PDA

View Full Version : IP منو گیر آوردن چیکار باید بکنم

بمب منطقی
جمعه 03 بهمن 1382, 03:36 صبح
چند وقت پیش یکی از دوستای برادرم اومده بود خونمون ودر مورده چت کردن از طریق یکی از برنامه های ویندوز که با داشتن IP طرف صورت میگیره(اسم نرم افزاره رو یادم رفته), با من صحبت میکرد. و به نشونش داد. بعد یه کم در موردش به من توضیح داد.آخرشم گفت که مثالا اگه من بخوام با تو از طریق این برنامه چت کنم باید IP تو رو داشته باشم. و بعد رفت و با یه دستور از طریق CMD , IP منو پیدا کرد.منم اصلا حواسم نبود که ممکنه این از این IP سوء استفاده کنه.
حالا از شما دوستان یه سوالی داشتم. میخوام بدونم این طرف میتونه با هر بار وصل شدن من به اینترنت به کامپیوتر من نفوذ کنه. :roll: راستی یه مطلبی رو هم بگم شاید به درد بخوره . من بعد از اونو جریان چند بار ویندوزم رو عوض کردم.

پیشاپیش از همتون ممنونم :D :oops:

Kambiz
جمعه 03 بهمن 1382, 03:53 صبح
ّّIP مخصوصا" برای ارتباطات Dial-up که هر دفعه به یک سرویس دهنده یا شماره دیگه تماس می‌گیریم ثابت نمی‌مونه و نگرانیی وجود نداره.

پیشنهاد می‌کنم فایل Windows\System32\tftp.exe رو هم تغییر نام بدی.

Best Programmer
جمعه 03 بهمن 1382, 10:58 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=6161
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=6434
اینا رو بخونی متوجه میشوی :idea:

Gladiator
جمعه 03 بهمن 1382, 12:35 عصر
آخ جون Tftp.exe خیلی باحالی :mrgreen:

برای پیدا کردن آدرس آی پی میتونی از پنجره فرمان داس ٬ فرمان IPconfig رو وارد کنی تا مشخصات آی پی کامپیوترت رو ببینی .

اون برنامه هم برنامه بسیار جالبی که پیشنهاد میکنم برای برقراری ارتباط با دوستان خارج از کشورتون ( صوتی و تصویری ) ازش استفاده کنید . چون هزینه ای نداره و به نظر من از چت یاهو و غیره بهتر و ساده تره .

در نهایت فقط مواظب باش که به کی آی پیتو میدی و در ضمن سعی کن از برنامه های مخفی کننده آی پی بروی کامپیوترت استفاده کنی چون یه خورده تازه کار هستی این کار لازمه .

بمب منطقی
جمعه 03 بهمن 1382, 14:49 عصر
واقعا منو شرمنده کردین. :oops: از همتون ممنونم. :)

Yunas Farhadnia
جمعه 03 بهمن 1382, 20:11 عصر
همونطور که مدیر سایت فرمودند با هر با اتصال دیال آپ آی پی شما تغیر می کنه ولی شما اصلا نباید نگران لو رفتن آی پی خودتون باشید چون تغریبا برای هر تازه کاری در زمینه امنیت شبکه پیدا کردن ای پی کار ساده ای است مهم بعد از اون که باید یه روش درست حمله اتخاض بشه.
در مورد tftp هم لزومی نداره که اونو تغیر نام بدید یا از مار بندازید کافی که یه فایروال خوب نصب کنید بعد از اون هر برنامه ای که بخواد به اینترنت وصل بشه شما باید بهش اجازه بدید و tftp هم از این غائده مستثنی نیست

بمب منطقی
جمعه 03 بهمن 1382, 22:37 عصر
به خاطر توضیحتون ازتون ممنونم :)