PDA

View Full Version : الگوریتم ساخت سوئیچ برد ایجاد شده توسط ویزارد چیست؟

mohsenna30ri
دوشنبه 30 مرداد 1385, 06:55 صبح
سلام - همانطور که می دانید می توان توسط ویزارد اکسس سوئیچ بردی ساخت که خیلی جالبه :kaf: :kaf: :kaf: :kaf: :متفکر: :متفکر: :متفکر:
حال اگر ما بخواهیم این سوئیچ برد که یک فرم محسوب می شود را بصورت دستی تغییر بدهیم بسیار مشکل یا دردسر ساز است و من به خوبی نمی توانم ارتباط این فرم را با جدولی که در مورد آن توسط اکسس ساخته می شود بیابم
چون این ارتباط در جدول به صورت کد کردن می باشد
پیشاپیش از ارسال جوابهایتان متشکرم:خجالت: :خجالت:

mohsenna30ri
دوشنبه 06 شهریور 1385, 08:36 صبح
سلام - همانطور که می دانید می توان بوسیله ویزارد خود اکسس یک سوئیچ برد ساخت که بسیار جالب می باشد و ا کارایی بسیار خوبی جهت افراد مبتدی دارد
سوال من این است که چگونه می توان بعضی از آیتم ها که داخل ویزارد نیست به این فرم افزود. مثلا وقتی وارد یکی از زیر مجموعه هایش می شویم یک تکست باکس فعال شود یا نمونه های دیگری که الان حضور ذهن ندارم
کلا می خواهم چگونگی کارکرد این فرم سوئیچ برد را بدانم یا اگر خواستم دستی یک آیتم به آن اضافه کنم باید چکار انجام دهم
:لبخند: :متفکر:
پیشاپیش از ارسال نظراتتان متشکرم

mohsenna30ri
دوشنبه 06 شهریور 1385, 08:39 صبح
همانطور که می دانید می توان توسط ویزارد اکسس سوئیچ بردی ساخت که خیلی جالبه :kaf: :kaf: :kaf: :kaf: :متفکر: :متفکر: :متفکر:[/QUOTE]
نمی دانم موضوع به این جالبی چرا کسی علاقه ای نشان نمی ده

mohsenna30ri
دوشنبه 06 شهریور 1385, 08:46 صبح
من چند روز قبل یک موضوع در این باره باز کردم اما کسی استقبال نکرد احتمالا در این مورد اطلاعات ندارند چون کلی به این موضوع رجوع کرده اند اما جوابی نیامد

Ali_Fallah
دوشنبه 06 شهریور 1385, 09:56 صبح
والله نمیدانم شما تا چه حد با همان سوئیچ برد و نحوه ایجاد آن آشنایی دارید
حالا من فرض رو بر این گذاشتم که شما اصلاً آشنایی ندارید...
----------------------------------------------------------------------------------
بحث در مورد سوئیچ برد کمی وقت میخواد اما برای آشنایی شما و اینکه خیلی اصرار کردید
باید بگم که شما بایستی ازطریق منوی Tools و Database Utili… کزینه سوئیچ برد رو انتخاب کنید
که بعد از تولید پیغام شما OK کنید. پس از باز شدن فرم که به اسم سوئیچ برد منیجر هست دکمه NEW رو کلیک کنید.
شما میتونید یک اسم مناسب رو برایش در نظر بگیرید بعد از تایید، دکمه Edit رو کلیک کنید . در این مرحله فرمی باز میشه که شما می بایست دکمه New رو کلیک کنید که دوباره فرمی باز میشه در این فرم شما میتونید Cmbo اول که به اسم Command هست رو انتخاب کرده و مشخص کنید که میخواهید چه کار انجام بشه یک فرم باز بشه یا یک گزارش و بقیه موارد ...
بعدش هم در Cmbo پائینتر باید مشخص کنید که روی کدام گزینه فعال بشه ...
این مختصری بود از سوئیچ برد .
ممکنه هنگام کار و ایجاد سوئیچ برد بر اساس نوشته های من با مشکل مواجه شوید چون من اینها رو تند تند نوشتم
ولی چیز پیچیده ای نیست و اگر با گزینه های اون بخوبی کار کنید براحتی میتونید سوئیچ برد مناسب ودلخواه بسازید موفق باشید.

سنبله کار
دوشنبه 06 شهریور 1385, 10:11 صبح
اگه چیزه مهم و قابل تاملی بود حتما تو اکسس پروجکت میومد :متفکر:

samaneh_h
دوشنبه 06 شهریور 1385, 10:20 صبح
اکسس پروجکت چیه؟؟

سنبله کار
دوشنبه 06 شهریور 1385, 10:50 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=36555&highlight=ADP

سنبله کار
دوشنبه 06 شهریور 1385, 10:52 صبح
جسارتا شاید هم اهمیتی نداشته
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=260093&postcount=4

moustafa
سه شنبه 07 شهریور 1385, 07:53 صبح
منم از کلی برنامه اکسس که دیدم در اونا از سوئیج برد استفاده نشده ،در واقع چنین امکانات محدود فقط برای افراد مبتدی و برای برنامه های ساده در نظر گرفته شده

mohsenna30ri
یک شنبه 12 شهریور 1385, 06:09 صبح
ساخت سوئیچ برد که کاری نداره اما سوالی که وجود داره اینست که بعد از ساخت یک جدول ایجاد میکنه که داخل اون کد گذاری انجام می ده حال اگر ما خواستیم اینکار رو دستی انجام بدیم مثلا دوعدد سوئیچ برد داشته باشیم یا مشخصات رو جوری تغییر بدیم که تو ویزارد پیش بینی نشده است چکار کنیم

mohsenna30ri
یک شنبه 12 شهریور 1385, 06:15 صبح
درسته که ساده بنظر می رسه چون ویزارد اونو درست می کنه اما اگر تونستید خودتون دستی یکی مثل اون درست کنید اون وقت بگین ساده است

سنبله کار
یک شنبه 12 شهریور 1385, 10:01 صبح
اگه اهمیتشو برامون تشریح کنید ممنون می شم .

mohsenna30ri
یک شنبه 12 شهریور 1385, 10:35 صبح
واسه افراد مبتدی بسیار عالی و کافیه
شاید از دید حرفه ای ها اهمیت نداشته باشه ولی احتمالا سوال مرا متوجه نشدید
سوال من این است آیا کسی می تونه یک فرم سوئیچ برد آماده را تشریح کند یا خیر؟ مثلا بصورت دستی اگر خواستیم یک باتون به اون اضافه کنیم چکار کنیم و جدولی که به ازای آن ساخته می شه و حاوی کدهای مختلفی است بر چه مبنایی است؟

سنبله کار
یک شنبه 12 شهریور 1385, 10:47 صبح
پس من فعلا صبر می کنم تا دوستان علاقمند نظرشونو بدن

moustafa
یک شنبه 12 شهریور 1385, 11:46 صبح
درسته که ساده بنظر می رسه چون ویزارد اونو درست می کنه اما اگر تونستید خودتون دستی یکی مثل اون درست کنید اون وقت بگین ساده است
اولا دستی هم میشه ساخت
ثانیا صحبت از سختی واسونی کارنیست ،حرف اهمیت ،کاربرد وانعطاف پذیریء
حرف شما عین این میمونه که کسی بجای کد نویسی یا استفاده از ماجولها از ماکرو استفاده کنه

samaneh_h
یک شنبه 12 شهریور 1385, 15:39 عصر
آخه سوئیچ برد که یه ویزارده، یعنی یه User Interface آماده.خب اینکه دیگه برنامه نویس نمی‌خواد.هرکی می‌تونه اونو درست کنه. من اغلب دیدم جاهایی که زیاد کد نویسی بلد نیستن از اون استفاده می‌کنن.البته برنامه‌هایی که فقط یه فرم رو باز می‌کنه و می‌بنده و برنامه‌های پیچیده ای نیست.شاید ماها اشتباه متوجه می‌شیم که اگه اینجور باشه علت، طرح اشتباه یک سواله

mohsenna30ri
دوشنبه 13 شهریور 1385, 09:37 صبح
بابا چرا کسی نمی خواد واقعیت سوال رو درک کنه! درسته که ویزارده . اما پس از ایجاد یک فرم عادیه.
من این سوال دارم: کسی می تونه جدول مربوط به سوئیچ فرم را تشریح کند یا خیر ؟
کدهای این جدول به چه معنی هستند و چگونه بصورت دستی می توان انرا تغییر داد!!!!
انگار خیلی نامفهومه؟!!!!!!!!
به پاسخ های بالا نگاه کنید همه فقط می گویند : خیلی ساده است ، بی اهمیته، ویزارده، کاری نداره، واسه مبتدی هاست و .... !!!

سنبله کار
دوشنبه 13 شهریور 1385, 10:43 صبح
ناراحت نشید
اگه به عنوانی که برای گفتگوتون ایجاد کردید نگاه کنید (( سوئیچ برد حرفه ای )) متوجه می شید که چرا دوستان این جوابها رو دادن .
اما اگه موضوع فقط تشریح جدول سوئیچ هاست مطمئن باشید که دوستان پاسخ خواهند داد .

samaneh_h
دوشنبه 13 شهریور 1385, 10:45 صبح
خب از اول بگو می‌خوام معنی فیلدهای جدولشو بدونم.دیدی گفتم طرح سوالت مشکل داره
SwitchBoardID اگه چند تا سویچ بورد داشته باشی کاربرد داره ولی اگه 1 باشه مقدارش 1
ItemNumber نحوه قرار گرفتن دکمه هاست 0 خود بورد 1 اولین دکمه و 2 دومین دکمه و ....
ItemText عنوان دکمه
Command وقتی تو سویچ بوردت انتخاب می‌کنی که دکمه چه کاری انجام بده(فرم باز کنه،ماکرو ران کنه)هر کدوم از این کارها یه ID داره که بر حسب ردیف قرار گرفتنشون توی اون کامبو انتخاب Command تغییر می‌کنه
Argument هم که اسم فرم ماکرو یا ریپورت و غیره هست که توی کامبو باکس زیری Command تو سویچ بورد موجوده

mohsenna30ri
دوشنبه 13 شهریور 1385, 12:50 عصر
ناراحت نشید
اگه به عنوانی که برای گفتگوتون ایجاد کردید نگاه کنید (( سوئیچ برد حرفه ای )) متوجه می شید که چرا دوستان این جوابها رو دادن .
متاسفانه یا خوشبختانه من دو گفتگو برای این موضوع باز کردم که موضوع این گفتگو دقیقا:
الگوریتم ساخت سوئیچ برد ایجاد شده توسط ویزارد چیست؟
می باشد و عنوان دیگر در یکی دیگه گفتگو می باشد بعلت کم محلی دوستان!!!!
از سمانه خانم هم متشکرم
هدف کلی من از این بحث این بود که ما می توانیم فرمهای دیگری شبیه این بسازیم که هم از کد حرفه ای استفاده شده باشد و هم مدیریت یک فرم شلوغ و پر از باتون را بهتر بتوانیم انجام دهیم - از همه شما متشکرم

سنبله کار
دوشنبه 13 شهریور 1385, 13:08 عصر
این گفتگوها در هم ادغام شد تا خوانندگان اشراف بیشتری به کل مسئله پیدا کنند فکر می کنم اگه از اول تحلیل کدهای تولید شده رو خودتون شروع می کردید کسی هم چیزی نمی گفت که مایه دلسردی شما بشه .
حالا برای اینکه کار متوقف نشه کدهای مربوط به فیلد Comment جدول سوئیچ برد رو می گذارم .

Const conCmdGotoSwitchboard = 1
Const conCmdOpenFormAdd = 2
Const conCmdOpenFormBrowse = 3
Const conCmdOpenReport = 4
Const conCmdCustomizeSwitchboard = 5
Const conCmdExitApplication = 6
Const conCmdRunMacro = 7
Const conCmdRunCode = 8
Const conCmdOpenPage = 9