PDA

View Full Version : چقدر میتونم به قابلیت settings های سی شارپ اعتماد کنم

zharfa
سه شنبه 21 مهر 1394, 14:31 عصر
با سلام
من یه برنامه ای نوشتم که نگهداری درایو دیتابیس رو گذاشتم بر عهده ستینگ...
کاربر درایو رو انتخاب میکنه و اوکی کرد اسم درایو میره تو ستینگ و از اون ستینگ تو خیلی از جاهای برنامه استفاده کردم
مشکلی بعدا برام پیش نمیاد عایا؟

محمد آشتیانی
سه شنبه 21 مهر 1394, 14:59 عصر
سلام
چه مشکلی مثلا؟ با این توضیحاتی که فرمودید خیر مشکلی پیش نمیاد

hsgpro
سه شنبه 21 مهر 1394, 16:46 عصر
سلام
ویژگی Setting دات نت خوبه ها اما من تنها بدی که توش دیدم اینه که برای برنامه های پورتابل بدرد نمی خوره چون هر وقت که مکان فایل EXE برنامه رو عوض کنی تمام Setting ذخیره شده هم به حالت قبل بر می گرده.به نظر من یکم به خودمون زحمت بدیم و تنظیمات رو تو رجیستری ویندوز یا یه فایل xml یا ini ذخیره کنیم خیلی بهتر از ویژگی Setting دات نت است.

zharfa
سه شنبه 21 مهر 1394, 22:53 عصر
ممنون
دوستان دیگه هم اگر نظری دارید گفتنش خالی از لطف نیس

shadi khanum
چهارشنبه 22 مهر 1394, 09:20 صبح
سلام
ویژگی Setting دات نت خوبه ها اما من تنها بدی که توش دیدم اینه که برای برنامه های پورتابل بدرد نمی خوره چون هر وقت که مکان فایل EXE برنامه رو عوض کنی تمام Setting ذخیره شده هم به حالت قبل بر می گرده.به نظر من یکم به خودمون زحمت بدیم و تنظیمات رو تو رجیستری ویندوز یا یه فایل xml یا ini ذخیره کنیم خیلی بهتر از ویژگی Setting دات نت است.

دوست عزیز، من تو همه برنامه هام از Setting استفاده میکنم و هیچ وقت با جابه جا کردن فایل Exe برنامه Setting تغییر نمیکنه. اتفاقا Setting جای خوبیه واسه نگهداری یه سری از همین اطلاعات که دوستمون میخاد

hsgpro
چهارشنبه 22 مهر 1394, 10:13 صبح
دوست عزیز، من تو همه برنامه هام از Setting استفاده میکنم و هیچ وقت با جابه جا کردن فایل Exe برنامه Setting تغییر نمیکنه. اتفاقا Setting جای خوبیه واسه نگهداری یه سری از همین اطلاعات که دوستمون میخاد

والا پس من نمی دونم چرا هر چی از Setting استفاده میکنم وقتی فایل EXE رو تو جای دیگه کپی میکنم تنظیمات از صفر شروع میشه.

zharfa
پنج شنبه 23 مهر 1394, 16:02 عصر
خود منم امتحان کردم با جابجابب محتواشون پاک میشه
ولی خوب من در حد اسم درایو و آی پی سرور لازمش دارم دو سه تا بیشتر نیست
درج مجددشونم آسونه

hamid_hr
پنج شنبه 23 مهر 1394, 16:41 عصر
اون اطلاعات تو یه فایل به نام Name.exe.config ذخیره میشه.
اگه شما اون فایل رو به همراه فایل Exe کپی کنین اطلاعات همیشه همراه پروژه هست