PDA

View Full Version : کار با صفحه فرزند

jeividmoti
جمعه 17 مهر 1394, 21:26 عصر
سلام دوستان

ممکنه شما دوستان من با والد و فرزند کار کردید یعنی یک فرم را داخل فرم دیگر باز کنید
حالا من یک تب کنترل ساختم و میخوام هر کدام فرم ها در یک تب کنترل بسازم ولی هیچ جا توضیحی ندادند
لطف میکنید اساتید یک راهنمایی بکنین

shadi khanum
شنبه 18 مهر 1394, 07:36 صبح
اگر منظورتون این که میخواهی فرمهایی که باز میکنی بصورت tab کنار هم باز بشن میتونی از RibonControl کامپوننت های DevComponent.DotNetBar استفاده کنید

jeividmoti
شنبه 18 مهر 1394, 08:19 صبح
ریبون جواب گو نیست میخواستم مثل موزیلا یا گروم تب داشته باشه که کاربر بتواند در بین صفحات حرکت و بعد صفحه را ببندد

golbafan
شنبه 18 مهر 1394, 08:31 صبح
سلام

http://www.codeproject.com/Articles/17640/Tabbed-MDI-Child-Forms

shadi khanum
یک شنبه 19 مهر 1394, 07:46 صبح
ریبون جواب گو نیست میخواستم مثل موزیلا یا گروم تب داشته باشه که کاربر بتواند در بین صفحات حرکت و بعد صفحه را ببندد
دوست عزیز احتمالا با ریبون کار نکردید اصلا، چون دقیقا ریبون همین کار رو میکنه و هر چند تا فرم که بخواهید بصورت تب باز میکنه کنار هم و کاربر میتونه بینشون سوییچ کنه و هر کدوم رو که خواست ببنده و رو هم کدوم که خواست کار کنه.
کاملا شبیه خود محیط کدنویسی ویژوال استدیو، با همون قابلیت های کلیک راست و شیوه های مختلف نمایش فرم ها ..
البته به صرف انداختن ریبون توی فرموتون، این قابلیت به برنامه اضافه نمیشه و باید یه سری کارهای دیگه هم انجام بدید. اگر خودتون به نتیجه نرسیدید بگین تا راهنماییتون کنم
موفق باشی