PDA

View Full Version : گرید کندو ونمایش تاریخ ها

minaforotan
چهارشنبه 22 مهر 1394, 12:40 عصر
سلام دوستان من از گرید کندو استفاده میکنم و DatePicker کندو رو هم فارسی کردم و نوع فیلد تاریخ رو هم datetime گرفتم
اما 2 مشکل دارم
1:وقتی ثبت رو میزنم میگه فرمت تاریخ درست نیست و این یک تاریخ نیست
2:تاریخ رو دستی تو دیتابیس میزنم اما زمان نمایش اینجوریه
136026
نمیدونم باید چی کار کنم میشه من رو راهنمایی کنید

gama_slv
چهارشنبه 22 مهر 1394, 13:22 عصر
data type در مدل چیه و kendo رو چطوری فارسی کردی.من همیشه از آخرین ورژن kendo استفاده میکنم و تاحال با فارسی کردنش مشکل نداشتم.
تو model هم همیشه ار این روش اسفاده میکنم.
[Display(Name = "تاریخ")] [Required(ErrorMessage = "لطفا {0} را وارد کنید")]
[DisplayFormat(DataFormatString = "{0:yyyy/MM/dd}", ApplyFormatInEditMode = true)]
public DateTime Field Date { get; set; }

minaforotan
پنج شنبه 23 مهر 1394, 08:03 صبح
data type در مدل چیه و kendo رو چطوری فارسی کردی.من همیشه از آخرین ورژن kendo استفاده میکنم و تاحال با فارسی کردنش مشکل نداشتم.
تو model هم همیشه ار این روش اسفاده میکنم.
[Display(Name = "تاریخ")] [Required(ErrorMessage = "لطفا {0} را وارد کنید")]
[DisplayFormat(DataFormatString = "{0:yyyy/MM/dd}", ApplyFormatInEditMode = true)]
public DateTime Field Date { get; set; }

مدلم دقیقا مثل همینه ،قط اون فرمت و نداشت که گذاشتم و برای فارسی کردنش هم 3 تا فایل کندو رو از نت گرفتم
یه مدتی همبیخیال تاریخ کندو شدم یه datepiker دیگه گذاشتم اما فقط ظاهرا عمل میکنه و هتگام ثبت رکورد مقدار null رو میفرسته به اکشنم

minaforotan
پنج شنبه 23 مهر 1394, 08:37 صبح
این روش هم به کار بردم به این صورت که در مدلم فیلد زیر رو تعریف کردم

[Display(Name = "تاریخ ورود")]
[UIHint("DateTimePicker")]

public string Date { get; set; }

داخل UIHint هم به این صورته

@model string
<input type="text" class="k-textbox tt" id="@ViewData.TemplateInfo.HtmlFieldPrefix" name="@ViewData.TemplateInfo.HtmlFieldPrefix" value="@Model" onclick="PersianDatePicker.Show(this,'@DateTime.Now.ToFaDat e()'); " onchange="changeDate(this.value)" />

<script>
function changeDate(date) {

$(@ViewData.TemplateInfo.HtmlFieldPrefix).val(date );
$(@ViewData.TemplateInfo.HtmlFieldPrefix).html(dat e);

}

</script>

136039
اما خب مث که فقط میتونم ظاهر گرید رو عوض کنم و پشت پردشو نمیتونم کاری کنم چون گرید کندو هیچ تغیری رو حس نمیکنه مگه دستی برم عدد بزنم که null رو نفرسته

minaforotan
یک شنبه 26 مهر 1394, 11:33 صبح
مهندسان عزیز کسی نمیتونه کمکم کنه

amir3321
یک شنبه 26 مهر 1394, 19:14 عصر
ویرایش datepicker بصورت inline فارسی پشتیبانی نمیشه و فارسی ساز جناب زاهدی برای گرید قابل استفاده نیست میتونید بصورت popup و template جداگانه تغییر رو اعمال کنید

minaforotan
دوشنبه 27 مهر 1394, 07:59 صبح
ویرایش datepicker بصورت inline فارسی پشتیبانی نمیشه و فارسی ساز جناب زاهدی برای گرید قابل استفاده نیست میتونید بصورت popup و template جداگانه تغییر رو اعمال کنید
خب برای اون راه دومم راهی ندارید اومدم یک UIHint درست کردم و توش یک دیتپیکر ساده گذاشتم اما با انتخاب یک تاریخ تکس باکس کندو عملا تغییر نمیکنه فقط ظاهرا عوض میشه