PDA

View Full Version : فایل آپلود

paria research for code
چهارشنبه 22 مهر 1394, 07:10 صبح
سلام...دوستان لطفا راهنمایی کنید
من یخوام بدونم وقتی هر کاربر یه تعداد فایل به درخواستش ضمیمه میکنه و در db ثبت میشه..اگه موقع آپلود فایل نام تکراری داشته باشه...
(چون موقع خوندن اطلاعات هر رکرود برای هر فرد از طریق همین نام فایل مربوط به اون کاربر رو میخوام نشون بدیم)

چه طور باید از این نام های تکراری جلوگیری کنیم.؟؟

...
سوال دومم اینه که...فایل آپلود هایی که با جی کویری نوشتن و تو اینترنت هست..به تعداد نا محدود کاربر میتونه فایل آپلود کنه و بعد همه رو با هم آپلود کنه..اون وقت من از کجا بدونم که چه تعداد فیلد تو دیتا بیس براش در نظر بگیرم؟؟
دوستان ممنون میشم پاسخ بدید

keiv@n
چهارشنبه 22 مهر 1394, 12:55 عصر
یه فیلد caption بگیر و یه فیلد name که name نام رندمی هستش که معمولا ترکیب عدد به علاوه حروف هستش(IMG_0010023423.jpg) و یونیک هستش و فیلد caption نام تصویر هست که مثل آدمه

ehsanarian
پنج شنبه 23 مهر 1394, 08:45 صبح
سلام دوست عزیز به نظر من از کامپوننت فایل آپلود خود asp استفاده کنی سریعتر به جواب میرسی برای سوال اول شرص بذار filename داخل بانک تکراری نباشه اگه بود با یک کاراکتر خاص جمعش کن مثلا کاربر ehsan رو وارد میکنه در صورت تکراری بودن با یک جمع میبنده و دوباره مقایسه میکنه اگه خواستی با فایل آپلود asp کار کنی اطلاع بده تا فایل کاملشو برات پیوست کنم

aminmousavi
شنبه 25 مهر 1394, 04:14 صبح
سلام دوست عزیز در خصوص قسمت اول دوستان دوتا راه حل دادن که میتونید استفاده کنید .
اما در خصوص قسمت دوم اگر قرار هست هر کاربر بتونه چندین فایل آپلود کنه ، نباید فیلد آپلود رو توی جدول کاربر بزارین که !
باید یک جدول بسازین مثلا tbl_FileManger که فیلدهاش میشه : id , idUsers , Name,Date,...
که این جدول با جدول کاربراتون ارتباط داره . اینجوری به ازای هر فایلی که آپلود میکنه یک رکورد در این جدول درج میکنید .

paria research for code
چهارشنبه 29 مهر 1394, 10:36 صبح
دوستان ممنونم از وقتی که گذاشتین و جواب دادین...من تقریبا فهمیدم چی میگید ولی حتی اگه از فایل آپلود خود asp هم استفاده کنم بازم تو جدول دوم که با جدول کاربر در ارتباطه چند تا فیلد در نظر بگیرم؟؟؟ و این که چه طوری کاربر رو محدود کنم که تعداد محدودی فایل آپلود کنه؟
چون تو اینترنت مدل های قشنگی از فایل آپلود ها هست که اسمشو نشون میده و میشه یه فایل رو تغییر سایز داد..میشه محدودشون کرد که مثلا 2 تا فایل برای هر یوزر آپلود بشه؟؟