PDA

View Full Version : توسعه نرم افزار برای دستگاه پوز

Quantum3629
جمعه 24 مهر 1394, 16:23 عصر
با سلام خدمت اساتید عزیز
من یک دستگاه پوز دارم که سیستم عاملش لیوکسیه و یکسری توابع api تحت ++c داره و من باید یک نرم افزار customize شده برای کار خودم برای این دستگاه طراحی کنم ولی نمیدونم خروجی c برای لینکوس رو به چه صورت بگیریم
اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم

ehsan_faal
جمعه 24 مهر 1394, 17:56 عصر
فکر کنم خوب منظورتون رو متوجه نشدم، ولی اگه منظورتون اینه که کد C رو برای لینوکس کامپایل کنید خب یه توزیع لینوکسی نصب کنید و کد C تون رو اونجا کامپایل کنید دیگه!

Quantum3629
دوشنبه 27 مهر 1394, 09:41 صبح
نسخه ای که روی دستگاه نصبه نسخه embeded لینوکسه
دوتا سئوال دارم :
1- من هر توزیعی نصب کنم و باهاش کار کنم مشکلی نداره؟؟ یا اینکه تو ویندوز کد c رو بنویسم و با gcc کامپایل کنم میشه خروجی رو برای دستگاه run کنم؟؟
2- میشه با زبان هایی مثل visual c++ برنامه برای این دستگاه بنویسم؟؟

hamedBB
دوشنبه 27 مهر 1394, 10:20 صبح
نسخه ای که روی دستگاه نصبه نسخه embeded لینوکسه
دوتا سئوال دارم :jh
1- من هر توزیعی نصب کنم و باهاش کار کنم مشکلی نداره؟؟ برای سیستم های embeded معمولا نسخه های دستی اصلاح و بهینه شده text based استفاده میشه توزیع های معمول برای این کارها بهینه نیستند.
یا اینکه تو ویندوز کد c رو بنویسم و با gcc کامپایل کنم میشه خروجی رو برای دستگاه run کنم؟؟ بله ، اگر تحت کامپایلر gcc برنامه ای کامپایل بشه دیگه وابسته به سیستم عامل خاصی نیست به قول معروف cross platform هست. اگر اشتباه نکنم کامپایلر gcc نسخه ی ویندوزش MinGW هست.
2- میشه با زبان هایی مثل visual C++‎ برنامه برای این دستگاه بنویسم؟؟ خیر ، تمامی زبان های visual مخصوص سیستم عامل های مایکروسافت هست و هیچ تضمینی وجود نداره که در صورت کامپایل بدون خطا نحت این زبان در کامپایلر لینوکس شما هم درست عمل کنه (ولی احتمالش هست).

.........................

behnia_k
سه شنبه 28 مهر 1394, 08:17 صبح
سلام
امکان توسعه حتما وجود داره و وقتی api رو دارید راحتتر خواهد بوذ. معمولا در یک محیط VM با سیستم عامل مورد نظر برنامه نویسی کرده و کد خروجی رو به پایانه منتقل میکنن. اگر چه برخی از دستگاهها برنامه و محیط خاصی رو جهت توسعه در ارائه میدهند. بهتر است مستندات دستگاه را یک بار مرور کنید.