PDA

View Full Version : کد نویسی در کد بیهایند با کنترل های html

myysl97
چهارشنبه 22 مهر 1394, 10:07 صبح
سلام دوستان
ما تو asp.net میخواییم برنامه بنویسیم مثلا یه دگمه میندازیم رو اون جفت کلیک میکنیم و کد رو مینویسم که مثلا مقدار تکست باکس رو میگیرم
حالا میخوام بدونم چطوری میشه هم تکست باکس که اچ تی ام ال داریم هم دگمه اچ تی ام ال داریم بندازیم تو صفحه و در کد بیهاند اونجوری کد بنویسیم؟؟؟
یعنی یه دگمه با اچ تی ام ال گذاشتیم چطوری واسش در کد بیهاند کد بنویسم؟کلیک که نمیشه جفت کلیک کنیم واسش باز بشه کد بنویسم؟
و چطوری مقدار تکست باک رو بگیریم
مممنونم

malloc
پنج شنبه 23 مهر 1394, 09:40 صبح
شما واسه تگ های html نمیتونی به اونصورت کد c# بزنی مگر اینکه بهشون خاصیت runat=server بدی که خوب اگه قرار اینکارو کنی دیگه نیازی نیست تگ html بندازی توی صفحه

endless_kh
سه شنبه 18 خرداد 1395, 12:52 عصر
سلام
اما وقتی به یه کنترل html خاصیت runat اضافه می کنیم بازهم وقتی مثلا روش کلیک می کنیم هندلر توی کد بی هایند باز نمی شه، و وارد صفحه سورس می شیم! مثل کنترل های html معمولی
چیزی که متوجه شدم این بود که می شه توی کد بی هایند از طریق آی دی که به کنترل html سرور میدیم بهش دسترسی پیدا کنیم و فقط به یه سری چیزای محدود دسترسی داشته باشیم.
اگر اشتباه میکنم ممنون می شم راهنماییم کنید

alireza_s_84
سه شنبه 18 خرداد 1395, 14:32 عصر
سلام دوستان
ما تو asp.net میخواییم برنامه بنویسیم مثلا یه دگمه میندازیم رو اون جفت کلیک میکنیم و کد رو مینویسم که مثلا مقدار تکست باکس رو میگیرم
حالا میخوام بدونم چطوری میشه هم تکست باکس که اچ تی ام ال داریم هم دگمه اچ تی ام ال داریم بندازیم تو صفحه و در کد بیهاند اونجوری کد بنویسیم؟؟؟
یعنی یه دگمه با اچ تی ام ال گذاشتیم چطوری واسش در کد بیهاند کد بنویسم؟کلیک که نمیشه جفت کلیک کنیم واسش باز بشه کد بنویسم؟
و چطوری مقدار تکست باک رو بگیریم
مممنونم

چه دلیلی داره که از کنترل html استفاده کنید و برای اون هندلر تعریف کنی؟؟؟؟ اگر قرار این باتن با کلیک شدن در سمت سرور کاری انجام بده خب همون کنترل سرور بذارین اگر هم قرار نیست که دیگه نیازی به تعریف هندلر نداری.
اگر اصرار به استفاده از روش خودت داری میتونی به شکل زیر براش یک هندلر تعریف کنی:
باتن رو به شکل زیر تعریف کنید:

<button type="button" id="Test" runat="server"></button>
در قسمت کد به شکل زیر:

public _Default()
{
Test.ServerClick += Test_ServerClick;
}

private void Test_ServerClick(object sender, EventArgs e)
{

}

alireza_s_84
سه شنبه 18 خرداد 1395, 14:35 عصر
سلام
اما وقتی به یه کنترل html خاصیت runat اضافه می کنیم بازهم وقتی مثلا روش کلیک می کنیم هندلر توی کد بی هایند باز نمی شه، و وارد صفحه سورس می شیم! مثل کنترل های html معمولی
چیزی که متوجه شدم این بود که می شه توی کد بی هایند از طریق آی دی که به کنترل html سرور میدیم بهش دسترسی پیدا کنیم و فقط به یه سری چیزای محدود دسترسی داشته باشیم.
اگر اشتباه میکنم ممنون می شم راهنماییم کنید

اگر خاصیت runat=server رو فعال کنید دقیقا همانند یک کنترل سمت سرور خواهد بود با این تفاوت که به خصوصیات html دسترسی مستقیم خواهید داشت.