PDA

View Full Version : محاسبه مدت زمان بین دو تاریخ

Payman62
دوشنبه 30 مرداد 1385, 15:22 عصر
سلام.
روش محاسبه مدت زمان بین دو تاریخ چگونه است.
مثلا یه زمان داریم 19:07:08 2006/08/22
و یه زمان دیگه هم داریم 13:44:21 2008/04/10
حالا آیا تابعی هست که فاصله زمانی این دو تاریخ دقیق به صورت سال و ماه و روز و ساعت و دقیقه و ثانیه بده؟
تابع datediff مشکلش اینه که فقط اختلاف بین سال ها رو یا ماه ها یا ... رو میده و اختلاف زمانی رو به صورت سال و ماه و روز و ساعت و دقیقه و ثانیه نمیده.

yavari
چهارشنبه 01 شهریور 1385, 23:14 عصر
سلام.
روش محاسبه مدت زمان بین دو تاریخ چگونه است.
مثلا یه زمان داریم 19:07:08 2006/08/22
و یه زمان دیگه هم داریم 13:44:21 2008/04/10
حالا آیا تابعی هست که فاصله زمانی این دو تاریخ دقیق به صورت سال و ماه و روز و ساعت و دقیقه و ثانیه بده؟
تابع datediff مشکلش اینه که فقط اختلاف بین سال ها رو یا ماه ها یا ... رو میده و اختلاف زمانی رو به صورت سال و ماه و روز و ساعت و دقیقه و ثانیه نمیده.

سلام پیمان جان

تابع که ندیدم ، اما راحت میشه نوشت اونو !
ببین آقا پیمان ، تابحال گیر نیوفتادم که اختلاف زمانی اینجوری نیازم بشه
فکر میکنم شما اختلاف رو به این صورت بخواین که مثلا 7 سال و 2 ماه و 3 روز و 10 ساعت و ...
اما خب ، من یه تابع نوشتم که اگه درست خاطرم باشه این اختلاف رو به زمان بیان می کنه که برا اونجوری جواب دادن باید یه خورده تغییرش داد !
اگه می بینید کمکتون می کنه، لب تر کنین تا پیداش کنم :چشمک:

موفق باشید

hadi2345
جمعه 03 شهریور 1385, 12:04 عصر
با سلام ...

من یادمه که با استفاده از Datediff اختلاف رو بر حسب ثانیه میگرفتم ... فقط تو قسمت فرمت باید "s" وارد کنید ... n برای دقیقه ... h برای ساعت و ...

موفق باشید .

Payman62
جمعه 03 شهریور 1385, 15:53 عصر
سلام پیمان جان

تابع که ندیدم ، اما راحت میشه نوشت اونو !
ببین آقا پیمان ، تابحال گیر نیوفتادم که اختلاف زمانی اینجوری نیازم بشه
فکر میکنم شما اختلاف رو به این صورت بخواین که مثلا 7 سال و 2 ماه و 3 روز و 10 ساعت و ...
اما خب ، من یه تابع نوشتم که اگه درست خاطرم باشه این اختلاف رو به زمان بیان می کنه که برا اونجوری جواب دادن باید یه خورده تغییرش داد !
اگه می بینید کمکتون می کنه، لب تر کنین تا پیداش کنم :چشمک:

موفق باشید
سلام.
ممنون از لطفت.
خودم یه تابع نوشتم که مشکلمو حل کرد.
چون ممکن بود اختلاف زمانی منفی هم بشه کمی کار مشکل شده بود. مثلا الآن با فردا همین ساعت 1 روز فاصله داره و با دیروز همین ساعت 1- روز فاصله داره. محاسبه زمان منفی کمی مشکل بود که حلش کردم.
اختلاف زمانی از حالا یا همون Now با تاریخ دوم محاسبه میشه و هر ثانیه آپدیت میشه. حالا اگه اختلاف زمانی مثبت باشه به صورت شمارش معکوس زمانی یا یه تایمر کار میکنه و با نزدیک شدن به تاریخ دوم از مقدارش که مثبته کم میشه. اگر هم اختلاف منفی باشه مثل یه شمارنده زمانی یا کورنومتر کار میکنه و با دور شدن از تاریخ دوم از مقدارش که منفیه کم میشه.

siamak-s
سه شنبه 07 شهریور 1385, 19:28 عصر
خوب اینو بزار توی سایت بزار ما هم استفاده کنیم دیگه !
نزار این تا÷یک خالی از لطف بمونه !
دستت درد نکنه

m_nejad
چهارشنبه 08 شهریور 1385, 15:56 عصر
اگر تاریخ توی sql ذخیره هستش. از توابع خیلی کامل sql استفاده کن