه بشه و بانک اطلاعاتی من از بین نره اصطلاحا سایت به روز رسانی بشه
لطفا دوستان با تجربه راهنماییم کنن
اگر امکانش هست با مثال عملی راهنمایی کنید ممنون میشم

aminmousavi
جمعه 17 مهر 1394, 03:17 صبح
سلام دوست عزیز . برای بروزرسانی سایت هیچ نیاز نیست کل سایت و دیتابیس رو مجددا آپلود کنید .
برای تغییر کدها کافیه دو فایلی که در فولدر bin هستند (به اسم پروژه تون) رو آپلود کنید + اگر رفرنس جدید dll دارید اون ها رو هم باید کپی کنید
اگر صفحه جدید دارید باید فقط اون صفحه رو کپی کنید که پسوند .aspx داره . (در صورت داشتن کدهای سمت سرور همانطور که قبلا عرض کردم باید دو فایل درون فولدر bin رو کپی کنید)
و برای دیتابیس هم کافیست یک کوئری برای ساخت ، ویرایش یا حذف جدول و تغییرات تون بنویسید (در سایت تون یا اگر پنل هاست تون قابلیت مدیریت دیتابیس با اجرای کوئری داره در خود هاست)
برای راحتی کار هم کافیه شما جدول رو توی SQL Server بسازید و بعد رو جدول کلیک سمت راست کنید گزینه Scripts Table as رو انتخاب کنید سپس Create To و بعدش Clipboard . با اینکار کل کوئری ساخت جدولتون (با Relation و تمامی تنظیمات) براتون توی کلیپ بورد ذخیره میشه و فقط کافیه اون رو در هاست یا سایت تون اجرا کنید تا جدول در دیتابیس شما ساخته بشه .

rsam1391
جمعه 17 مهر 1394, 13:16 عصر
ممنون از راهنمایی خوبتون جناب موسوی
راستش این دومین کار ای اس پس که انجام دادم
ئر مورد هاست که گفتید ''
(در سایت تون یا اگر پنل هاست تون قابلیت مدیریت دیتابیس با اجرای کوئری داره در خود هاست)''تو پنل مدیریت هاست همچین گزینه ای ندیدم
میشه یک هاست خوب که این قابلیت رو داره معرفی کنید؟
اگردر زمینه پنل مدیریت آموزشی و جود داره میشه لینکش رو قرار بدین؟

aminmousavi
جمعه 17 مهر 1394, 14:18 عصر
خواهش میکنم دوست عزیز . معمولا در قسمت دیتابیس هاست ها اونجا قرار میدن .
من چون ریسلری دارم فقط از افرانت استفاده میکنم ، که اون هم داره . حالا مممکن هست بعضی ها نداشته باشن ، اما میزارن شما connection بزنید به دیتابیس روی هاست . اینکار حتی راحتتر هم هست .
کافیه رو سیستم خودتون SQL SERVER رو باز کنید (Login نکنید) ، Server Name رو برابر با آدرس سایت تون قرار بدید ، username , password هم برابر با مقداری که در ConnectionString قرار دادید .
و سپس login کنید اگر permission داشته باشه ، باز میشه .