PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به آیتم انتخاب شده در کمبوباکس

adineh67
دوشنبه 20 مهر 1394, 10:49 صبح
سلام
من از rad combobox استفاده کردم و با داده های جدولم بایندش کردم.حالا هر آیتمیش رو که انتخاب میکنم مقدار صفر برمیگردونه،چطوری باید selectvalue بگیرم؟

adineh67
سه شنبه 21 مهر 1394, 13:05 عصر
دوستان من یه چیزی پیدا کردم که واسه کمبوباکس جواب میده:

DataRowView ch = Convert.ToInt32(((DataRowView)combobox.SelectedIte m)["code"].ToString());
int selectedValue = (int)ch.Row.ItemArray[1];

نمیشه اینو واسه radcombobox تغییر داد؟:ناراحت:

adineh67
چهارشنبه 22 مهر 1394, 19:43 عصر
یعنی هیچکس تا حالا با rad combobox کار نکرده؟
دوستان خواهش میکنم یه راهنمایی بکنید من کارم گیره این قسمت هست

aminmousavi
پنج شنبه 21 آبان 1394, 04:04 صبح
سلام دوست عزیز . بنده تست کردم مثل کنترل combobox خود asp عمل میکنه .
نحوه ارتباط با دیتابیس :

RadComboBox1.DataSource = ds.Tables[0];
RadComboBox1.DataTextField = "Name";
RadComboBox1.DataValueField = "id";
RadComboBox1.DataBind();

توضیح : ds همان خروجی dataset ای هست که میگیرین و رکوردها توش هست ، DataTextField بیانگر اینکه کدام فیلد رو نمایش بده به کاربر و DataValueField میگه به ازای TextField که کاربر انتخاب میکنه چه مقداری رو به سرور برگردونه .

وقتی از کد زیر استفاده کنین . به ازای هر اسم مقدار Id ای که در دیتابیس دارن رو روی صفحه چاپ میکنه :

Response.Write(RadComboBox1.SelectedValue);

adineh67
دوشنبه 25 آبان 1394, 09:03 صبح
خودمم دقیقا همین کارو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم.تازه متوجه شدم که تو یه پیجم بدرستی کار میکنن ولی تو پیجی دیگه اینطور نیست نمیدونم مشکل از چی هست:ناراحت:
دقیقا تو رویداد پیج لود فرم، کمبوباکس رو مقداردهی کردم حالا وقتی آیتم مورد نظرم رو انتخاب میکنم و دکمه ی ثبت رو میزنم صفحه رفرش میشه و عنصر اول کمبوباکس به جای عنصر انتخاب شده ذخیره میشه در صورتیکه تو پیج دیگه این مشکل رو ندارم.

EnKamran
دوشنبه 25 آبان 1394, 13:00 عصر
control.SelectedItem.Value

EnKamran
دوشنبه 25 آبان 1394, 13:08 عصر
if(!Page.IsPostback){//hala inja bind kon moshkel az bind kardanete,vaqty bedune check kardane postback bind mikoni harbar postback mishe dobare bind mishe}

adineh67
سه شنبه 26 آبان 1394, 11:52 صبح
if(!Page.IsPostback){//hala inja bind kon moshkel az bind kardanete,vaqty bedune check kardane postback bind mikoni harbar postback mishe dobare bind mishe}
بله درست شد
سپاس از تمامی دوستانی که زحمت کشیدن وقت گذاشتن و راهنماییم کردن :تشویق: