PDA

View Full Version : سوال: استفاده از EF در پروژه های ویندوزی بیشتر کاربرد داره یا پروژه های وبی؟

تبسم ساینا
شنبه 18 مهر 1394, 09:53 صبح
سلام..من تازه کارم در زمینه Entity Framework.و برنامه نویس ویندوز هستم.سوالم اینه که استفاده از MVC و EF در پروژه های ویندوزی هم همون کارایی پروژه های وب رو داره و پروژه رو بهینه میکنه یا زیاد فرقی نداره؟
کتاب آموزشی یا فیلمی در این زمینه که خوب باشه معرفی کنید لطفاً.

r4hgozar
یک شنبه 19 مهر 1394, 08:42 صبح
سلام.
بسته به نوع تکنولوژی که دارین استفاده می کنید باید تکنولوژی اتصال به پایگاه داده شما هم متفاوت باشه.
بهترین مرجع هم خود مایکروسافته.
من چون کارم با mvc مایکروسافت EF codefirst رو توصیه میکنه.
من خیلی کم ویندوز کار می کنم اما تا جایی که یادم میاد برای ویندوز فرم یادمه بیشتر linq to sql بود و در wpf و asp هم ado.net entity.
دوستان حرفه ای تر بهتر راهنمایی می کنن.
موفق باشی

davidrobert
یک شنبه 19 مهر 1394, 18:09 عصر
سلام..من تازه کارم در زمینه Entity Framework.و برنامه نویس ویندوز هستم.سوالم اینه که استفاده از MVC و EF در پروژه های ویندوزی هم همون کارایی پروژه های وب رو داره و پروژه رو بهینه میکنه یا زیاد فرقی نداره؟ کتاب آموزشی یا فیلمی در این زمینه که خوب باشه معرفی کنید لطفاً. دوست عزیز من Ef کار میکنم ولی نه به حالت code first به صورت دیزان کار میکنم ولی میتونم بگم که EF همون طور که در C# استفاده میشه در ASP هم استفاده میشه کلا کد نویسی شون یکی ولی توجه که تا الان داشتم من وقتی که تعداد دیتابیس ها بیشتر میشه سرعت ارتباط کمی اف پیدا میکنه چون خود من یک فرم رو با 10 تا جدوال همزان ارتباط میدادم سرعت خیلی بد داشتچون هم زمان 10 تا جدوال رو اطلاعات میخوند ذخیره میکرد و ویرایش بخاطر همین سرعتش کم میشود اگه فیلم اموزشی بابت این موضوع میخواهید به سایت http://persianit.net/ سر بزن اموزشی های خیلی خوبی داره.