PDA

View Full Version : سوال: بایند کردن ستون های از پیش تعریف شده (ویزارد) datagridview به datasource

aria2006
شنبه 18 مهر 1394, 13:10 عصر
با سلام
من یک دیتا گرید ویو دارم که بدلیل بهتر مدیرت کردن ستونهای اون اومدم ستونهاشو از طریق پروپرتی ، خصیصه column تعریف کردم(ویزارد)...
اما بایند کردن و پر کردنش تماما از طریق کدنویسی انجام میشه. فقط این وسط نمیدونم دستور select رو به چه صورت بنویسم که دیتا رو بریزه داخل اندیس همون ستونی که من از قبل تعریف کردم؟!!!:متفکر::متفکر:

aria2006
شنبه 18 مهر 1394, 13:46 عصر
دوستان در صورتی که از دیتاگرید بصورت پیش فرض بخوام استفاده کنم و تغییری در پروپرتی اون نداشته باشم با کد زیر کارم راه می افته و عنوان ستونهارو با اس کیو ال می زنم... اما من میخوام ستونها رو از قبل داخل پروپرتیس دیتاگرید تعریف کنم بعد بیام پرش کنم ؟؟

DataTable dt = new DataTable();
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select radif'ردیف',name_onvan'عنوان تصویر',sanad_date'تاریخ سند' from A_archive where persenel_no=@code_p", myconstr.con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@code_p", code_p.Text);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd);
da.Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;
myconstr.con.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
myconstr.con.Close();

aria2006
یک شنبه 19 مهر 1394, 07:57 صبح
دوستان کسی تا بحال با چنین موردی برخورد نداشته ؟!!! یعنی کسی نظر خاصی نداره و نمیتونه راهنمایی کنه ؟؟!!

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 19 مهر 1394, 08:18 صبح
سلام... شما می تونید بعد از ست شدن دیتا تیبل به این صورت عمل کنید(شاید روش بهتری هم باشه)

for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
{
dataGridViewX1.Rows.Add(dt.Rows[i].ItemArray);
}

فقط ترتیب ستون ها مهمه...فراموش نشه

aria2006
یک شنبه 19 مهر 1394, 12:20 عصر
سلام... شما می تونید بعد از ست شدن دیتا تیبل به این صورت عمل کنید(شاید روش بهتری هم باشه)

for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
{
dataGridViewX1.Rows.Add(dt.Rows[i].ItemArray);
}

فقط ترتیب ستون ها مهمه...فراموش نشه

استاد عزیز و گرانمایه rezafatehy بسیار سپاسگزارم. با راهنمایی شما مشکل برطرف شد.