PDA

View Full Version : کتاب مناسب برای آموزش ++C ؟

mahdavifar2002
چهارشنبه 22 مهر 1394, 16:37 عصر
سلام

به نظر شما کدام یک از کتاب های زیر برای آموزش سی++ بهتره؟

1- برنامه نویسی به زبان سی++ ، دایتل و دایتل

2- برنامه نویسی به زبان سی++ ، عین الله جعفرنژاد قمی

در ضمن بنده کلاس نهم (معادل اول دبیرستان قدیم) هستم و میخوام در المپیاد کامپیوتر (دانش آموزی) شرکت کنم. ریاضی رو فولم ولی تجربه برنامه نویسی نداشتم. البته راجع به مبانی برنامه نویسی و الگوریتم یه چیزایی می دونم.

در ضمن اگه نکته و تجربه ای راجع به المپیاد کامپیوتر دارید، ممنون میشم ذکر کنید.

ehsan_faal
چهارشنبه 22 مهر 1394, 16:49 عصر
در مورد کتاب دوم میتونم بگم با خوندنش وقتتو تلف میکنی.
اگه با زبان انگلیسی مشکلی نداری برو سراغ منابع انگلیسی (یک عالمه کتاب زبان اصلی هست واسه خوندن) در غیر اینصورت بین چیزایی که فعلا میتونی استفاده کنی به نظرم دایتل بهترینه.

mahdavifar2002
چهارشنبه 22 مهر 1394, 17:00 عصر
در مورد کتاب دوم میتونم بگم با خوندنش وقتتو تلف میکنی.
اگه با زبان انگلیسی مشکلی نداری برو سراغ منابع انگلیسی (یک عالمه کتاب زبان اصلی هست واسه خوندن) در غیر اینصورت بین چیزایی که فعلا میتونی استفاده کنی به نظرم دایتل بهترینه.

سلام
ممنون که اینقدر زود پاسخ دادید!
متأسفانه زبانم خیلی خوب نیست.
دایتل رو یکمش رو خوندم به نظرم یکم قاطی پاتی درس داده بود. اما جعفر نژاد بیشتر روی قاعده درس داده بود. (مثلا دایتل اول از int استفاده می کنه، بعد میگه چی هست. اما جعرنژاد از ابتدا انواع داده رو تعریف می کنه و نکات شون رو میگه، و در کل روی برنامه درس میده.)
دایتل از صفر شروع می کنه یا نیاز به داشتن تجربه برنامه نویسی داره؟ (در کتاب سی++ اش)

mahdavifar2002
چهارشنبه 22 مهر 1394, 18:37 عصر
دوستان نظری ندارند؟

mahdavifar2002
پنج شنبه 23 مهر 1394, 07:32 صبح
Up.............

mohammad0773
پنج شنبه 23 مهر 1394, 07:52 صبح
در اول راه این که گیج شوید عادیه فعلا که کارت مبتدی هست هرکدوم که راحتی رو بخون،من قبلا وقتی میخواستم یه میحث جدید رو شروع کنم اول میرفتم سراغ اون مرجع ساده بعد سمت مرجع حرفه ایم میرفتم.پیشنهادم هم اینه که بعد از اینکه به سطح خوبی رسیدی،دلتو به محیط تحت کنسول خوش نکنی و بری سمت تحت ویندوز.

chikar
پنج شنبه 23 مهر 1394, 09:25 صبح
با یه کتاب و منبع که به جایی نمی رسی دوست عزیز! این دو تا کتاب رو با هم بگیر، چون فصول اول جعفرنژاد خوب هست ولی کمی که جلو می ری دیگه به نظرم دایتل بهتر باشه، ولی دایتل خیلی اصولی آموزش داده
باید از منابع مختلف استفاده کنی
مثلا از کتب مختلف + سایت های مرجع c++
www.cplusplus.com
en.cppreference.com
, ...
اگر هم مبتدی هستی و دنبال مثال هستی کتاب آقای رمضان عباس نژاد
فقط تا بخش فکر کنم کلاس مثال داره و پیشرفته تر جلو نرفته ولی برای مبتدی ها می تونه منبع خوبی برای مثال و تمرین باشه
ولی مهمتر از همه کتاب های مرجع c++ هست به خصوص c++11 و c++14 (زبانشون لاتین هست)