PDA

View Full Version : شروع اوراکل

m_shadow
دوشنبه 30 مرداد 1385, 06:30 صبح
سلام دوستان
من میخوام تازه اوراکل رو شروع کنم اما نمیدونم چطور باید شروع کنم
اوراکل 10g رو تهیه کردم و نصب هم کردم اما نمیتونم باهاش کار کنم و نمیدونم از کجاش باید شروع کنم یکی از دوستان میگه در انتهای نصب یه پسورد بهت میده باید اونو یادداشت میکردی حالا که این پسورد رو نداری برای استفاده از اوراکل مجبوری ویندوزت رو دوباره نصب کنی در ضمن میگه روی xp نمیتونی اجراش کنی و از این جور حرفا
اگه کسی از دوستان منو راهنمایی کنه واقعاً سپاس گذارش میشم اگه بتونید یه e_book هم لینکش رو بدید ممنون میشم چون من هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم(البته فارسی)
پیشاپیش از همه شما تشکر میکنم

majid_afra222
دوشنبه 30 مرداد 1385, 11:04 صبح
سلام
اول اینکه به حرفهای دوستتون زیاد توجه نکنین.
دوم eBook فارسی خوشبختانه اصلا نداریم، کتاب هم یه چند تایی خیلی مقدماتی و کلی، کتابهای اراسل بد نیست البته برای شروع. بهترین سایت هم خود www.oracle.com
اگه تفننی و همینجوری میخواید با یه سیستم بانک اطلاعاتی کار کنید، اصلا با اراکل کار نکنید.
باید مفاهیم بانکهای اطلاعاتی رو کامل بدونید و در ضمن حتما کلاس برید، بعد شروع کنید به کار کردن و خوندن مطالب بیشتر.
در ضمن سی دی های کمک آموزشی (eLearning) البته به زبان انگلیسی خوبی تو بازار می تونید گیر بیارید با قیمت خیلی ارزون (مثل Thomson-NetG).

m_shadow
سه شنبه 31 مرداد 1385, 06:06 صبح
دیگه کار ما از تفننی کار کردن گذشته من برنامه کارم برنامه نویسیه تا بحال هم از اکسس استفاده میکردم البته بیشترش رو هم احتیاج نداشتم اما یه روز برای کار توی اینترنت سرچ کردم دیدم تقریبا 95% نیاز کامپیوتر رو برای کار توی دنیا Oracle احتیاج داره برای همین قصد کردم Oracle کار کنم

majid_afra222
سه شنبه 31 مرداد 1385, 07:18 صبح
سلام
پس حتما کلاس برید، اونهم با یه استاد خوب.

m_shadow
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 05:30 صبح
قصد دارم برم تهران برای کلاس میتونید یه جایی رو به من معرفی کنید و بگید تقریبا چقد هزینه داره

majid_afra222
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 07:48 صبح
سلام
تو سایت ثنارای همیشه لیست آموزشگاهها و دروس و هزینه ها رو می تونید ببیندی، اینم لینک :
http://training.sanaray.com
همه آموزشگاهها تقریبا یک جور هستن، فرقی نداره.

m_shadow
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 06:16 صبح
آخه حالا که میخوام خرج کنم با یه مدرک بینالمللی میخوام باشه که ارزشش رو داشته باشه

majid_afra222
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 07:13 صبح
سلام
هیچ کدوم از شرکتهای بزرگ به ایران مدرک نمیدن، تازه اگر هم بدن از تمامی امکانات دارندگان اون مدرک شما نصیبی نخواهید داشت.
تقریبا بی خیال مدرک، مگه اینکه افغانی بشی یا عرب یا ترک و حتما از ایران بری.
بهتره فقط به دنبال جایی باشی که بتونی چیز یاد بگیری و بکار ببری.
اگه میخوای Developer بشی، دوره توسعه برنامه های با Forms اوراکل تقریبا تمومه، دات نت یا جاوا بهترین توصیه های برنامه نویسی هستن، اوراکل هر دو رو بخوبی پشتیبانی می کنه، JDevelope که برای خود اوراکل هستش و ابزاری که برای راحتی دات نت کارا تولید کرده.
اگر هم میخوای ادمین بشی متاسفانه آدم درست و حسابی برای ادمین بانک اطلاعاتی اوراکل خیلی کم داریم، پس مدرس توپ نمی تونی پیدا کنی. باید با همینهایی که هستن بسازی.

m_shadow
شنبه 04 شهریور 1385, 08:52 صبح
ممنون از راهنماییتون اما من تا حالا فکر میکردم که اوراکل یعنی اوراکل تمام
اما حالا که کلاسا رو دیدم میبینم که خودش 5-6 تا زیر شاخه داره حالا نمیدونم کدومش رو باید برم و کدومش بدرد من میخوره
Oracle Application Server 9i
و SQL 9ii و Designer 9i و Developer 9i Oracle Forms eveloper: (Build Internet Reports)
و Developer 9i Oracle Forms Developer:(Build Internet Application II )
و Developer 9i (Oracle Forms Developer: Build Internet Application I)
و Oracle 9i DBA (Oracle 9i: Database Performance Tuning)
و Oracle 9i DBA(Oracle 9i: Database Administration Fundamental I)
و Oracle 9i DBA (Oracle 9i: Database Administration Fundamental II)
حالا نمیدونم بازم زیر شاخه داره یا نه میتونی با توجه به اینکه من کارم برنامه نویسیه و برنامه های کاربردی مینویسم کمکم کنید کدوم بهتره و باید برم
ممنون

majid_afra222
شنبه 04 شهریور 1385, 13:18 عصر
سلام
اول اینکه لازمه که حتما SQL و PL\SQL ، رو باید بگذرونی.
اگه میخوای برنامه نویسی کنی حتما دور Forms رو خط بکش، ولی Reports لازمه.
حتما سراغ دات نت یا جاوا برو، چون اوراکل روی هر دوی اینها بیشترین فوکوس رو داره و با هر کدوم که کار کنی بهترین خروجیها رو خواهید داشت.
مخصوصا دات نت 2 که هم سادس و هم کارآمد.
جاوا هم کا جای خود رو داره.

m_shadow
پنج شنبه 09 شهریور 1385, 07:25 صبح
ممنون از راهنماییتون با آقای مومن نویسنده کتاب اوراکل از انتشارات اراسل کلاس گرفتم fondomental I

d_hoseini
سه شنبه 09 اسفند 1390, 22:14 عصر
سلام
تو سایت ثنارای همیشه لیست آموزشگاهها و دروس و هزینه ها رو می تونید ببیندی، اینم لینک :
http://training.sanaray.com
همه آموزشگاهها تقریبا یک جور هستن، فرقی نداره.

سلام

آيا كسي ميدونه هنوز همچين سايتي هست كه اينچنين اطلاعاتي رو به ما بده؟
چون اين سايت باز نميشه!!!!!

oracledba
دوشنبه 22 اسفند 1390, 21:51 عصر
سلام
http://naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1486184

oracledba
شنبه 27 اسفند 1390, 00:58 صبح
سلام
http://naghoos-andisheh.ir/bookview.aspx?bookid=1486184