PDA

View Full Version : سوال: چرا عکس های سایتو رو یه سرور دیگه میزارن؟

DelDard
جمعه 17 مهر 1394, 18:39 عصر
چرا توی سایتها (به خصوص وردپرس) عکس ها رو روی یک ساب دامین مثل pic.site.ir و روی یک سرور دیگه میزارن؟
بخاطر اینکه حجم هاست مصرف نشه؟ آخه خب اون سرور دیگریه که خب رایگان نیست که
حالا علاوه بر علتش که ممنون میشم بگید میشه بگید روی سئو یا سرعت سایت تاثیر مثبت یا منفی داره یا نه؟

کلا فلسفه ی این ساب دامین بازی ها رو برای من بگید که بدونم چه فایده ایی داره ممنون میشم (مثل ads.site.ir یا pic.site.ir ). چون من همه چی رو روی همون دامین و همون سرور لینک میکنم تو سایت کارم غلطه؟

تشکر از وقتی که میزارید

kabootar_y
جمعه 17 مهر 1394, 19:22 عصر
در مورد عکس نمی دونم ولی حدس میزنم دلایل شخصی داشته باشه نه دلایل امنیتی یا یا سئو

ولی در مورد ساب دامنه هایی مثل ads.site.ir یا forum.site.ir به نظر من کار اشتباهی هست چون از نظر موتورهای جستجو یک سایت دیگه بحساب میاد ولی اگه مثلا blog.site.ir به صورت site.ir/blog باشه موتورهای جستجو سایت موجود در پوشه بلاگ رو هم جزئی از سایت به حساب میارند

نکته: اینها تجربه و اطلاعات شخصی من هست و حتما بیشتر تحقیق کنید

موفق باشید

H:Shojaei
جمعه 17 مهر 1394, 20:05 عصر
چرا توی سایتها (به خصوص وردپرس) عکس ها رو روی یک ساب دامین مثل pic.site.ir و روی یک سرور دیگه میزارن؟
حالا علاوه بر علتش که ممنون میشم بگید میشه بگید روی سئو یا سرعت سایت تاثیر مثبت یا منفی داره یا نه؟

کلا فلسفه ی این ساب دامین بازی ها رو برای من بگید که بدونم چه فایده ایی داره ممنون میشم (مثل ads.site.ir یا pic.site.ir ). چون من همه چی رو روی همون دامین و همون سرور لینک میکنم تو سایت کارم غلطه؟

تشکر از وقتی که میزارید
بحث اول نمیدونم جستجو هم کردم ولی چیزی دستگیرم نشد کنجکاو هم شدم...
در مورد بخش دوم فکر میکنم بیشتر بحث سئو اگر به درستی انتخاب بشه ساب دامینها پیش میاد یا به لحاظ فنی نیاز باشه ... شما هم کار کار درست رو میکنید ربطی نداره به این موضوع...

plague
شنبه 18 مهر 1394, 13:24 عصر
هاست های مخصوص حجمی در مقایسه با هاست های معمولی که سایت روشون قرار میگیره خیلی ارزونتر هستن البته فقط به درد آپلود فایل میخورن
برای همین معمولا کسانی که مقدار زیادی فایل دارن مثل سایت های دانلود بجای خرج اضافه یه هاست حجمی ارزون میخرن و فایل هاشون رو روی اون میریزن

us1234
شنبه 18 مهر 1394, 17:10 عصر

تشکر از وقتی که میزارید

به چند دلیل این کار صورت میگره ولی نه برای عکس بیشتر سایت های دانلود فیلم این کار را میکنند .
چون هاست دانلود خیلی ارزان تر از هاست معمولی است .

در خصوص ساب دامین هم علت های مختلفی دارد به نظر من بزرگترین ش اینه که میشود قسمت های مختلف سایت را در هاست های مختلف قرار داد .
مثلا قسمت انجمن در یک هاست ، هسته اصلی سایت یک هاست دیگر و ...

مورد بعد از نظر سازمان فیلتر-ینگ است که مثلا اگر احیانا انجمن مطلب نامربوطی زد و فیلت ر شد بقیه قسمت های سایت به کار خودشان ادامه خواهد داد.

از نظر سئو هم + است چون به نوعی بک لینک برای سایت اصلی محسوب میشود .( در این خصوص بیشتر باید تحقیق کرد )

DelDard
یک شنبه 19 مهر 1394, 07:15 صبح
خیلی ممنون از راهنمایی ها تون
اتفاقا سایت خودم عکس زیاد داره و تصمیم گرفتم همین کارو بکنم فقط یادمه یه بنده خدایی میگفت هاست دانلود رو سرور داخلی (ایران) بگیر چون سرعتش بالاتره و چون اکثر حجم سایت رو عکساش تشکیل میده سرعت لود سایت خیلی بیشتر میشه!
شما تایید میکنید این حرف رو؟

بعد هاست دانلود داخلی مشکلی نداره از لحاظ قطع شدن و غیره؟ چون یه چیزایی راجبه مدریت بد هاست های داخلی شنیده بودم میپرسم

تشکر ازتون