PDA

View Full Version : سوال: معرفی آموزشگاه برنامه نویسی در بوشهر یا شیراز

kolibri
سه شنبه 21 مهر 1394, 01:39 صبح
سلام؛
اگر دوستان در شهر بوشهر، کازرون یا شیراز آموزشگاهی مناسب برای آموزش زبان C#‎‎‎ از مقدماتی تا پیشرفته سراغ دارند معرفی کنند.
چون ساکن استان بوشهر هستم، دسترسی به شهر بوشهر برایم آسانتر هست.
آشنایی نسبی با C#‎‎‎ دارم اما به صورت خودآموز بوده و بعضی جاها خیلی لنگ می زنم و مجبورم هر روز جواب سوالاتم رو از توی نت پیدا کنم! البته می دونم هر چقدر هم حرفه ای باشم باز هم به نت نیاز دارم! اما با نگاهی به پست هام می تونید ببینید گاها چه سوالات سطح پایینی دارم و این یعنی من از پایه مشکل دارم!
زبان انگلیسیم هم در سطحی نیست که بتونم مقالات انگلیسی رو بخوبی ترجمه کنم و کارم رو پیش ببرم.
با این توصیفات آموزشگاه معرفی کنید.
همچنین توصیه می کنید کلاس زبان هم بروم؟!
رشته دانشگاهی هم که انتخاب کرده ام رباتیک هست. و دوست دارم بتوانم در این زمینه پیشرفت خوبی کنم.
...
ویرایش:
همچنین اگر دوستان توضیح بدهند منظور از سطوح مقدماتی و پیشرفته چی هست و با گذراندن این دوره ها به شرطی که به خوبی فرا بگیرم در چه حد برنامه می توانم بنویسم ممنون می شوم.
یک سوال دیگر هم که دارم آیا این دوره ها شامل آموزش WPF و ASP.net هم میشوند؟!
با احترام.

plus
سه شنبه 21 مهر 1394, 02:42 صبح
به نظر من اگه میخواین سرمایه گزاری بلند مدت بکنین به کلاس زبان برین و از طریق کتاب های مناسب و منابع آنلاین آموزش ببینید و پول خودتون رو صرف کلاس آموزش برنامه نویسی نکنید.

kolibri
سه شنبه 21 مهر 1394, 03:04 صبح
به نظر من اگه میخواین سرمایه گزاری بلند مدت بکنین به کلاس زبان برین و از طریق کتاب های مناسب و منابع آنلاین آموزش ببینید و پول خودتون رو صرف کلاس آموزش برنامه نویسی نکنید.
ممنون بابت نظرتون.
واقعا می تونم با منابع آنلاین به حد مطلوب برسم؟!
چند منبع مناسب انگلیسی زبان معرفی می نمایید که بتوانم موارد C#، ASP.Net و WPF رو یاد بگیرم؟!(البته الان فقط می خوام برم ببینم چجوریاست!)
سایت آموزشی خود مایکروسافت (http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-topics/c-app-development) برای این کار مناسب هست؟!

plus
سه شنبه 21 مهر 1394, 04:39 صبح
ممنون بابت نظرتون.
واقعا می تونم با منابع آنلاین به حد مطلوب برسم؟!
چند منبع مناسب انگلیسی زبان معرفی می نمایید که بتوانم موارد C#، ASP.Net و WPF رو یاد بگیرم؟!(البته الان فقط می خوام برم ببینم چجوریاست!)
سایت آموزشی خود مایکروسافت (http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-topics/c-app-development) برای این کار مناسب هست؟!
به نظر من میتونید از طریق کتاب و از هم منابع آنلاین (و البته وقت گذاشتن و کسب تجره) با هم میتونید به مرور به حد مطلوب برسید. نه فقط منابع آنلاین؛ کتاب اصل هست و شما با مطالعه کتاب مناسب در هر زمینه ای تسلط کافی رو در اون زمینه بدست میارین ولی همه چیز لزوما در کتاب ها پیدا نمیشه و میتونید از مراجع آنلاین برای تکمیل آموزش استفاده کنید. برای مثال، از سیر تا پیاز Dot Net Framework در یک کتاب اصولا جا نمیشه ولی شما با آشنایی در این زمینه میتونید بعد از (و به همراه) مطالعه کتاب مرجع Dot Net Framework رو از MSDN مطالعه کنید.

برای پیدا کردن کتابهای مناسب در هر زمینه، کافیه اون رو در amazon یا google جستجو کنید. اگه زبانتون خوب باشه براحتی میتونید با خوندن کامنت های کاربرها و سایتهای مختلف در مورد کتاب ها و کمی بررسی اونها ظرف مدت نسبتا کوتاهی کتاب -های- مناسب رو پیدا کنید.

سایت آموزشی مایکروسافت رو ندیدم، این جور منابع میتونه مفید باشه ولی از نظر من شما اصل رو باید روی کتاب بگذارین و سایر منابع باید در الویت بعدی باشن. چیزی که از نظر من مسلم هست، کلاس ها و ویدئوهای آموزشی، بخصوص اگه دست دوم (به زبان فارسی) باشه، در اغلب موارد دور ریختن زمان و هزینه هست (با احترام به اساتید محترم!).

abdullah20
سه شنبه 21 مهر 1394, 12:53 عصر
جناب plus کاملا درست میگند
شما فکر کردید داخل اموزشکده ها چی درس میدن؟همون مواردی که در دانشگاه درس میدن
مسائل ابتدایی مثل کار با حلقه ها و . . .
از چند سال پیش هر کس میخواست شروع کنه کتاب 900 صفحه ای هاشمیان معرفی میشد که در ویژال 2005 است
به نظر من هنوزم برای شروع میتونه کتاب خوبی باشه
بعد که راه افتادید دیگه برای هر موضوعی یا برنامه ای که میخواید بنویسید دیگه اموزشگاه جوابگو نیست
مثلا اموزشگاه نمیاد کار با ترازو،دستگاه کارت خوان و . . . و حتی از اینها هم بگذریم مسائل عمومی مثل EF را اموزش بده وباید خودتون آستین بالا بزنید برای هر برنامه ای که میخواید بنویسید حالا اگر موردی که میخواید یاد بگیرید اگر لاتین نبود میتونید از منابع حتی غیر رایگان فارسی استفاده کنید
البته هر چیزی را هم نمیشه خودتون یاد بگیرید
مثلا اموزش sql از ابتدا حتی اگر زبان شما خوب باشه بازم نمیشه
که دراین موارد باید از یک مرجع فارسی که تایید شده و متخصص هستند کمک بگیرید نه هر سایت فارسی زبانی
همین sql تنها یک سایت و مرجع فارسی کاملا حرفه ای وجود داره که میتونید ازش استفاده کنید و دور بقیه را خط بکشید

kolibri
سه شنبه 21 مهر 1394, 23:05 عصر
الان یک کتاب ترجمه شده به اسم "چگونه با c# برنامه نویسی کنیم" اثر هاروی دیتل دارم. که مربوط به نسخه 2005 هست و البته ترجمه شده پروین صفاحی. حدود 1500 صفحه است.
تو مدت زمانی که می خوام برم کلاس زبان، این رو بخونم؟!